Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Telefon Buget 3000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
uite aici :D, e dupa preferinte acum ;)

#20
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

 silviu03, on 18 aprilie 2018 - 01:19, said:

Sau variantele care au putin peste un an:htc u11 si lg g6,ramai cu peste 1000 de lei si eu cred ca mai duc 2 ani!
HTC U11 n-are peste un an, are sub un an. A fost lansat anul trecut in vara.

@initiator
La 2000 cat e acum U11 nu prea are rival. Camera e cam ca cea de pe S8, o idee mai buna, e foarte rapid, sunetul e excelent, display-ul e de calitate buna, chiar daca e LCD.
https://www.pcgarage...-sapphire-blue/

Sau desigur, chiar U11 Plus daca nu e prea mare pentru tine: https://www.pcgarage...-ceramic-black/

V30 e iar o varianta buna. https://www.pcgarage...-moroccan-blue/

Edited by AstroNut98, 18 April 2018 - 13:00.


#21
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
O variantă foarte bună LG V30, păcat că nu este adus oficial la noi. Este și acesta un aspect de menționat.

Personal aș alege între Huawei P20 și LG V30. Fiecare are avantajele sale.

P20: hardware-ul camerei este net superior (facem abstracție de camera wide), are ultimul chipset apărut, beneficiază de garanție oficială și este mai nou.
V30: are cameră wide, DAC audio peste medie, certificare IP68, ecran OLED și arată mai bine.

#22
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Daca vrei ceva mai ieftin, dar destul de performant si cu design deosebit, poti alege Motorola Z3. E la oferta + accesorii gratuite.
https://www.pcgarage...jbl-soundboost/

#23
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

 jegmihai, on 18 aprilie 2018 - 14:39, said:

P20: hardware-ul camerei este net superior (facem abstracție de camera wide), are ultimul chipset apărut, beneficiază de garanție oficială și este mai nou.
V30: are cameră wide, DAC audio peste medie, certificare IP68, ecran OLED și arată mai bine.
Hmm, te contrazic. Hardware-ul camerei nu e net superior pe P20. Nu e nimic SF acolo. Da, face poze ceva mai bune, dar nu doar datorita hardware-ului. Daca e sa o luam dupa "hardware" V30 are camera superioara. Are senzor cu adancime de culoare de 10 biti, are rezolutie mai mare, apertura mai mare, OIS.

#24
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
P20 compensează prin pixelii de 1.55 microni și mărimea senzorului. OIS are și el.

Corect, poate am exagerat puțin când am spus "net superior".

#25
ThunderShock

ThunderShock

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.04.2018

 AstroNut98, on 18 aprilie 2018 - 13:00, said:

HTC U11 n-are peste un an, are sub un an. A fost lansat anul trecut in vara.

@initiator
La 2000 cat e acum U11 nu prea are rival. Camera e cam ca cea de pe S8, o idee mai buna, e foarte rapid, sunetul e excelent, display-ul e de calitate buna, chiar daca e LCD.
https://www.pcgarage...-sapphire-blue/

Sau desigur, chiar U11 Plus daca nu e prea mare pentru tine: https://www.pcgarage...-ceramic-black/

V30 e iar o varianta buna. https://www.pcgarage...-moroccan-blue/

De LG ma feresc din cauza bootloop-ului
Cat despre U11 si U11 Plus exista diferente la camera sau e aceeasi?

Iar ca dimensiuni ar trebui sa fie la fel din cauza ca HTC u11 e 16:9 iar celalalt e 18:9.

Oricum ambele telefoane sunt ok mai ales U11 plus care arata foarte bine.

#26
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Hmm, da, inteleg treaba cu bootloop-ul, dar nu mi-as mai face griji cu modelele astea noi, si-au invatat lectia si deja de la G5 - V20 incoace au fost putine de tot cu bootloop.

Camera de pe U11 e absolut identica cu cea de pe U11 Plus.
Si ca dimensiuni sunt similare, dar U11+ e totusi putin mai inalt. Si pana la urma desi marginile sunt mai mici pe U11+ tu tot trebuie sa iti intinzi degetul pe toata suprafata display-ului, care e semnificativ mai inalt. Bine, asta se aplica doar daca il folosesti cu o singura mana.

Dar sigur, daca nu ti se pare prea mare U11+ e o alegere foarte buna. Daar, nu mi se pare cu 1000 de lei mai bun ca U11 simplu (care e 2000 de lei cam peste tot). 1000 de lei in plus iti aduc un display mai inalt, 2GB RAM in plus si 64GB in plus, pe scurt. Eu n-as da diferenta aia sincer. La 2000 tot U11-le simplu are raport pret / performanta mai bun.

#27
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Cum adica nu iti place la s8 unde e pozitionat senzorul de amprenta ? E pus normal, unde se pune, exista si altele care e in spate sau pe margine, pai alea nu is pozitionate corect. Daca tot vrei sa il blochezi s8 are functia de scanare iris. Daca ai mai multi banuti poti sa iei mar 10 are scanare dupa fata sau samsung s9 care e la fel.

#28
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Avand in vedere ca majoritatea oamenilor de pe planeta asta sunt dreptaci, e amplasat foarte prost. De fiecare data cand folosesti senzorul ai ocazia sa "cureti" lentila camerei foto, mai ales cand e cald si esti transpirat pe maini.
Restul telefoanelor au senzorul amplasat sub camera foto, asa cum au procedat si cei de la Samsung cu S9 si S9+.

#29
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Asta cu pozitionarea senzorului e valabila doar daca nu detii telefonul. Daca e al tau, dupa o saptamana, degetul se va duce fix pe cititorul pentru amprenta.

In schimb, pentru ca e pus mai sus, ma ajuta atunci cand este in suportul de la masina, pentru ca am acces la el.
Bine, asta cu deblocarea telefonului in masina se rezolva daca il tii conectat la bluetooth-ul masinii sau la un alt dispozitiv cu bluetooth.

#30
ThunderShock

ThunderShock

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.04.2018
Multumesc pentru raspunsuri m-am decis.

Totusi mai am o intrebare ce carduri de 64 gb recomandati?

Edited by ThunderShock, 20 April 2018 - 21:15.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate