Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Raiffeisen pachet zero simplu

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Scrie, dar nu opreste nimic. Eu am zero tot, si tot apare "Retinere comision xxxx"

#20
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,939
  • Înscris: 24.04.2013
Daca aveti probleme cu scutirea de comision, vedeti in termenii si conditiile pachetului daca nu cumva exista limitari in legatura cu intrarile din cont care se iau in considerare. Posibil ca transferurile intre conturile proprii (cont economii -> cont curent) sa fie excluse. Vedeti si care e situatia cu depunerea de numerar in contul propriu. Nu stiu cum e, dar ma gandesc ca trebuie verificat mai amanuntit. Altfel oricine isi face Zero Simplu/Tot si lunar scoate (gratis) 2000/1000LEI de la bancomat pe care ii depune la loc…

#21
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Attached File  IMG_20180417_165539.jpg   31.85K   69 downloads
Nu iti opreste nici un comision daca indeplinesti conditiile contului, dar data retinere comision apare in fiecare luna.

#22
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 TLGTLC, on 16 aprilie 2018 - 21:18, said:

Eu am cont din aceasta și mi-au luat cei zece lei pe motiv ca nu am avut rulaj într-o luna 1000 de lei. Bun, fac luna următoare rulaj mai mult de 1000 lei, pac, zece lei comision. Ma duc cu jalba în proțap la agenție, acolo ca sa vedeți ca este comision pe luna anterioara și ca luna următoare pentru ca ați avut rulaj nu mai plătiți comision. Într-adevăr nu am plătit zece lei comision dar am făcut un virament într-un alt cont de Raiffeisen de 1 300 lei și pac, 4,56 lei comision. Da mai du-vă dreaqu cu banca voastră care minte lumea! Și l-am închis și am terminat cu Raiffeisen.
ok, dar nu ai mentionat la ce alta banca ti-ai deschis alt cont si daca e mai buna

#23
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

 unbrutus, on 17 aprilie 2018 - 21:01, said:

ok, dar nu ai mentionat la ce alta banca ti-ai deschis alt cont si daca e mai buna
Nu am deschis la nici o altă bancă, am rămas cu contul vechi de mulți ani de la Bancpost pe care nu o pot recomanda decât pentru consiliera mea Raluca. Este o plăcere să îi ceri să te ajute! Și răspunde întotdeauna la telefon. As putea să recomand pentru bankingul care îmi place cel mai mult din tot ce am încercat.
La Raiffeisen erau niște domnișorele groaznic machiate și coafate cu niște moace acre și de la care nu am înțeles mare lucru și care te trimiteau imediat la mașina de încasat din hol. Directoarea de agenție, genul ăla de babă absolută mi-a dat cartea ei de vizită. Nu știu ce a vrut să însemne asta.

#24
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Hai ca sunt in ceata total.
Daca acest produs este folosit ca si cont de salariu si intra lunar 2000+ lei este sau nu totul 0.

Practic dupa virare salariu banii se misca intr-un singur sens. Din cont catre comercianti si retragere numerar.

Daca nu e totul 0 ma scalpeaza zgarcita de sor-mea. :)

Multumesc

#25
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 12.09.2011
Daca imi poate raspunde cineva binevoitor care poseda zero tot, aia 2000 de lei pot fi depusi inclusiv manual de la bancomat ?  Banuiesc ca intrarile de euro nu se cuantifica, nefiind lei, nu?

#26
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 25.12.2005

 asiodf, on 08 septembrie 2019 - 22:18, said:

Daca imi poate raspunde cineva binevoitor care poseda zero tot, aia 2000 de lei pot fi depusi inclusiv manual de la bancomat ?  Banuiesc ca intrarile de euro nu se cuantifica, nefiind lei, nu?
Da
Nu

#27
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Se cuantifica atat depunerile numerar cat si intarile in alte valute. Practic trebuie sa ai  rulaj echivalentul a 2000 Lei. Nu se ia in considerare schimbul valutar sau mutarile intre conturile propria. Manevra cu scos 1000 Lei si redepusi la bancomat de doua ori asigura conditia celor 2000 de lei rulati pe cont.

#28
mimunku

mimunku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.04.2005
Salutare,

Mi-am deschis si eu astazi un cont Zero Simplu si... surpriza, m-au comisionat pentru un transfer interbancar (catre alta banca din RO) desi aici este scris negru pe alb ca sunt comisioane ZERO pentru tranzactii interbancare in lei efectuate prin Mobile Banking.
Dupa ce am stat la telefon peste 30 minute in asteptare, am renuntat si le-am trimis email. Astept sa vad ce vor raspunde.

A mai patit cineva chestia asta?

#29
mytzulyka

mytzulyka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 13.01.2008
Beneficiile se aplica incepand cu ziua urmatoare deschiderii contului. Era si asta scris pe undeva parca.

#30
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 25.12.2005
Exact asa e. Raiffeisen este o banca rapida.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate