Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Ce se intampla oare cu Hotnews ?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
De cand a plecat zeul dreptei, Tapalaga aka ucenicul lui Macovei...se poate observa o schimbare drastica a politicii editoriale, apar tot mai multe articole in care se saruta obedient ghiulul. Nasol, concluzia ar fi s-a cam ales praful de toata structura securisto mediatica pe care a faurit-o regimul Basescu in timpul celor zece ani rai.
Aici un mic sample, se poate remarca obedienta tipica postului Romania TV! Practic au pandar care sta si updateaza ce spune Liviu la ...you guessed it, Antena 3 Posted Image :

https://revistaprese...-declaratii.htm

PS: Cat de trist...sa ajungi sa faci live text la ce spune Dragnea tocmai tu Hotnews, intr-adevar vorbele lui Napoleon raman si azi profetice : "de la sublim la ridicol nu-i decat un singur pas".

Edited by doxan, 19 April 2018 - 20:18.


#2
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Nu am cercetat, dar zvonurile erau ca Varanul a pus mana pe HotNews.
Cei care au plecat au facut G4Media.ro

Edited by romangx, 19 April 2018 - 20:24.


#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdoxan, on 19 aprilie 2018 - 20:11, said:

De cand a plecat zeul dreptei, Tapalaga aka ucenicul lui Macovei...se poate observa o schimbare drastica a politicii editoriale, apar tot mai multe articole in care se saruta obedient ghiulul. Nasol, concluzia ar fi s-a cam ales praful de toata structura securisto mediatica pe care a faurit-o regimul Basescu in timpul celor zece ani rai.

Ai observat corect ce ai observat numai ca nu se poate deduce concluzia ca statul paralel e mort, la fel cum Dragnea nu a fost mort nicio clipa (doar unii s-au amagit ca ar fi)... ci doar ca au ramas niste plictisiti pe acolo pe la Hotnews care, in lipsa de idei, citeaza ce a zis tovarasul la Antena 3...

Decat sa ne anunte Tapalaga ca Dragnea a murit, cand acesta nu mai poate de gras... sau ca Dragnea e lovit mortal in ficati de faptul ca Lupescu nu a castigat alegerile la FRF, eu prefer personal, o abordare lipsita de creier, in maniera RTV - macar acolo fiecare cititor trage singur concluziile nu le culege din gura altuia.

Edited by rosix, 19 April 2018 - 20:25.


#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Eu nu stiu ce o tot dati zor cu Antena3 asta.

Cel mai mare antenist tot Basescu ramane.

Ce alt post de televiziune a mai primit reclama direct din gura unui presedinte?

Eu m-am uitat o saptamana la antena3, fix in saptamana cand dobitocul mi-a zis sa nu ma uit.

#5
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pana la urma ce asa mare chestie cu hotnews? Pai daca ia site-ul antena3 nu e nimic, fiecare isi poate face blog propriul sau ceva , ca sunt gratis, si de aici doar calitatea mai conteaza , nu depinzi de nici un sef.

Edited by karax, 19 April 2018 - 21:17.


#6
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,106
  • Înscris: 03.07.2008

View Postdoxan, on 19 aprilie 2018 - 20:11, said:

De cand a plecat zeul dreptei, Tapalaga aka ucenicul lui Macovei...se poate observa o schimbare drastica a politicii editoriale, apar tot mai multe articole in care se saruta obedient ghiulul. Nasol, concluzia ar fi s-a cam ales praful de toata structura securisto mediatica pe care a faurit-o regimul Basescu in timpul celor zece ani rai.
Aici un mic sample, se poate remarca obedienta tipica postului Romania TV! Practic au pandar care sta si updateaza ce spune Liviu la ...you guessed it, Antena 3 Posted Image :

https://revistaprese...-declaratii.htm

PS: Cat de trist...sa ajungi sa faci live text la ce spune Dragnea tocmai tu Hotnews, intr-adevar vorbele lui Napoleon raman si azi profetice : "de la sublim la ridicol nu-i decat un singur pas".

Faptu' ca-i prezinta ineptiile lui Dragnea nu inseamna ca-l pupa in dos ci ca il face de ras.

Auzi cica a crescut inflatia din cauza corporatiilor, nu din cauza guvernarii megaincompetente... Posted Image

In linkul dat de tine nu e nimic laudativ la adresa taranusului, dimpotriva.

Alte articole laudative:

Un doctor și-a împărțit salariul cu infirmierele: "S-au luat bani de la brancardieri, de la infirmiere. Statul nu a pus nici un ban în plus, a luat de la necăjiți și ne-a dat nouă, medicilor"

Parchetul General: Modificările Codului Penal preconizează în mod explicit dezincriminarea unor fapte grave

Augustin Lazăr: E nevoie de o analiză aprofundată a modificărilor la codurile penale. Lucrurile astea nu se fac în fugă

Bușoi: Firea crede că dacă ne hărțuiește pe mine și PNL prin instanțe, nu o să se mai vadă dezastrul din Capitală

Grevă generală în sistemul sanitar pe 11 mai. Sindicatele acuză un "haos general" după aplicarea noii legi a salarizării

Edited by Imperathor, 19 April 2018 - 21:37.


#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdoxan, on 19 aprilie 2018 - 20:11, said:

De cand a plecat zeul dreptei, Tapalaga aka ucenicul lui Macovei...se poate observa o schimbare drastica a politicii editoriale
Iar pesedisme crunte :)

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostOriginalCopy, on 19 aprilie 2018 - 20:30, said:

Eu nu stiu ce o tot dati zor cu Antena3 asta.
Cel mai mare antenist tot Basescu ramane.
Ce alt post de televiziune a mai primit reclama direct din gura unui presedinte?
Eu m-am uitat o saptamana la antena3, fix in saptamana cand dobitocul mi-a zis sa nu ma uit.

Lucrul asta se petrece in prezent cu unitatile militare de presa (statul paralel) care il au, zilnic, pe Dragnea in gura, umflandu-l astfel cu pompa in opinia publica.
De cand e zilnic in atentia presei militare, fosta nulitate absoluta - Dragnea, s-a ingrasat ca un purcel. Exact pe principiul enuntat de tine.

#9
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostImperathor, on 19 aprilie 2018 - 21:35, said:

Auzi cica a crescut inflatia din cauza corporatiilor, nu din cauza guvernarii megaincompetente... Posted Image
Din pacate aici au dreptate, din moment ce Romania a devenit cu voie sau fara voie COLONIE ECONOMICA. La acest lucru Romania COLONIE ECONOMICA cu totii am participat, care mai mult, care mai putin fara exceptii.

De acum incolo preturile au un trend ascendent, obisnuitiva cu IDEEA.

Inclusiv chinezii au mirosit chestia ca Romania este COLONIE ECONOMICA. Posted Image

Edited by poadol, 20 April 2018 - 11:00.


#10
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,253
  • Înscris: 06.01.2009
Cioxan este un izvor nesecat de umor involuntar sau voluntar (inca nu mi-am dat seama). Io urmaresc Hotnews pe facebook si nu e deloc ceea ce ziceau unii. Politica editoriala a ramas aceeasi, doar ca au plecat aia mai radicali care uneori exagerau dpmdv. Imperathor a explicat f clar ce e cu articolu' ala.

Hotnews e ok in continuare. Ramane de vazut daca se va schimba ceva pe viitor. Cu siguranta PSD ar vrea sa puna gheara pe ei pt ca au trafic foarte mare pe net.

#11
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 01.05.2006
Eu n-am vazut nici o diferenta intre tapalaga si gadea, unul e la o extrema altul e la alta, si asta in nici un caz nu inseamna jurnalism profesionist.
Tapalaga exagera si era penibil si ridicol in exact aceasi masura ca si gadea&co.
Tapalaga avea o orientare si preferinte politice, declarate sau nu, exact ca si gadea&co.

Totusi era o diferenta intre HN si A3 si anume ca la HN comentariile erau moderate politic si cenzurate arbitrar in functie de preferintele lui tapalaga si nu pentru limbaj jignitor sau indecent, unde multe derapaje erau lasate sa treaca.
Astfel daca faceai o remarca despre calitatea jurnalistica a unui material, mai ales daca apartinea lui tapalaga, erai automat cenzurat.
La fel daca puneai la indoiala veridicitatea unei informatii sau mai ales daca cereai o sursa. Iar daca faceai o observatie ca intr-o speta era citata doar una din partile implicate n-aveai nici o sansa sa-ti apara comentariul.
Intr-o vreme chiar si orice comentariu negativ la adresa lui base sau madam udrea era cenzurat automat.
Da, HN si tapalaga n-au fost decat o oficina politica ca oricare alta. Poate un pic mai de calitate, e adevarat, dar tot cu multe mizerii ascuse sub covor.

Acum, dupa plecarea lui tapalaga parca se simte adierea unui aer mai curat.
Informatiile par sa fie mai obiective, sursele mai diversificate si mai ales au spatiu si spatiu in articole si alti parti implicate in viata politica si sociala din tara.

Si exact despre asta e vorba in articolul mentionat de @initiator: e o informatie sau o informare despre un eveniment.
Adica nu spune nimeni nicaieri ca e bine ce a spus dragnea, ca trebuie facut ce spune dragnea, ca dragnea e cel mai, cel mai... (in timp ce articole d-ale lui tapa despre noul geniu din Carpati aka base, cred ca sunt mii).

Si uite asa se ajunge ca normalul si normalitatea sa fie privita cu suspiciune si chiar criticata!
Spunea cineva ceva de spalare de creier?

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdanaciu, on 20 aprilie 2018 - 12:54, said:

Eu n-am vazut nici o diferenta intre tapalaga si gadea, unul e la o extrema altul e la alta, si asta in nici un caz nu inseamna jurnalism profesionist.
Tapalaga exagera si era penibil si ridicol in exact aceasi masura ca si gadea&co.
E ridicol, Tapalaga nu doar cc nu exagera dar era si civilizat in exprimare si punea problema rational, concret, in opozitie cu Gadea cu care vrei sa-l asemuiesti... probabil servind un scop :)

View Postdanaciu, on 20 aprilie 2018 - 12:54, said:

Acum, dupa plecarea lui tapalaga parca se simte adierea unui aer mai curat.
Informatiile par sa fie mai obiective,
Iar propaganda...

#13
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 01.05.2006

View Postandreic, on 20 aprilie 2018 - 16:25, said:

probabil servind un scop
Care scop?

View Postandreic, on 20 aprilie 2018 - 16:25, said:

Iar propaganda...
Propaganda pentru ce?

Si zici ca esti Moderators?
Adica asta e atitudinea potrivita: sa arunci niste vorbe goale in vant si niste acuzatii fara nici o baza concreta si fara vreun argument?

Si daca prin comentariul tau ai vrut sa demonstrezi ca "ai nostri" e mai buni ca "ai vostri" (indiferent cine e ai nostri si ai vostri) ai reusit sa obtii exact efectul contrar.

#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003
Cum care scop... acela de a pata imaginea unor jurnalisti integri care au expus hotia si minciuna.
In rest e doar can can la ce zici... nu stiu de ce te chinui asa tare cu T e ca si cum cineva are de castigat daca abereaza despre el... Posted Image

Edited by andreic, 20 April 2018 - 20:08.


#15
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

View Postdanaciu, on 20 aprilie 2018 - 12:54, said:

Eu n-am vazut nici o diferenta intre tapalaga si gadea, unul e la o extrema altul e la alta, si asta in nici un caz nu inseamna jurnalism profesionist.
Tapalaga exagera si era penibil si ridicol in exact aceasi masura ca si gadea&co.
Tapalaga avea o orientare si preferinte politice, declarate sau nu, exact ca si gadea&co.

Totusi era o diferenta intre HN si A3 si anume ca la HN comentariile erau moderate politic si cenzurate arbitrar in functie de preferintele lui tapalaga si nu pentru limbaj jignitor sau indecent, unde multe derapaje erau lasate sa treaca.
Astfel daca faceai o remarca despre calitatea jurnalistica a unui material, mai ales daca apartinea lui tapalaga, erai automat cenzurat.
La fel daca puneai la indoiala veridicitatea unei informatii sau mai ales daca cereai o sursa. Iar daca faceai o observatie ca intr-o speta era citata doar una din partile implicate n-aveai nici o sansa sa-ti apara comentariul.
Intr-o vreme chiar si orice comentariu negativ la adresa lui base sau madam udrea era cenzurat automat.
Da, HN si tapalaga n-au fost decat o oficina politica ca oricare alta. Poate un pic mai de calitate, e adevarat, dar tot cu multe mizerii ascuse sub covor.

Acum, dupa plecarea lui tapalaga parca se simte adierea unui aer mai curat.
Informatiile par sa fie mai obiective, sursele mai diversificate si mai ales au spatiu si spatiu in articole si alti parti implicate in viata politica si sociala din tara.

Si exact despre asta e vorba in articolul mentionat de @initiator: e o informatie sau o informare despre un eveniment.
Adica nu spune nimeni nicaieri ca e bine ce a spus dragnea, ca trebuie facut ce spune dragnea, ca dragnea e cel mai, cel mai... (in timp ce articole d-ale lui tapa despre noul geniu din Carpati aka base, cred ca sunt mii).

Si uite asa se ajunge ca normalul si normalitatea sa fie privita cu suspiciune si chiar criticata!
Spunea cineva ceva de spalare de creier?

Te inseli privind moderarea de la Hotnews. Mie mi-au trecut toate comentariile critice, singurele comentarii care erau blocate erau alea in care se lasa cu cuvinte nu tocmai ortodoxe. Comparatia Gadea // Tapalaga este eronata intentionat ca sa para si Gadea ceva jurnalist? :)     Doar atat iti zic, compara calitatea publicului, calitatea romanilor care fac audienta celor doua media, Hotnews si Antena3, si vei putea avea o imagine mai clara a calitatii fiecareia din cele doua media, Hotnews si Aneta3.

#16
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Daca vrei sa vezi cenzura, sa te uiti a Intact... si in direct cand e unul in platou care iese din scriptul de la Varan, praf il fac ceilalti, de frica ca nu mai primesc leafa de la Varan.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate