Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Led h4 cu lupa de ceata

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Salut! As dori sa achizionez leduri h4 cu lupa pentru a le schimba pe cele de pe masina. Sunt bune pentru faruri (lumina de intalnire si faza lunga)? Sau sunt doar pentru ceata?  Tot h4 am gasit, dar as vrea sa stiu mai intai ca sa nu le iau aiurea. Eu nu am proiectoare de ceata pe fata. Mentionez ca am un Ford fiesta din 2007. In detaliile ledurilor scrie: led h4 cu lupa de ceata si faza lunga, faza scurta. Daca ma poate lamuri cineva..Multumesc!

#2
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 24.08.2004
Pentru faruri nu stiu cat sunt de bune, dar pentru certificatul de inmatriculare sigur nu-s bune. Putine faruri dotate cu lampi led aftermarket am vazut care sa nu deranjeze pe cei din trafic.
Iar politia abia asteapta...

#3
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Nu sunt foarte luminoase in comparatie cu cele normale.. Asa mi s-a spus

Edited by luciaus, 20 April 2018 - 14:30.


#4
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
fiesta are niste faruri foarte mari. daca pui niste led-uri H4 vor bate ca naiba, plus ca orbesti si pe cei de pe contrasens.
iar ca sa montezi lupe iti trebuie un pic de indemanare, ca trebuie sa desfaci farul si nu e asa usor: trebuie incalzit si apoi desprins cu atentie sa nu se sparga.
daca spargi vreun geam de la far s-ar putea sa te coste mai mult sa cumperi alt far, chiar si de la dezmembrari

cel mai simplu ar fi sa iti iei un set de becuri H4 mai puternice (Philips Xtreme sau Osram Night Breaker).
astea se potrivesc 100%, lumineaza mai bine si nici nu ramai fara talon daca te opreste politia.

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Am aceeasi Fiesta, ori schimbi farurile cu totul ori te lasi de asemenea experimente. Pur si simplu nu da rezultate.

#6
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Asta este tipul de bec. Eu am acum h4 white tip xenon 5500 k, dar am si leduri la pozitii de 6000 k si as fi vrut sa schimb si luminile de intalnire ca sa fie la fel ca si culoare.

Attached Files



#7
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 24.08.2004
Cel din poza pusa de tine nu merita cumpărat decat dacă vrei "mult zgomot pentru nimic". Dacă tot vrei sa experimentezi lămpi led, incearcă-le pe cele cu chipuri Lumileds. Vezi ca sunt de la Philips și Osram niște lămpi led la care matricea led imita filamentul becului și care nu emit lumina asa defocalizata precum lampa din exemplul tău. De asemenea, sunt și chinezării care au copiat designul, mai ieftine dar nu știu cât de fiabile.

Edited by robbie_ro, 20 April 2018 - 22:02.


#8
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Acum am H4 cu gaz, 5500 k, 55/60w. Insa am o problema la ele..isi schimba culoarea spre galben la un moment dat. Cred ca atunci cand se incalzeste se intampla asta. Uneori chiar destul de rapid.. El cand te uiti in interior are culoarea alb cu albastru putin, dar scoate galben prin far

#9
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Atunci ia CoolBlue de la Philips si ai o lumina mai alba. Nu ai ce sa faci becul cu incandescenta nu are cum sa dea temperatura de culoare pe care ti-o doresti

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Scuze de offtopic. E legal sa circuli noaptea fara becuri la numerele de pe spate ? La majoritatea vad ca nu au deloc , doar eu am fost nebunul care si-a luat lampi cu led ce lumineaza alb intens Posted Image

gen https://encrypted-tb...MfcrXoTq2cRoPeu

Edited by TruculMagic, 25 April 2018 - 20:53.


#11
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Din cate stiu eu iti poti lua amenda daca nu ai. Unora nu le pasa.. Si eu am tot leduri la numar de culoare alba

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate