Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ne-ati furat viata, copilaria, libertatea .Mesajul unui truck driver catre PSD

* * * - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
265 replies to this topic

#1
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
Un mesaj tulburator circula pe internet, mesajul unui "coleg" de pe comunitate catre partidul de guvernamant care in doar cateva secunde de filmare este facut praf si pulbere de acest om ce munceste in strainatate pentru a-si putea intretine familia .
Acuze facute pe un ton distrugator pentru imaginea PSD, din inima si sufletului acestui om disperat, nevoit ca si o intreaga breasla care lucreaza in transporturile internationale rutiere de marfa sa faca sacrificii din greu pentru o viata decenta . Ii stiu foarte  bine pe acesti regi ai soselelor, stiu ce implica viata in camion, gatitul pe aragaze de campanie in parcari aglomerate, ritmul infernal al curselor mereu in intarziere, dusuri in parcari pe fuga , pericolele imense din zona Callais la trecerea catre UK din cauza emigrantilor ilegali ce ataca camioanele si taie prelatele pentru a se strecura in remorci in incercarea de a ajunge ilegal in Regat .
Pierduti intre patroni hrapareti care ii obliga la ilegalitati, mereu pe fuga intre o cursa si alta,  isi merita din plin putinii bani pe care acestia se indura sa le plateasca, mereu in goana dupa profit si bani multi .
Au acasa copii care ii asteapta cu nerabdare, familii ingrijorate, care le simt lipsa .Ce poate fi mai greu ca tata sa lipsesti la momentele cele mai importante din viata copilului tau, primii pasi, prima zi de scoala, prima coronita de sfarsit de an .Sa vezi cand te intorci dupa 3 luni, dupa 6 sau mai mult. ca e mai inalt ca mama sa, ca te ajunge pe tine, ca nu il cunosti aproape deloc, nu stii ce gandeste, ce simte .
Mesajul poate fi dur pentru unii, dar e sincer, o sinceritate dezarmanta si atat de adevarata .
Ce pareri aveti, ce ar mai fi de spus si ce ziceti de mesajul acestui om ?
http://adevarul.ro/n...b26d/index.html

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
PSD-ul l-a pus sa se faca sofer de tir ? :)

#3
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View PostZweipfoten, on 20 aprilie 2018 - 16:24, said:

Ce pareri aveti, ce ar mai fi de spus ?


Nimic...

Tara asta e pierduta, demult.
Trebuia sa ne fi dat seama de asta...

Edited by sylvius, 20 April 2018 - 16:31.


#4
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,586
  • Înscris: 16.08.2010

View Postandreic, on 20 aprilie 2018 - 16:30, said:

PSD-ul l-a pus sa se faca sofer de tir ? Posted Image

Hint: 4 milioane de romani.

Nu cred ca sunt doar soferi de tir afara.
Nu cred ca esti atat de superficial.

edit: Sunt 16 pagini de discutii pe topicul idiotului banciu...
N-am reusit sa aflu raspunsul la intrebarea "De ce au plecat romanii?"
Nu reusesc sa gasesc raspunsul la intrebarea: "De ce continua sa plece?"
Si mi se pare ca puteai gasi mai multe de spus...

Edited by FreeThinker, 20 April 2018 - 16:45.


#5
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View PostZweipfoten, on 20 aprilie 2018 - 16:24, said:

Un mesaj tulburator circula pe internet, mesajul unui "coleg" de pe comunitate catre partidul de guvernamant care in doar cateva secunde de filmare este facut praf si pulbere de acest om ce munceste in strainatate pentru a-si putea intretine familia .
Acuze facute pe un ton distrugator pentru imaginea PSD, din inima si sufletului acestui om disperat, nevoit ca si o intreaga breasla care lucreaza in transporturile internationale rutiere de marfa sa faca sacrificii din greu pentru o viata decenta . Ii stiu foarte  bine pe acesti regi ai soselelor, stiu ce implica viata in camion, gatitul pe aragaze de campanie in parcari aglomerate, ritmul infernal al curselor mereu in intarziere, dusuri in parcari pe fuga , pericolele imense din zona Callais la trecerea catre UK din cauza emigrantilor ilegali ce ataca camioanele si taie prelatele pentru a se strecura in remorci in incercarea de a ajunge ilegal in Regat .
Pierduti intre patroni hrapareti care ii obliga la ilegalitati, mereu pe fuga intre o cursa si alta,  isi merita din plin putinii bani pe care acestia se indura sa le plateasca, mereu in goana dupa profit si bani multi .
Au acasa copii care ii asteapta cu nerabdare, familii ingrijorate, care le simt lipsa .Ce poate fi mai greu ca tata sa lipsesti la momentele cele mai importante din viata copilului tau, primii pasi, prima zi de scoala, prima coronita de sfarsit de an .Sa vezi cand te intorci dupa 3 luni, dupa 6 sau mai mult. ca e mai inalt ca mama sa, ca te ajunge pe tine, ca nu il cunosti aproape deloc, nu stii ce gandeste, ce simte .
Mesajul poate fi dur pentru unii, dar e sincer, o sinceritate dezarmanta si atat de adevarata .
Ce pareri aveti, ce ar mai fi de spus si ce ziceti de mesajul acestui om ?
http://adevarul.ro/n...b26d/index.html
Daca scoala nu i-a placut , asta este .
L-a impiedicat cineva sa se faca doctor , inginer , economist ... ?

LE Valabil si pentru ceilalti 4 milioane la care le plangeti de mila .

Edited by motanul13, 20 April 2018 - 16:36.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se vede supararea in acest om, pe buna dreptate. Si mie de multe ori imi vine sa urlu, cand ma gandesc, Iliescu a asezat tara asta pe un drum gresit. Eu personal, atunci eram prea preocupat sa muncesc, sa-mi fac un rost, ca sa vad ce idiotenii s-au petrecut. Daca aveam tabloul final, la dezastrul la care s-a ajuns, as fi intrat in politica si as fi incercat sa schimb ceva. Nu cred ca reuseam singur, dar mai multi oameni cinstiti, am fi reusit, cred, macar am fi incercat.

#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostZweipfoten, on 20 aprilie 2018 - 16:24, said:

munceste in strainatate pentru a-si putea intretine familia .
Bah, la dre*cu, m-am saturat sa aud chestia asta.
N-am vrut mah noi (ma rog, majoritatea care au votat) integrarea in UE ?!
E bine sau e rau ca muncim ?
Si daca muncteste in afara si-i ramin 10 euro la final de luna, n-ar putea sa munceasca in Romania (sint destule sanse sa gaseasca loc de munca si pe aici) si sa-i ramina 50 de lei in buzunar la sfarsit de luna ?!

#8
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018

View Postandreic, on 20 aprilie 2018 - 16:30, said:

PSD-ul l-a pus sa se faca sofer de tir ? Posted Image
Poti pune linistit orice alta meserie ca e la fel . Esenta mesajului e alta dupa mine .Faptul ca in tara asta nu am putut castiga ca afara a determinat ca acesti oameni sa aleaga sa mearga afara la munca, din toate domeniile .
Sunt in aceasta ipostaza dureroasa si altii, medici, asistenti, profesori, it- isti, agricultori, meseriasi, o  intreaga natiune care sta pe bani ceva mai multi pentru ca aici nu isi gasesc locul .

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
-De ce bat coloptele, Mitică?
-Pentru că PSD.

Eu m-am plictisit de mesaje ale colegilor. Fapte nu mai face nimeni. Alea nu aduc like-uri.
Legat de partide, niciunul nu este bun. Toți sunt pentru ei. Cine ține cu "unii", e de-ai lor.

#10
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

View Postsylvius, on 20 aprilie 2018 - 16:31, said:

Nimic...

Tara asta e pierduta, demult.
Trebuia sa ne fi dat seama de asta...

Din 1940, mai exact.
Tot ce a fost mai apoi e doar o luuunga agonie.

#11
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
De curand,
Curtea Constituţională, a constatat că sintagma „aduc atingere gravă drepturilor şi libertăţilor fundamentale ale cetăţenilor români” cuprinsă în art. 3 lit.f) din Legea nr.51/1991 privind securitatea naţională a României este neconstituţională.

#12
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View Postsylvius, on 20 aprilie 2018 - 16:31, said:




Nimic...

Tara asta e pierduta, demult.
Trebuia sa ne fi dat seama de asta...
Eu ma consolez cu ideea ca asta nu e tara ci o rusine la adresa notiunii de tara
Ma ajuta la moral

Edited by McDude, 20 April 2018 - 16:45.


#13
riso

riso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 19.04.2014
Ce e ala "truck driver" ?

#14
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Un frustrat de la viata care alearga dupa mirajul occidentului cu caii verzi pe pereti. Munca in tara nu-i place ca, chipurile, il injoseste, prefera sluga la straini pe bani mai multi, de fapt foamea-n gat pe afara ca sa aduca un ban in tara. Bineinteles, la mintea lui cat molusca, PSD-ul este de vina pentru toate erorile politice din tara asta din 89 incoace, fara sa stie ca de de fapt dreapta a furat mai mult ca stanga in Romania post decembrista. Punct

Edited by pascali_daniel, 20 April 2018 - 16:49.


#15
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postmotanul13, on 20 aprilie 2018 - 16:36, said:

Daca scoala nu i-a placut , asta este .
L-a impiedicat cineva sa se faca doctor , inginer , economist ... ?


Corect ... acum pleca acasa cu 12000 lei pe luna ( dupa maririle de salariu ) plus spaga de doua ori pe atat si scria un mesaj de multumire PSD-ului ( care , intre noi fie vorba , ar fi fost la fel de tulburator pentru oamenii inzestrati cu inteligenta )

Edited by JurasikMan, 20 April 2018 - 16:45.


#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Cand esti frustrat si incapabil sa faci ceva mai mult, cauti sa arunci vina. E prelingerea neputintei prostului care ar vrea sa-i mearga mai bine, dar fara sa faca ceva in sensul asta.

Se plange ca e departe de familie, de parca e legat cu lanturile de tir.

#17
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017
Daca era PD-L, era altfel?

#18
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postpascali_daniel, on 20 aprilie 2018 - 16:44, said:

Un frustrat de la viata care alearga dupa mirajul occidentului cu caii verzi pe pereti. Munca in tara nu-i place ca, chipurile, il injoseste, prefera sluga la straini pe bani mai multi, de fapt foamea-n gat pe afara ca sa aduca un ban in tara. Bineinteles, la mintea lui cat molusca, PSD-ul este de vina pentru toate erorile politice din tara asta din 89 incoace. Punct
N-a stiut omul ca daca intra in Partid, acum era si Doctor si General si poate si cu vile la Monte Carlo, sau Brazilia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate