Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

P20 Pro sau Iphone 8 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Xtremeby

Xtremeby

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.03.2018
Salut, ce parere aveti de aceste telefoane? Nu sunt decis pe care sa il achizitionez, nu am folosit Iphone pana acum dar imi place sistemul lor de operare.

#2
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Cum de iti place ceva ce n-ai folosit?
Oricum huawei n-are nicio treaba in comparatia asta (poate doar pretul).

#3
creative_guy

creative_guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.04.2018

 Xtremeby, on 20 aprilie 2018 - 16:53, said:

...nu am folosit Iphone pana acum dar imi place sistemul lor de operare.

Interesant.

#4
Xtremeby

Xtremeby

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.03.2018

 creative_guy, on 20 aprilie 2018 - 17:04, said:



Interesant.
Am butonat Iphone si de aceea am zis ca imi place

#5
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Iphone clar !
Ps: comparatia e precum diferenta intre sare si pier :))

Edited by CostyNn96, 20 April 2018 - 17:15.


#6
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

 Xtremeby, on 20 aprilie 2018 - 16:53, said:

Salut, ce parere aveti de aceste telefoane? Nu sunt decis pe care sa il achizitionez, nu am folosit Iphone pana acum dar imi place sistemul lor de operare.
Huawei are mai multe avantaje față de iPhone, cel puțin din punctul meu de vedere: raportul corp ecran, design-ul, ansamblul de camere, durata de viață a bateriei, capacitatea de stocare etc.

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wcpSb0Md6YI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Doar dintre astea poti alege? Si pe Android ai variante mult mai bune ca P20 Pro si / sau putin mai ieftine.
Dar da, strict dintre alea eu as merge pe iPhone.

#9
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Hotaraste te intre android si ios mai bine,telefoanele sunt in top 10,asa ca nu dai gres cu niciunul !

Edited by silviu03, 20 April 2018 - 17:24.


#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 CostyNn96, on 20 aprilie 2018 - 17:14, said:

Iphone clar !
Ps: comparatia e precum diferenta intre sare si pier Posted Image)

Adica ? Care e diferenta intre ele ?

Huawei categoric. E telefon de ultima generatie, camera cea mai buna de pe piata in acest moment, design modern nu de 2015 cum e la iphone si e echipat cu tot ce au mai bun cei de la Huawei.

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
P20 Pro are 3 camere, in curand vor ajunge la 10 camere, in ritmul acesta.
P20 Pro e un flagship Huawei, dar cam aici se opresc paralele.

Cu alte cuvinte, daca nu esti hard-fan Android, mergi pe IP8+

#12
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Da, de ultima generatie cu procesor de anul trecut care e sub A11. Si design-ul ala modern e "inspirat" tot de la Apple... Posted Image)

Iar camera aia "cea mai buna de pe piata" sper ca ai vazut si tu ca nu e atat de wow. Sau desigur, poti sa fii un consumator adevarat si sa pui botu doar la cifre, adica 92MP si 4 camere pe un telefon deci e de 2 ori mai buna decat orice altceva de pe piata.

Ma rog, ambele sunt telefoane bune, dar n-as da atata amar de bani pe un telefon cu specificatii similare cu unul de 2000 de lei si cu niste camere bune, dar cu prea mult marketing in spate. La Apple platesti si sistemul de operare, update-urile, securitatea, suportul post-vanzare, de ce nu chiar imaginea (desi e irelevanta pentru mine, dar poate pentru unii conteaza).

Edited by AstroNut98, 20 April 2018 - 19:00.


#13
Xtremeby

Xtremeby

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.03.2018

 jegmihai, on 20 aprilie 2018 - 17:15, said:


durata de viață a bateriei
Nu cred ca are asa buna durata de viata a bateriei, nu stiu ce sa zic si de sunet.. Am butonat Mate 10 Pro si se aude foarte slab, nu cred ca la 20Pro au rezolvat ceva pe partea asta.

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 Adm, on 20 aprilie 2018 - 18:58, said:

P20 Pro are 3 camere, in curand vor ajunge la 10 camere, in ritmul acesta.
P20 Pro e un flagship Huawei, dar cam aici se opresc paralele.

Cu alte cuvinte, daca nu esti hard-fan Android, mergi pe IP8+

Acele 3 camere l-au ajutat sa fie cel mai bun in teste.

PS: Deschideti geamul sa intre gluma Posted Image

 AstroNut98, on 20 aprilie 2018 - 19:00, said:

Iar camera aia "cea mai buna de pe piata" sper ca ai vazut si tu ca nu e atat de wow. Sau desigur, poti sa fii un consumator adevarat si sa pui botu doar la cifre, adica 92MP si 4 camere pe un telefon deci e de 2 ori mai buna decat orice altceva de pe piata.

https://prnt.sc/j7y61u

Asta spune tot. Asa ca sa lasam si sa nu mai fim hateri.

#15
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
DxO fac teste bune, profi, însă nu ar trebui să le luăm drept adevăruri absolute. Pentru a putea trage concluzii cât mai accurate trebuie să avem în vedere cât mai multe review-uri.

Eu am o părere bună despre camera lui P20 Pro, dar nu consider că este cea mai bună. Da, în multe situații este superioară competitorilor, dar există și multe alte situații în care pierde.

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 AstroNut98, on 20 aprilie 2018 - 19:00, said:

Ma rog, ambele sunt telefoane bune, dar n-as da atata amar de bani pe un telefon cu specificatii similare cu unul de 2000 de lei si cu niste camere bune, dar cu prea mult marketing in spate. La Apple platesti si sistemul de operare, update-urile, securitatea, suportul post-vanzare, de ce nu chiar imaginea (desi e irelevanta pentru mine, dar poate pentru unii conteaza).

Daca vrei sa ai cel mai tare telefon de pe piata , atunci platesti pentru el. Ca performante poate gasesti si altele la 2000lei cum ziceai, insa un telefon se diferentiaza si prin camera foto, aia e o chestie foarte importanta. Mai are rost sa vorbim de bug-uri , erori de soft prezente pe telefoanele alea de 2000lei care ofera aceleasi performante ca unul de 4000lei ?
Ce intelegi prin securitate ? La ce te ajuta ca faci update ? Updateuri sunt fix **** PIX , ai sa primesti un ultim update care iti va termina telefonul sau iti va slabi bateria si atunci ai rezolvat problema. Oricum flagshipurile de la orice producator primesc cel putin un update major. Iar la garantie, huawei sta foarte bine la noi in tara.

Daca era vorba de iphone X atunci poate s-ar fi schimbat situatia, dar asa categoric P20 Pro.
Iar cei care o dati cu "au copiat de la iphone designul" , e ca in concursul ala "care o are mai mare". Credeam ca a trecut vremea in care toti ziceau ca X a copiat de la Y, Y de la Z, etc.
In acest moment acesta e singurul design care ofera eficienta maxima la raportul corp ecran, singurul care foloseste la maxim suprafata unui telefon, pana se vor inventa metode de ascundere a senzorilor in alte parti decat in partea frontala.
Numai un copil ar gandi asa "nu-mi iau X ca au copiat designul de la Y si mi-ar fi rusine sa ies cu asa ceva sa ma vada vecinii". Bine ca nu va luati Audi, ca si alea au motoare ca pe skoda care e un fel de low-cost VW , v-ar pica valoarea ca bursa pe wallstreet Posted Image

#17
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010

 Xtremeby, on 20 aprilie 2018 - 19:25, said:

Nu cred ca are asa buna durata de viata a bateriei, nu stiu ce sa zic si de sunet.. Am butonat Mate 10 Pro si se aude foarte slab, nu cred ca la 20Pro au rezolvat ceva pe partea asta.
Defineste, te rog, "se aude foarte slab" ...
Eu il am de 5 luni si nu l-as schimba, nici chiar cu P20Pro.

#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Gsmarena spune ca sta bine la autonomie mate 10 pro, la fel si p20 pro e cam tot pe acolo, nu stiu de unde le scoateti unii , am impresia ca sunteti angajati la apple. Invatati sa "ganditi la rece" , sa fiti corecti si sa recunoasteti niste chestii adevarate , nu sa va dati cu presupusul si sa ridicati in slavi apple. Are si apple punctele lui cheie , dar nici sa zici ca huawei e prost sau ca nici nu se compara cu apple nu mi se pare o replica tare inteligenta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate