Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

220 de ani de streaming intr-o luna!

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005

View PostDigix, on 21 aprilie 2018 - 07:58, said:

Dacă nu știți să vă descurcați! Te lasă Chrome.
Setează versiunea de desktop și "boom", iată că merge youtube în background pe telefon.
https://m.youtube.co...h?v=nMUl1HifakY
Ba da, stim ca sunt metode. Eu am specificat ca vorbeam de aplicatia oficiala youtube, ideea e ca google nu vrea sa asculti muzica in background fara sa platesti, pentru asta a facut youtube red.

Hai sa terminam discutia asta, s-a facut destul offtopic datorita lui Seteh. Nu are rost sa reluam ce s-a discutat pe celelalte topicuri.
https://forum.softpe...12-martie-2018/
https://forum.softpe...l-si-inromania/

@zyppster ai dat copy-paste la articol fara sa mai aranjezi si tu putin textul.

Edited by deathnite, 21 April 2018 - 08:35.


#20
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Habar n-am ce este Spotify. Nu am intrat niciodata pe el. Exista YouTube.

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Daca n-ai 25 de lei pe luna sa asculti muzicaca lumea, probabil ca ultimul lucru pe care tre sa-l faci e sa asculti muzica, mai degraba ar trebui sa-ti gasesti un job :w00t:

#22
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005

View PostUltraDD, on 21 aprilie 2018 - 18:41, said:

Habar n-am ce este Spotify. Nu am intrat niciodata pe el. Exista YouTube.
Si cum ai ajuns pe acest topic, te-ai pierdut?

#23
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
M-a atras titlul pompos (220 de ani de streaming). Daca ar fi scris direct "spotify", nu as fi intrat. Cu siguranta este un sait inutil care va disparea in 2-3 ani (la fel ca Trilulilu).

#24
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
Exagerezi, in schimb ai avut dreptate cand ai zis ca habar nu ai ce e Spotify.
Eu am cont din 2008 cand s-a lansat si era disponibil doar in 5 tari pe baza de invitatie. A ajuns player-ul meu principal pentru ascultat muzica, il folosesc zilnic. Prea curand nu va disparea doar pentru ca ti se pare inutil, cand tu de fapt nici macar nu ai idee ce e, dar iti dai cu parerea.

Iar site-ul Trilulilu inca exista, in plus sunt cei care au creat Zonga.

Edited by deathnite, 22 April 2018 - 19:28.


#25
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007


View Postzyppster, on 21 aprilie 2018 - 00:55, said:

?

Top 5 artiști:
XXXTentationa
Drake
Post Malone
Kendrick Lamar
Migos
Top artiști români:
Deliric
Killa Fonic
Carla's Dreams
Parazitii
Cheloo
Top piese:
God's Plan - Drake
Psycho - Post Malone feat. Ty Dolla Sign
Sad! - XXXTentacion
Cei de la Spotify sunt mulțumiți. Przemek Pluta, Markets Operations Europa de Sud si de Est:
[center]"Serviciul nostru a fost extrem de bine primit de către utilizatorii Români și suntem extrem de mulțumiți de rezultate..

Blah blah blalalala.

Cica top "5". Lol
N-am auzit in viata mea de nici unul dintre artistii aia, ba de parazitii am auzit.
Si lumea plateste pentru chestia aia?



View Postdeathnite, on 21 aprilie 2018 - 01:43, said:

Spotify e gratuit, nu te pune nimeni sa platesti abonament premium.
Ca si spotify premium exista youtube red pe bani. https://www.youtube.com/red/
Zau ? exista, dar nu in Romania..   nu inca.

Attached File  Screenshot_2018-04-23-13-56-32.png   47.13K   5 downloads

#26
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Initial era
Deliric
unii, altii
Parazitii
Cheloo
Cand am vazut topul am zis....inca mai e speranta !

#27
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007

View PostDigix, on 21 aprilie 2018 - 07:58, said:


Dacă nu știți să vă descurcați! Te lasă Chrome.

Setează versiunea de desktop și "boom", iată că merge youtube în background pe telefon.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nMUl1HifakY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cum cum? YT pe telefon deschis in chrome? In background?

View PostDigix, on 21 aprilie 2018 - 07:58, said:


Dacă nu știți să vă descurcați! Te lasă Chrome.

Setează versiunea de desktop și "boom", iată că merge youtube în background pe telefon.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nMUl1HifakY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si unde anume ai vazut  "seteaza versiunea de desktop" pe mobil? Mai ales ca rezultatele gasite de chrome, sunt deschise automat de aplicatia dedicata youtube?

View PostMosotti, on 22 aprilie 2018 - 08:05, said:

Daca n-ai 25 de lei pe luna sa asculti muzicaca lumea, probabil ca ultimul lucru pe care tre sa-l faci e sa asculti muzica, mai degraba ar trebui sa-ti gasesti un job :w00t:
Dar de ce sa platesti aiurea 25 de lei. Uite la mall au facut mega parcare supra etajata, lux, poti sa lingi pe jos. Prima ora gratuita, a doua deja costa 3 lei.  Sta goala!   Daca se poate gratis, atunci gratis sa fie.  

Eu pe muzica am dat bani doar ca sa vad in carne si oase  artistii strofocandu-se sa ma "entertai-nuiasca"  adica sa ma distreze.   Oricum banii platiti pentru diverse "drepturi de autor" nu ajung la  artisti.   Si 25 de lei mi se pare mult. Nici 5 lei n-as da pe tru un serviciu online. Nici 5 lei pe mobile banking n-as da. Oricum am home banking.
Oricum muzica buna ,  o am pe diskuri , vechi de zeci de ani,   si ce nu se gasea, am "facut rost" inainate sa dea astia net la tot poporul cu fibra optica.
Cat despre muzica de azi..  ce gluma slaba.

Edited by tfmercedez, 23 April 2018 - 13:32.


#28
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005

View Posttfmercedez, on 23 aprilie 2018 - 12:57, said:

Zau ? exista, dar nu in Romania..   nu inca.
Attachment Screenshot_2018-04-23-13-56-32.png
Si eu ce am zis? Ai citit pe sarite? Putina atentie!
Oricum urmeaza sa se lanseze si in Romania. https://www.digi24.r...-de-tari-877225
Chiar daca nu e disponibil la noi, eu am testat serviciul. https://forum.softpe...4#entry18199566

View Postdeathnite, on 21 aprilie 2018 - 02:21, said:

Daca inchizi aplicatia youtube sau stingi ecranul se opreste muzica, trebuie cumparat youtube red pentru background play, dar nici macar nu e lansat in Romania deocamdata.

Edited by deathnite, 23 April 2018 - 13:38.


#29
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018

View Posttfmercedez, on 23 aprilie 2018 - 13:27, said:

Eu pe muzica am dat bani doar ca sa vad in carne si oase  artistii strofocandu-se sa ma "entertai-nuiasca"  adica sa ma distreze.   Oricum banii platiti pentru diverse "drepturi de autor" nu ajung la  artisti.   Si 25 de lei mi se pare mult. Nici 5 lei n-as da pe tru un serviciu online. Nici 5 lei pe mobile banking n-as da. Oricum am home banking.
Oricum muzica buna ,  o am pe diskuri , vechi de zeci de ani,   si ce nu se gasea, am "facut rost" inainate sa dea astia net la tot poporul cu fibra optica.
Cat despre muzica de azi..  ce gluma slaba.
Respect! Ai vorbit in numele oamenilor cu "coloana vertebrala". Al oamenilor care nu se lasa calcati in picioare de marile corporatii. Acei "nebuni" frumosi care inca cred ca lucrurile cele mai frumoase din viata, trebuie sa fie free.

#30
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

View Posttfmercedez, on 23 aprilie 2018 - 13:27, said:

Eu pe muzica am dat bani doar ca sa vad in carne si oase  artistii strofocandu-se sa ma "entertai-nuiasca"  adica sa ma distreze
tu n-ai dat banii pe muzica, ai dat banii pe "entertainement"
dar in fine sunt banii tai si e treaba ta pe ce ii cheltui,
ghici ce eu am dat bani pe spotify, cu ce te deranjeaza?

#31
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
O rugaminte: Vad ca esti moderator. Nu imi da suspend pentru ceea ce urmeaza sa spun. E doar o parere.
Mie mi se pare o palma peste fata societatii sa dai banii pe tampenii gen Spotify cat timp sunt oameni care n-au ce pune pe masa. E fix acelasi lucru cu tinerii teribilisti care comanda sampanii de 10 mii de euro.
Sunt banii tai. Corect. De acord. Dar nu faci chiar ce vrei tu. Ai o responsabilitate, ca nu traim in jungla.
Pls, nu da suspend. E doar o parere.

#32
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005
Da, sunt responsabil si platesc ce consum.
spui ca nu suntem in jungla dar incurajezi vanatoarea de gratuitati.

Edited by MarianG, 23 April 2018 - 16:09.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate