Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

sfat achizitie imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
alinmihai12

alinmihai12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.11.2016
in primul rand trebuie sa spun ca sunt total paralel cu astfel de lucruri si in general cu orice produs electronic.acum situatia e in felul urmator,trbuie sa descarc de pe email niste documente ,sa le completez si apoi sa le trimit inapoi scanate.dar pentru asta trebuie sa cumpar o inmprimanta.si aici am nevoie de sfatul unui binevoitor.dat fiind faptul ca nu o voi folosi prea mult vreau ceva ieftin si simplu.cand spun simplu vreau sa fie usor de conectat la laptop si de manevrat,desigur.acum am incercat sa ma informez pe internet despre astfel de lucruri si ma depasesc total,laser,deskjet,inkjet chestiile astea nu le inteleg .mi-e teama sa nu achizitonez un lucru si apoi sa nu pot sa-l folosesc,ultimul exemplu acum vreo cateva luni am achizitionat o tableta doar cu conectivitate wireless nu mai mi-au primit-o inapoi si acum sta nefolosita cine stie prin ce sertar.daca cineva doreste sa-mi dea un sfat multumesc anticipat.

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Ia-ti cel mai ieftin multifunctional inkjet (cu jet de cerneala). Gasesti sub 200 de lei. Orice ai lua, e usor de instalat: urmezi pasii din ghidul de instalare, conctezi cablul USB la laptop, pui CD-ul furnizat cu imprimanta si dai Next pana se termina wizard-ul. Apoi esti gata de atac :D

PS Daca tot esti acolo, ia si o tastatura cu tasta Shift, ca e tarte obositor sa citesc ce-a scris :lol:

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,548
  • Înscris: 07.02.2003
Mihai, daca trebuie sa lucrezi intr-un domeniu ce presupune tehnica IT... atunci trebuie sa stapanesti domeniul.

Edited by andreic, 17 April 2018 - 21:26.


#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
De exempluam gasit pe emag un HP Deskjet 2130 la 150 de lei si iti dau si cablu USB cadou. E cel mai ieftin pe care l-am gasit.

#5
alinmihai12

alinmihai12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.11.2016
mersi pentru sfat Pufonel,chiar am sa intru pe site,in ceea ce priveste tasta shift acum am descoperit-o.

#6
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Dar scanner ai? Poate cauti o multifunctionala.
In locul tau as apela la "cocioaba" de la inmatriculari.

#7
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Faci un cont gmail. Gratis
Muți în el documentele. Gratis
Mergi la colțul blocului...ideea colegului..și cu 3 lei, dai mailu, parola și te rezolvã cît inspiri o cafea.

Ca idee, pentru acasã, dacã nu vrei sã arunci cu banii pe geam, iei ceva laser. Ãla ține 2ooo de ani. Cu cerneala iei țapã, se usucă și dai pe cartușe cît pe altã imprimantã cînd vei mai avea nevoie.... Dar azi nu merită!

Edited by sarac.lipit, 17 April 2018 - 22:17.


#8
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Orice laser alb negru marca Brother, consumabile foarte ieftine, dau si eu sfatul care l-am primit de la niste baieti care imi incarca tonerele de la imprimanta, si cum a mea este aproape pe duca, dupa ce consum al doilea toner o scot la pensie, si imi voi cumpar un Brother, au garantat cel mai mic pret la incarcat tonere sau tonere compatibile

#9
Savi0r26

Savi0r26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.09.2012
Daca vrei strict imprimanta recomand Konica Minolta Bizhub 20p. Pe olx am vazut undeva la 150 ron .
Este o imprimanta laser (adica foloseste toner praf nu cerneala).
DAca tot e sa cumperi o imprimanta si o folosesti putin recomand ceva laser, adica cu praf.
Daca e cu cerneala , dupa o perioada de neutilizare o sa ti se usuce cartusele. capul de printare, si asa mai departe.

Daca ai nevoie de ceva care sa si scaneze acolo deja vorbim de multifunctional.

Daca ai nevoie de multifunctional, spune-mi si o sa iti fac cateva recomandari, daaaar, nu vad rostul unei investitii intr-un multifuncional sau imprimanta daca listezi doar 10-20 de pagini si dupa gata.
Asa mai bine descarci documentele pe un stick usb si mergi la un centru de copiere.

#10
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Am un Brother HL5380DN, laser monocrom,sh , de anul trecut si pot spune ca sunt f multumit.Cartus fara cip,consumabile f ieftine.
Am avut imprimante cu cerneala de la Hp, Canon si pot spune ca nu voi mai cumpara vreodata ceva cu cerneala...Intotdeauna,cand aveam nevoie(ocazional) sa imprim ceva,trebuia sa trec prin faza de desfundare capete cartuse cu apa fierbinte,alcool,sau mai stiu eu ce.M-au costat cartusele mai mult decat am dat pe imprimante initial.Niciodata nu a trebuit sa le reincarca pt ca se uscau inainte de a se goli.

Edited by gcom61, 18 April 2018 - 18:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate