Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Raiffeisen pachet zero simplu

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Va salut! Azi am trecut pe la cei de la Raiffeisen sa imi deschid un cont.
Zis si făcut, completează cucoana toate hârtiile alea, explica.. Etc.
Dar a omis ceva. Ea mi-a zis ca la acest pachet voi avea zero comision la retrageri, depuneri, comisionul lunar si altele,doar daca lunar voi avea in cont 1000 de lei. Nu mi-a zis nimic de vârstă, iar pe site-ul lor scrie asta la acest pachet.
"Ai acces la acest pachet de cont curent cu zero Lei taxa lunara de administrare in cazul in care suma incasarilor lunare in contul curent in Lei este de minimum 1.000 Lei sau varsta cuprinsa intre 18 si 25 de ani."

Eu deja am depuși in cont minimul de 1000 de lei, insa in aplicația Smart mobile imi scrie" Retinere comision 30 Aprilie 2018".
E posibil sa imi mai ia comision având im vedere ca am deja minimul necesar?

O alta întrebare, daca nu voi avea într-o luna suma minima de 1000 de lei, se pune in aplicare vârstă pana in 25 de ani?

Chiar sunt foarte nedumerit, și pana sa ma duc data viitoare la ei sa ridic cardul. Mai bine intreb aici.  Mulțumesc!

#2
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Au schimbat politica in urma cu câteva luni.
Trebuie sa îndeplinești una din cele 2 condiții doar, nu amândouă simultan.

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
si cat e "Retinere comision 30 Aprilie 2018"?

utie ce scrie aici:
"0 Lei, daca se indeplineste una dintre conditiile:
- suma incasarilor lunare in contul curent in Lei este de minimum 1.000 Lei
- varsta cuprinsa intre 18 si 25 de ani sau
10 Lei"

Edited by arg, 16 April 2018 - 17:39.


#4
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Arg, frate-miu are între 18-25 de ani si are zero comision. Tocmai de asta sunt atat de nedumerit.

Candreifx, si cine decide ce condiție sa fie? Eu sau ei? Pentru ca domnișoara de la birou, era foarte tăcuta. Nu mi-a zis foarte multe chestii.
Oricum, mulțumesc pentru răspunsuri!

Întotdeauna mi-am zis sa nu folosesc carduri, și uite unde am ajuns..

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
cine te opreste sa te duci in primul mall care are agentie raiff deschisa pana la ora 21:00?
sau maine la orice agentie... sa stii ca nu te manaca nimeni, vorbesti frumos si vei fi servit frumos... daca cel de la birou nu stie va suna un superior si tot te vor lamuri, eu nu am avut probleme cu ei.

Edited by arg, 16 April 2018 - 17:50.


#6
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Pentru toate exista un inceput. :)

Vezi ca ei calculeaza luna calendaristica din ce am vazut la sora mea.

Adica daca deschizi contul pe 20 martie si tu alimentezi 1000 lei pe doi aprilie se percepe comision pentru luna martie.

#7
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
sau ii iau automat prima luna si ii dau inapoi in cea de a doua... pentru ca a avut rulaj....
pe de alta parte mia aia de lei trebuie sa se plimbe pe acolo.... nu sa stea la depozit...
nu conteaza cati bani ai in cont, trebuie sa incasezi in cont 1.000lei, iar eu unu fac difereta dintre depus si incasat.

Edited by arg, 16 April 2018 - 17:54.


#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Acum 2 luni, cind am inchis contul Raiffeisen, erau 2 situatii in care aveai comision zero:
1. virsta
2. incasari in cont de minim 2xxx lei (nu mai retin suma 2000 sau peste).
Apropo, vezi ca este INCASARI in cont in fiecare luna, NU "sa ai in cont 1000 de lei".
Nu merge sa lasi in cont 1000 3 luni la rind, vei avea comision.
Acum neah, nu stiu cum o fi azi.
Hm, se pare ca nu mai e aia cu virsata, doar incasari peste 2000 de lei.

#9
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,946
  • Înscris: 24.04.2013
Una din conditiile’ inseamna ca daca macar una e indeplinita atunci nu iti retine comisionul.

Dar mare atentie la ce scrie acolo. E vorba de incasari de minim 1000LEI/luna. Nu soldul de minim atat. Adica daca azi depui 1000 de lei aceasta nu te va scuti de comision si lunile urmatoare chiar daca banii raman acolo neatinsi in veac. Trebuie sa iti intre in cont acea suma minima luna de luna. Poate de aceea ti-a oprit comision, ca nu ai avut intrari…

#10
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013

 Abbd, on 16 aprilie 2018 - 17:43, said:

Arg, frate-miu are între 18-25 de ani si are zero comision. Tocmai de asta sunt atat de nedumerit.

Candreifx, si cine decide ce condiție sa fie? Eu sau ei? Pentru ca domnișoara de la birou, era foarte tăcuta. Nu mi-a zis foarte multe chestii.
Oricum, mulțumesc pentru răspunsuri!

Întotdeauna mi-am zis sa nu folosesc carduri, și uite unde am ajuns..
Tu sigur nu decizi. Eu am fost notificat in octombrie ca și-au schimbat politica. Am fost și am semnat un nou contrat iar totul a rămas intact pentru ca îndeplinesc criteriul legat de vârstă.
Țin sa precizez ca am cont pentru studenți.

#11
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 10.05.2004
cel mai sigur te lamuresti aici:

Call Center Raiffeisen Direct
*2000 - Luni - vineri: 8:00 - 22:00; sambata: 9:00 - 17:30 / Numar cu tarif normal apelabil din orice retea din intreaga tara.
+4 021 306 3002 - Luni - vineri: 8:00 - 22:00; sambata: 9:00 - 17:30 / Numar cu tarif normal, apelabil din orice retea, din tara si din strainatate.

#12
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Uite:Attached File  Screenshot_2018-04-16-18-57-12-020_com.adobe.reader.png   62.15K   96 downloads

#13
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Abbd, on 16 aprilie 2018 - 17:31, said:

Dar a omis ceva. Ea mi-a zis ca la acest pachet voi avea zero comision la retrageri, depuneri, comisionul lunar si altele,doar daca lunar voi avea in cont 1000 de lei. Nu mi-a zis nimic de vârstă, iar pe site-ul lor scrie asta la acest pachet.
"Ai acces la acest pachet de cont curent cu zero Lei taxa lunara de administrare in cazul in care suma incasarilor lunare in contul curent in Lei este de minimum 1.000 Lei sau varsta cuprinsa intre 18 si 25 de ani."

Eu deja am depuși in cont minimul de 1000 de lei, insa in aplicația Smart mobile imi scrie" Retinere comision 30 Aprilie 2018".
nu ai inteles ce scrie acolo, trebuie sa ai total incasari 1000 ron, nu sa ai in cont suma asta.

Asta inseamna ca daca ai un prieten cu cont raiffeisen si 500 ron in cont, ii trimiti banii de 2 ori si el ti-i trimite inapoi de 2 ori, si gata, ai indeplinit conditia, fara nici o cheltuiala (decat timp pierdut)

#14
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Sags, stiu ca banii trebuie rulați.
Asta am înțeles din start la banca. Trebuie lunar sa am suma minima de 1000 de lei. Nu sa ii las. E ok, asta stiu.

Si azi am făcut contul, iar dupa ce am terminat la birou cu cardul am fost 3 metri mai in fata  la casiera si am depus peste suma minima. Nu e ca si cum, am contul de luna trecuta si azi am depus banii.

Unbrutus, da.. Stiu. Nu trebuie sa zaca banii in cont. Trebuie rulați luna de luna.  M-am exprimat greșit. Sunt nou in toata nebunia asta cu cardurile. E al doilea meu card..

#15
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Eu am cont din aceasta și mi-au luat cei zece lei pe motiv ca nu am avut rulaj într-o luna 1000 de lei. Bun, fac luna următoare rulaj mai mult de 1000 lei, pac, zece lei comision. Ma duc cu jalba în proțap la agenție, acolo ca sa vedeți ca este comision pe luna anterioara și ca luna următoare pentru ca ați avut rulaj nu mai plătiți comision. Într-adevăr nu am plătit zece lei comision dar am făcut un virament într-un alt cont de Raiffeisen de 1 300 lei și pac, 4,56 lei comision. Da mai du-vă dreaqu cu banca voastră care minte lumea! Și l-am închis și am terminat cu Raiffeisen.

#16
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,072
  • Înscris: 24.02.2011

 TLGTLC, on 16 aprilie 2018 - 21:18, said:

Eu am cont din aceasta și mi-au luat cei zece lei pe motiv ca nu am avut rulaj într-o luna 1000 de lei. Bun, fac luna următoare rulaj mai mult de 1000 lei, pac, zece lei comision. Ma duc cu jalba în proțap la agenție, acolo ca sa vedeți ca este comision pe luna anterioara și ca luna următoare pentru ca ați avut rulaj nu mai plătiți comision. Într-adevăr nu am plătit zece lei comision dar am făcut un virament într-un alt cont de Raiffeisen de 1 300 lei și pac, 4,56 lei comision. Da mai du-vă dreaqu cu banca voastră care minte lumea! Și l-am închis și am terminat cu Raiffeisen.
Foarte bine ai facut, astia s-au rromit in ultima vreme. Si eu mi-am inchis contul la ei dupa ce au crescut comisionul lunar de la 2,5 lei la 9,5 lei. Da ce's eu, vaca de muls?

#17
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
Oferta este ok, dar trebuie folosit ca cont principal sau macar ca cont in care intra bani in mod curent.
Eu vad alta problema, daca e cont pentru salarii si se intarzie plata salariului o luna (din pacate exista multe cazuri de genul asta) ce se intampla?

Edited by arg, 16 April 2018 - 23:17.


#18
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Arg, il folosesc ca si cont principal. L-am făcut special sa imi strang o suma de bani. De rulat, pana la urma ii pot rula. Retrag 1000,depun 1000.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate