Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Calitate/motor/fiabilitate

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
gtr2rr3

gtr2rr3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 18.09.2016
On topic, dacă îmi permiteți.

https://m.olx.ro/ofe...ic-IDaJMsL.html
-deși nu sunt fan Renault și am o părere proastă fată de pozitia la volan, asta arata destul de atrăgator.

https://m.olx.ro/ofe...cp-ID9O6nz.html

https://m.olx.ro/ofe...ne-IDacRLX.html

Https://m.olx.ro/oferta/vw-golf-4-1-6-fsi-ID6gwaK.html

Am ajuns la aceste patru variante, sâmbătă o să le văd și o să îmi fac o părere. Iar duminica este târgul auto săptămânal.
Deci sper ca până săptămâna viitoare să termin cu căutările.😁

Edited by gtr2rr3, 18 April 2018 - 05:11.


#74
gtr2rr3

gtr2rr3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 18.09.2016
Astra
+aspectul
-motorul
Megane
+aspectul
-poziția la volan (subiectiv)
Golf
+dotările
-consumul  (prefer diesel deorece puterea este instantă iar la benzină este cu cat urci in turatii mai mult, prefer instant :)) )
Bora
+motorul
-aspectul

#75
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

View PostNedelcu-90, on 17 aprilie 2018 - 13:19, said:

Asta cam asa este, in alta ordine de idei intentionez sa fac schimbul de ulei si fltre, ce ulei este mai bun ? ma orientasem spre un castrol turbo diesel 5w40 sau 10w40, este bun ?  Multumesc anticipat ! Posted Image
Eu sunt la al doilea Opel. Si la primul si la al doilea (benzina ambele) am pus numai Mobil. Nu am avut nicio problema si nu era tuci sau apa la momentul schimbului. Eu as alege intre Mobil, Castrol, Motul sau Liqui Moly.
Nu as merge pe GM. Am vazut cel putin 2 cazuri de Opel cu GM in care uleiul era ca dracu, la schimb, subtire si vai de el. Plus ca, la cineva, cu GM, i se aprindea martorul de presiune din cand in cand. Cum a schimbat uleiul, nu a mai avut problema asta.
In general, sub 150000 km, se pune 5W40 (cel putin, eu asa am pus, la recomandarea mecanicului). La peste 150000 Km sau 170000 Km (depinde de uzura motorului), poti pune 10W40.

Edited by Magicwisewolf, 18 April 2018 - 08:38.


#76
zamaraii

zamaraii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 11.12.2006

View Postgtr2rr3, on 18 aprilie 2018 - 07:02, said:

Astra
+aspectul
-motorul
Megane
+aspectul
-poziția la volan (subiectiv)
Golf
+dotările
-consumul  (prefer diesel deorece puterea este instantă iar la benzină este cu cat urci in turatii mai mult, prefer instant Posted Image) )
Bora
+motorul
-aspectul

Daca preferi instant iti trebuie ELECTRICA!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate