Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pareri pro multiculturalism si minoritati

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
354 replies to this topic

#1
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ma uitam pe topicul "corectitudinea politica", si am vazut acolo cativa useri care posteaza pe banda rulanta stiri anti corectitudine si anti minoritati/imigranti whatever. Cum personal mi s-au parut multe din stiri exagerari si minciuni prin omisiune sau afirmatii neconfirmate de nimeni , as vrea sa avem si cei care sunt sustinatori de asa ceva (multiculturalism, corectitudine , minoritati, leftisti etc) un topic in care sa postam stiri, discursuri, invataminte , personalitati etc etc ale acestor curente si ce au zis ele mai exact despre fenomenele astea. Sa vedem exact din spusele celor ce sunt implicati in fenomen , ce presupun aceste principii, ramuri ale acestor gandiri , mituri si dezinformari comune etc etc. Fara exagerari si patima , fara minciuni. As vrea de asemenea ca moderatorii sa aiba grija sa nu vina si aici altii ca sa polueze topicul cu flame-uri si paste-uri de linkuri ,  as vrea sa fie daca se poate un topic rezervat sustinatorilor mai mult si nu criticilor.
So , cine este pro aceste mentalitati?

#2
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Nu exita corectitudine politica.
Mizeria promovata calca in picioare drepturile majoritatii.
Deci hai sa nu mai aberam.

"Eu sunt homsexual fac parada GAY".
Eu sunt pro familie si fac parada de sustinere familiei, scot mame FEMEI + tati BARBATI + COPII si facem desene in parc si defilari pe strada.

"A pai nu asa, ca eu gay sunt deranjat imi incalci dreptul al gaurit popul", (desi nu vad legatura)...
Pai si tu ba gayule imi incalci dreptul la libera gandire cand defilezi ostentativ in curu gol prin centru.
Deci unde o politicaly corectnessul ?
Sau e bun doar cand ne convine unora ?

Mai e un subiect asemanator:
https://forum.softpe...t/page__st__270

Edited by notrust, 20 April 2018 - 11:58.


#3
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016
CP-Multiculti e de fapt machiajul pentru ANARHO-TIRANIE, adevaratul sistem actual.

Sistemul care penalizeaza si persecuta cinstea si productivitatea si legalitatea si recompenseaza si promoveaza furtul, brutalitatea, ilegalitatea, parazitismul.

#4
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004
Eu sunt mai degraba adeptul melting pot decat multiculturalism, am mai spus-o de nenumarate ori.
Dar daca tot e vorba sa vorbim de melting pot, de ce nu, mai bine punem poze.

[ https://i.pinimg.com/originals/90/b1/72/90b172193934ac0a60ee9c48c9b57eb8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://gourmandelle.com/wp-content/uploads/2015/09/Smooth-Hummus-with-Seeds-Humus-cu-seminte-vegan.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Saptamanal ma dedulcesc la melting pot. Hnnnggghh..

#5
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Cris007,
Ce ai in cele doua farfurii?

#6
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004

 Arlekhinn, on 20 aprilie 2018 - 12:12, said:

Cris007,
Ce ai in cele doua farfurii?

Prima e 'ful' e o mancare calda dintr-un bob mare, nu stiu cum ii spune, seamana cu fasolea dar are un sos excelent.

A doua e humus cu ulei de masline (fara e naspa din punctul meu de vedere)

Edited by Cris007, 20 April 2018 - 12:17.


#7
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 Arlekhinn, on 20 aprilie 2018 - 12:12, said:

Cris007,
Ce ai in cele doua farfurii?

in stanga pare un fel de salata de naut.
in dreapta este humus cu muguri de pin. Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#8
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
Banatul e un exemplu multicultural perfect - toate cele 14 etnii sunt albi crestini ( plus niscaiva evrei askenazi ). Sunt convins ca initiatorul topicului il va lua ca model :)

#9
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
adevarul este ca viata este trist fara bucataria orientului mijlociu.
bucataria orientului mijlociu este una dintre cele mai mari bucurii ale vietii pe acest pamant.

#10
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,313
  • Înscris: 29.07.2013

 karax, on 20 aprilie 2018 - 11:42, said:

As vrea de asemenea ca moderatorii sa aiba grija sa nu vina si aici altii ca sa polueze topicul cu flame-uri si paste-uri de linkuri ,  as vrea sa fie daca se poate un topic rezervat sustinatorilor mai mult si nu criticilor.
So , cine este pro aceste mentalitati?

Nu se poate "rezerva" un topic pentru cineva anume, asa cum nu se poate face propaganda pentu ceva anume.
Sunt discutii si schimb de opinii libere de ambele parti, fara exagerari si iesiri din cadrul regulilor forumului.

Am modificat titlul ca sa nu sune a propaganda, spor la postat !

Edited by argonaut, 20 April 2018 - 12:22.


#11
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

 AMDG, on 20 aprilie 2018 - 12:20, said:

Banatul e un exemplu multicultural perfect - toate cele 14 etnii sunt albi crestini ( plus niscaiva evrei askenazi ). Sunt convins ca initiatorul topicului il va lua ca model Posted Image
sau te uiti la dobrogea, unde ai diferite etnii si diferite religii si nu sunt probleme..

#12
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 Pollux, on 20 aprilie 2018 - 12:20, said:

adevarul este ca viata este trist fara bucataria orientului mijlociu.
bucataria orientului mijlociu este una dintre cele mai mari bucurii ale vietii pe acest pamant.
Eu o duc bine mersi fara aceasta binefacere.

#13
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ce ne-am face noi fara mici, sarmale, bors, ciorba de burta, numai mancaruri ........"romanesti".

#14
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 Hobo, on 20 aprilie 2018 - 12:22, said:

sau te uiti la dobrogea, unde ai diferite etnii si diferite religii si nu sunt probleme..

Nu e chiar asa - musulmanii din Dobrogea sunt similari tatarilor Lipka din Polonia ce s-au convertit in final la crestinism.

#15
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
Dar tu cand vrei sa participi la topicul asta si sa nu spui minciuni, cum poti gira sau baga in fac pentru ceea ce spui ca nu e minciuna/manipulare? Ca ai vazut la Digi24/CNN/ETC? Majoritatea parerilor sunt simple reproduceri a ceea ce vedem in mass-media.

#16
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 AMDG, on 20 aprilie 2018 - 12:22, said:

Eu o duc bine mersi fara aceasta binefacere.

eu nu poci ca sa traiesc fara aceasta binefacere.
sunt dependent de humus, ayran, sarmale (cele fara carne, specifice orientului mijlociu), șerbet, baclava, supa de linte, berbecut la gratar (nimeni din lume nu stie sa faca berbecutul la gratar cum il fac libanezii si turcii), lipie libaneza, tabouleh, si multe alte bunatati!

combinatia de mirodenii, legume, si carnuri care se gaseste in aceasta bucatarie este unica si nu se compara cu nimic.
pe langa bunatatile astea, celebra bucatarie franceza este mancare de regim pentru bolnavii in faza terminala...

edit: mi-a venit apa in gura si dupa program ma duc ca sa iau cina la un restaurant libanez. Posted Image

Edited by Pollux, 20 April 2018 - 12:30.


#17
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004
cu exceptia ca nu s-au convertit la crestinism nici turcii nici tatarii...

#18
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,313
  • Înscris: 29.07.2013

 Pollux, on 20 aprilie 2018 - 12:26, said:

eu nu poci ca sa traiesc fara aceasta binefacere.


Polluxe, cat atarni in viu, ca vaz ca esti gurmand tare ?! Posted Image

Adevarul e ca in gastronomie multicuturalismul traieste si infloreste fara niciun fel de probleme ;)

Edited by argonaut, 20 April 2018 - 12:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate