Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Furnizori memorii usb, pixuri, obiecte mici de personalizat.

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Buna ziua,
vin si eu cu o mica intrebare.

Cunoasteti vreun furnizor de memorii usb care pot fii ulterior personalizate (de mine, nu de el), adica care nu au pe ele niciun logo sau sigla?
Tocmai pentru a le personaliza caut, de aceea m-ar interesa diferite tipuri (forme si dimensiuni de stocare) de memorii.

Chiar daca obiecte mici de personalizare sau pixuri sunt mai usor de gasit, daca, cunoasteti vreunul si in aceasta categorie va raman dator si va multumesc pentru informatii.

Multumesc.

#2
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Aliexpress

de la el iau toti care iti revand tie in ro.

fii destept si ia si tu de pe ali

https://www.aliexpre...iceBeautifyAB=0

Edited by mediasick, 19 April 2018 - 13:31.


#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 mihai_costea, on 19 aprilie 2018 - 13:25, said:

Buna ziua,
vin si eu cu o mica intrebare.

Cunoasteti vreun furnizor de memorii usb care pot fii ulterior personalizate (de mine, nu de el), adica care nu au pe ele niciun logo sau sigla?
Tocmai pentru a le personaliza caut, de aceea m-ar interesa diferite tipuri (forme si dimensiuni de stocare) de memorii.
Chiar daca obiecte mici de personalizare sau pixuri sunt mai usor de gasit, daca, cunoasteti vreunul si in aceasta categorie va raman dator si va multumesc pentru informatii.
Multumesc.

Numa chinezii livreaza in aceasta forma si, la cerere, iti pot pune ce vrei tu pe ele, sa nu te mai chinui in tara.
Majoritatea firmelor din RO care vand branduri proprii asa fac... comanda un lot in China si trimit o sigla pe mail.. apoi le vand in Romania ca si cand ar fi produse de ei.

#4
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

 mediasick, on 19 aprilie 2018 - 13:30, said:

Aliexpress

de la el iau toti care iti revand tie in ro.

fii destept si ia si tu de pe ali

https://www.aliexpre...iceBeautifyAB=0
E putin complecat cu facturarea. Asta fiind prima problema. A doua este faptul ca nu as vrea sa-mi fac stocuri, ci sa le fac pe baza de comanda ferma. Ceea ce inseamna ca as avea nevoie de un furnizor serios si timpi de expediere de 2-3 zile maxim. Ceea ce nu prea gasesc pe ali.

Multumesc pentru raspuns.

#5
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
vei sfarsi prin a lua de la intermediarii care iau de la ali...

#6
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Pe mine ma intereseaza numar de bucati mici, pentru firme mici care au nevoie de cateva zeci pentru a-si face reclama. Inca nu am gasit un furnizor serios de la care sa cumpar asa ceva. Si sa spun oamenilor "veniti cu ele la mine si eu vi le personalizez", nu o sa accepte nimeni, e si normal.

 mediasick, on 19 aprilie 2018 - 13:34, said:

vei sfarsi prin a lua de la intermediarii care iau de la ali...
sunt ok si intermediarii atata timp cat ofera niste preturi din care pot trai si eu dupa revindere.

#7
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
fii atent cum se face:

bagi niste cash si iei 4-5 modele, cate 20-30 de exemplare de fiecare model

cat poate fi? 400 de dolari, acolo ...

cu alea in mana arati la client ce ii poti face in 2-3 zile

vezi ce vinzi si iti iei tot din alea, mai multe, variezi stocul etc

faci totul legal, cu tva achitat la vama, cu tot tacamul

nu pricep ce e complicat cu facturarea. o fi proasta facturista

Edited by mediasick, 19 April 2018 - 13:39.


#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. Caută un magazin online specializate pe așa ceva.
Sau o firmă specializată pe publicitate și articole de genul ăsta la așa ceva.

Roagă-te ca clienții tăi să nu aibă internet. Și să fie așa de nababi încât să accepte orice preț fără să mai ceară contraoferte.

2. Fă și tu o afacere serioasă. Dacă ai "firma de personalizare si productie publicitara" fă-le tu nu fii un fel de buticar.
Dă un PM și îți dau un furnizor bun și serios din urbea mea. De servicii de genul ăsta.

#9
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

 exceswater, on 19 aprilie 2018 - 13:43, said:

1. Caută un magazin online specializate pe așa ceva.
Sau o firmă specializată pe publicitate și articole de genul ăsta la așa ceva.

Roagă-te ca clienții tăi să nu aibă internet. Și să fie așa de nababi încât să accepte orice preț fără să mai ceară contraoferte.

2. Fă și tu o afacere serioasă. Dacă ai "firma de personalizare si productie publicitara" fă-le tu nu fii un fel de buticar.
Dă un PM și îți dau un furnizor bun și serios din urbea mea. De servicii de genul ăsta.
Tocmai asta caut sa fac dar fara a arunca cu banii pe niste stocuri de produse care nu stii daca se pot sau nu vinde si in ce cantitati.
Deasta caut un furnizor cu timpi de expediere mici. Vreau sa aleg impreuna cu, clientul produsul, sa-l comandam impreuna.

#10
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
de ce nu ar comanda clientul tau direct produsul, fara sa iti mai dea si tie procente?

#11
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

 mediasick, on 19 aprilie 2018 - 13:49, said:

de ce nu ar comanda clientul tau direct produsul, fara sa iti mai dea si tie procente?
daca s-ar intampla asta nu m-ar deranja deloc. eu nu vreau sa castig pe achizitia produsului si revanzare, ci pe personalizare. Dar asta nu se intampla, cine cauta oferte de pret, vrea serviciu complet. Adica si achizitia memoriilor. Eu momentan asta caut, de unde sa le achizitionez astfel incat sa pot oferi un pret decent dupa personalizare.

#12
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 mihai_costea, on 19 aprilie 2018 - 13:33, said:

E putin complecat cu facturarea. Asta fiind prima problema. A doua este faptul ca nu as vrea sa-mi fac stocuri, ci sa le fac pe baza de comanda ferma. Ceea ce inseamna ca as avea nevoie de un furnizor serios si timpi de expediere de 2-3 zile maxim. Ceea ce nu prea gasesc pe ali.

Multumesc pentru raspuns.

O sa gasesti pana la urma furnizor in tara care sa le comande el in China in locul tau, dar le vei lua mai scump.  Daca ai nevoie de ele in timp scurt e cam singura solutie. Din China nu vin mai repede de o luna.  Eu, in locul tau, tot din China as comanda un lot de test de 50 buc.. as sta o luna dupa ele, apoi, daca merge business-ul un lot ceva mai mare. Preturile chienzilor sunt imbatabile fata de preturile la care le poti lua din RO.

Edited by rosix, 19 April 2018 - 14:16.


#13
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

 rosix, on 19 aprilie 2018 - 14:15, said:

O sa gasesti pana la urma furnizor in tara care sa le comande el in China in locul tau, dar le vei lua mai scump.  Daca ai nevoie de ele in timp scurt e cam singura solutie. Din China nu vin mai repede de o luna.  Eu, in locul tau, tot din China as comanda un lot de test de 50 buc.. as sta o luna dupa ele, apoi, daca merge business-ul un lot ceva mai mare. Preturile chienzilor sunt imbatabile fata de preturile la care le poti lua din RO.
Intradevar. Dar ca sa fac asta trebuie sa am macar o mica cerere. Ceea ce in cazul meu inca nu exista. Asa ca probabil mai astept si in functie de comenzi o sa fac si acest pas.
Multumesc.

#14
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Google "catalog promotionale", gasesti cu gramada.

#15
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Nu prea exista furnizori in adevaratul sens al cuvantului de asa ceva.
Asa pentru ca in mare parte acele materiale se obtin prin intermediari, prin firmele de marketin, de organizare evenimente, etc
Ele se duc la firmele ce au capacitatea de a printa pe diverse obiecte si printeaza acolo siglele.
Uneori comanda chiar din China, ca e mult mai ieftin.

#16
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Eu am un atelier de personalizare.
-print UV
-print in/outdoor (ecosolvent)
-sublimare
-prese tricouri, sepci, cani
Intrebam despre furnizori pentru a veni in ajutorul clientului care doreste sa comande o cantitate mai mare. In momentul asta nu stiu ce sa-i recomand. Ce spun oamenilor? "Da, pot sa va personalizez orice, dar veniti cu marfa". Suna putin penibil.

Edited by mihai_costea, 29 April 2018 - 14:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate