Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Pareri zona Eroii Revolutiei

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Drdolittle

Drdolittle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.04.2018
Salut, sunt in cautare de un apartament cu 2 camere prin Bucuresti. Dupa indelungi cautari, cea mai ok varianta am gasit-o pe soseaua Viilor, aproape de capat, foarte aproape de metrou. Detalii nu prea stiu foarte multe despre zona, pentru ca pana acum nu am avut multe tangente pe acolo asa ca apelez la voi, forumistilor, sa imi spuneti daca e o zona ok de locuit, sigura si linistita. Pana acum, singurul dezavantaj pe care l am sesizat e ca nu prea sunt hiper/supermarketuri prin zona. As mai avea o varianta la lujerului, problema este ca diferenta de spatiu intre cele 2 apartamente este cam de 12 mp :).

#2
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
vorbesti de apartamente in blocuri noi sau de ce mergi asa departe?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dai prea puţine detalii.
Zona Eroii Revoluţiei nu-mi place, e prea multă faună acolo, dată fiind proximitatea cartierelor Pieptănari şi Giurgiului. Dar ai Piaţa Progresul (dacă spun corect), la nişte staţii distanţă, am auzit că e o piaţă bună.
Eu aş fi ales zona Tineretului, numai că sunt preţuri mai mari acolo.
În 1998 am locuit temporar pe o stradă din zonă, scăpată de demolări (Mitropolit Grigore) şi îţi spun că nu era săptămână fără un scandal. Dacă nu erau golanii din cartier, trebuia să fie o ceartă într-o familie.
Zona Lujerului este extrem de poluată şi de aglomerată, dar ai Cora şi un mall acolo.

#4
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

 unbrutus, on 19 aprilie 2018 - 12:31, said:

vorbesti de apartamente in blocuri noi sau de ce mergi asa departe?
Banuiesc ca vorbeste de blocurile vechi din anii 60 ca alea sunt pe Viilor. Departe nu e, e chiar pe inelul interior si apropierea de metrou e un avantaj. Zona dupa mine e asa si asa, nici buna nici rea. Nu stau/nu am stat niciodata pe acolo, alte pareri sunt binevenite.

#5
Drdolittle

Drdolittle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.04.2018

 jadcomp, on 19 aprilie 2018 - 12:36, said:

Banuiesc ca vorbeste de blocurile vechi din anii 60 ca alea sunt pe Viilor. Departe nu e, e chiar pe inelul interior si apropierea de metrou e un avantaj. Zona dupa mine e asa si asa, nici buna nici rea. Nu stau/nu am stat niciodata pe acolo, alte pareri sunt binevenite.
Da, este intr-un bloc din 65, la capatul strazii, cam la 5 minute de metrou

#6
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Zona s-a mai schimbat in bine in ultimii 10 ani, plus avantajele deloc de neglijat: esti la doi pasi de Parcul Carol si Parcul Tineretului, metrou, 30 de minute de mers pe jos pana in centru, Sun Plaza si Grand Arena Mall la doi pasi.

#7
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
E proasta zona din cauza conationalilor care nu o sa dispara fiinca nu au unde sa se mai mute. Blocurile alea sunt mizere si put a vechi. Apartamentele cu 2 camere au geamul la bucatarie in LUMINATORUL blocului (nu la strada) si miroase urat, lifturile sunt vechi. Daca iei la pret BUN (mai ieftin) renteaza.

Edited by cald, 19 April 2018 - 12:55.


#8
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
"Pareri zona Eroii Revolutiei"
- accesul e ok, la metrou
- ai parcul carol si tineretului
- cora si sun plazza la 2 statii de metoru
- centrul vechi la 2 statii de metoru
- din pacate zona e cam colorata...

colegul aris86 stiu ca sta in zona asa ca-ti poate da cele mai multe detalii

Edited by arg, 19 April 2018 - 13:01.


#9
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Cand te duci la vizionare scade pretul pe motivul bucatariei - poti sa scazi destul.

#10
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Zona nu e neaparat rea , esti aproape de centru si de parcuri cum bine zice arg. Pana la urma nu stai cu coloratii la strada sa spargi seminte.
Un prieten de-al meu (fost coleg de liceu) a stat in blocul asta.

#11
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017
@ initiator: ai verificat lista imobilelor cu risc seismic? Daca nu ma inseala memoria cel putin unul dintre acele blocuri e inscris pe una dintre listele primariei. In rest zona are si plusuri si minusuri.

#12
Drdolittle

Drdolittle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.04.2018

 FronT, on 19 aprilie 2018 - 13:07, said:

@ initiator: ai verificat lista imobilelor cu risc seismic? Daca nu ma inseala memoria cel putin unul dintre acele blocuri e inscris pe una dintre listele primariei. In rest zona are si plusuri si minusuri.
Da, nu este cu risc seismic

#13
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Zona s-a "spalat" in ultimii 10-15 ani, de fapt tot Bucurestiul s-a "spalat", au aparut joburi bune, au venit provincialii cei mai buni pregatiti, studentii cei mai buni au ramas in Bucuresti, a aparut generatia "HP" si "IBM", iar o parte din generatia "IMGB" si "Uzinele 23 August" s-a retras la tara (misterul prin care Gabriela Firea a ajuns primar inca ramane si e in contradictie cu ce am scris mai sus). Mi se pare ca zona de est, Titan, Dristor, Muncii, Iancului, Obor, au inceput sa arate bine, in timp ce vestul, Drumul Taberei, Militari si Crangasi au ramas cam in urma lor. Sudul, Giurgiului, Berceni au inceput si ele sa se mai schimbe, iar nordul, Pajura, Bucurestii Noi, Baneasa arata bine.

#14
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
RETINE - daca nu te incadrezi la bani si nu iei acolo, urmatoarea alternativa pe care o sa o gasesti o sa fie MAI proasta.

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Drdolittle, on 19 aprilie 2018 - 12:27, said:

Salut, sunt in cautare de un apartament cu 2 camere prin Bucuresti. Dupa indelungi cautari, cea mai ok varianta am gasit-o pe soseaua Viilor, aproape de capat, foarte aproape de metrou. Detalii nu prea stiu foarte multe despre zona, pentru ca pana acum nu am avut multe tangente pe acolo asa ca apelez la voi, forumistilor, sa imi spuneti daca e o zona ok de locuit, sigura si linistita.

E o zona usor colorata... de popor muncitor pauper si de frecatori de duda, de culoare, pe la scarile blocurilor. Nu recomand decat in lipsa de alte variante mai bune.
Mai bine un capat de Rahova, Sebastian

#16
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Hai ma rosix...il iei din pieptanari si il duci in Rahova? Macar aici ai parcurile alea sa te plimbi sau sa alergi varsandu-ti nervii ca ai cumparat in zona colorata. Dar sa il trimiti in Rahova? Macar la eroii revolutiei ai metrou care este sfant in orasul asta de rahat. Stiu, te poti obisnui si fara.

#17
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Rahova e BOMBA sociala pe langa Viilor (nu Pieptanari).

#18
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
wtf, are metroul la cateva minute, 2 statii de unirii si tu ii recomanzi la sebastian unde ca sa ajungi in centru trebuie sa mergi cu cel mai jegos mjloc de transport din istoria bucurestiului - tramvaiul 32? Posted Image))

mai era unul care ii recomanda sa ia la piata progresul. deci cum frate, la eroii revolutiei e nasol dar la progresul e bine? Posted Image))

zona este buna per total, excelenta ca acces la mijloace de transport,cel putin decenta dpdv al tyganiei din zona dar si preturile sunt cam pe masura.  blocurile despre care vorbesti intr-adevar sunt foarte mici ca suprafata interioara, singurul avantaj fiind ca este decomandat. scarile imi aduc aminte ca nu arata prea frumos. intr-adevar lifturi vechi, usor sinistre. fiind si la strada e cam nasol cu zgomotul de la tramvaie, salvari, masini, motociclete.

eu stau tot in zona, dar la casa, la 2 minute de metrou in spate la Flanco. tot 2 camere (semidecomandate) vreo 45m2 apartamentul si 150mp2 curtea. este un apartament pe strada la mine de vanzare, pretul ar trebui sa fie vreo 60.000 (cam asa s-au vandut in trecut pe aici), doar ca casele sunt tot vechi (fara risc seismic dar facute prin 1955). avantajele nu mi se par de neglijat fata de bloc, centrala termica, CURTE, beci, pod, loc parcare etc.

am pus un link cu strada de care ziceam, apartamentul are un anunt cu nr de telefon daca esti interesat.
https://www.google.r...!7i13312!8i6656

https://www.google.r...!7i13312!8i6656

Edited by bossake, 19 April 2018 - 13:49.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate