Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Janta sparta VW CC

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007

 Friend310, on 17 aprilie 2018 - 20:23, said:



Maine fug la RCA. Multumesc mult!
Dar ce, crezi ca groapa avea polita rca?

#20
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,377
  • Înscris: 23.04.2007
Janta aia nu e ieftina deloc.Bate spre 2000 de ron pe OE.
Daca nu mergi pe Casco se poate repara.Daca cauti pe facebook "reparatii jante Bucuresti" gasesti 2-3 firme maricele care fac asa ceva la oridinea zilei cu poze (vei vedea poze cu jante cu aceeasi problema ca si la tine-reparate),
Necazul stii care e ?
Daca aveai bucata lipsa era mai bine.Ei in cazul tau vor pune o bucata de material pe care o sudeaza bine si apoi se polizeaza pana la nivel.Se revopseste janta apoi.
Problema va apare la echilibrat.Aliajul in zona aia avea o greutate,ce material se pune si ramane acolo are alta.Janta aia va necesita mereu echilibrare(sa nu te miri daca va lua 50-100 grame la echilibrat apoi).

#21
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 18.03.2018

 Ion_Bumbu, on 17 aprilie 2018 - 21:01, said:


Pai mno, talon de 45mm...eu va tot spun, tara asta`i pentru 4x4 nu penru masini cu tendinte sportive...
Daca nu, macar janta de tabla!

Știu ca a fost o prostie sa pun talon de 35, dar acum e prea târziu. După ce o înlocuiesc o sa schimb setul cu unul de 17".

 slai, on 17 aprilie 2018 - 21:14, said:


Dar ce, crezi ca groapa avea polita rca?

Haha.

Edited by Friend310, 17 April 2018 - 21:58.


#22
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,566
  • Înscris: 31.01.2010
35 , au!!

#23
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
cu CC-ul ar trebui sa te dai printr-o tara normala ! ...

#24
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu mai da banii pe altă jantă.

Îți iei un Logan cu banii ăia, și când ai treabă pe un drum cu gropi, mergi cu Loganul.
Jantele de la Logan fac ele gropi, nu se rup în gropi.

Asta e pentru BAXON că a dat în VW. Posted Image

#25
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Aluminiul pierde cam 60% din rezistenta in zona afectata de sudura. D-aia sudurile de aluminiu sunt atat de groase si nu se polizeaza niciodata.

Deci janta aia, tehnic, nu poate fi reparata. exceptand bineinteles situatia in care intentionezi sa o montezi pe o caruta unde va fi exploatata cu viteza maxima de 25kmph.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Friend310, on 17 aprilie 2018 - 18:46, said:

Din pacate am reusit sa sparg janta de pe fata intr-o groapa de pe Iuliu Maniu...

Si restu de suspensie ce zice ? Bine ca nu ai spart si altceva mai scump...

#27
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 18.03.2018
Nu am urcat-o pe elevator sa vad daca sunt probleme mai grave. O sa ma ocup de asta la sfarsitul saptamanii.

Am vorbit azi cu cel care ne face asigurarile. Se pare ca avem casco fara fransiza (uitasem complet), deci ramane sa deschid dosar. O sa creasca prima la anul, insa cred ca e cea mai buna solutie. Sper sa nu fie probleme la constatare.

O sa revin cu detalii.

Va multumesc tuturor pentru sfaturi.

Edited by Friend310, 18 April 2018 - 17:00.


#28
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Vorbeste intai cu un broker sa vezi cam cat estimeaza sa iti creasca prima, ca s-ar putea sa merite sa iei janta noua ca de SH nu mai zic. Oricum 19 pe talonul ala e mult, o sa iti belesti cauciucuri.

#29
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 18.03.2018
Da, maine sau cel mai tarziu vineri o sa ma duc la broker sa imi faca o estimare.

Am mai vorbit acum cu el la telefon si zice ca e posibil sa fie o problema cu despagubirea daca e doar janta lovita, fara alt element. In contract nu am gasit scris ceva despre asta, dar dupa o cautare pe internet se pare ca e destul de frecventa practica. Mi se pare extrem de stupid...sper sa nu fie cazul.

#30
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 18.03.2018
Azi am luat mașina de la reprezentanța. Janta +amortizor înlocuite pe CASCO. Multumesc tuturor pentru sfaturi.

#31
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
Au înlocuit doar un amortizor?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate