Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Alegeri FRF, 18 Aprilie

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
110 replies to this topic

#19
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 02.09.2014

View Postadisz, on 16 aprilie 2018 - 15:51, said:

Pai chiar i-au facut un bine Popescului,arestandu-l la timp.
De asta am si pus semnul intrebarii respectivei propozitii.

Nu cred ca ar fi fost nimic din partea UEFA/FIFA.Arestarea lui Popescu n-a fost nici politica,nici comandata,A fost logica.Cine fura,la puscarie.Cine fura si-I prins pe langa faptul ca-i hot,este si prost.Popescu intruneste ambele conditii:este un prost si-un hot.Dupa asta-i capitanul Barcelonei si component al nationalei Romaniei.
De acord cu tine. Cat de tampit a putut sa fie sa se inhaiteze cu clanul Becali? Cred ca lacomia l-a pierdut, spre sfarsitul carierei s-a facut de ras in Italia si Germania pe la niste cluburi de mana a 3 a (Lecce, Hannover, daca imi aduc eu aminte bine) pentru cativa bani in plus. Si-a distrus imaginea, de abia isi tara partzurile, ca sa zic asa, de parca nu i-ar fi ajuns cat castigase la Barcelona, Eindhoven sau Galatasaray...Pacat...parea un om inteligent, dar, doar parea...

Edited by Costel2014, 16 April 2018 - 16:05.


#20
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,559
  • Înscris: 24.01.2014

View PostVelaxa, on 16 aprilie 2018 - 08:53, said:


Vi se pare normal ca Daddy și PSD să zică astfel de lucruri cu 2-3 zile Ăźnainte de alegeri? Este Lupescu pus politic acolo? Care candidat e mai ok?

Pe dragnea alegerea lui Lupesc il ajuta cu retorica lui: cu cat mai multi condamnati in functii cu atat propiul lui statut de condamnat isi pierde din importanta. In sensul ca devine asa o chestie banala sa fie un condamnat in Romania.

Edited by Nick_85, 16 April 2018 - 16:12.


#21
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 17.01.2012

View Postlupini, on 16 aprilie 2018 - 14:27, said:

...Cine are bani, are putere în orice, chiar şi în sport....

sunt bani și-n fotbalul românesc..., dar îi câștigă mizerabilii și-i sifonează in interes direct/propriu
(ex: Unirea, Oțelul, Petrolul...)
e vorba că avem nevoie de șeici cu bani nu de baroni cu bani!!!

#22
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
De fapt nici nu se stie sigur cine se foloseste mai mult de ceilalti. Fostii mari fotbalisti care vor sa repuna fotbalul romanesc pe un trend ascendent si asta nu se poate face fara suportul politicului care legifereaza. Este nevoie ca de aer de o lege a sportului si de una a sponsorizarilor + baze sportive, altfel subfinantat fiind sportul nu are cum sa se dezvolte. Pe de alta parte politicienii vor sa para apropiati de niste personalitati sportive iubite sau macar respectate. Acum e PSD la putere si fac cartile in parlament si teritoriu insa nici daca era alt partid in locul lor nu cred ca se dadeau la o parte de a-l sprijini pe Lupescu. In Vest se numeste Lobby toata treaba iar asa cum se face la fotbal o consider acceptabila.
Personal doresc ca Lupescu & restul fostilor mari fotbalisti sa conduca fotbalul romanesc. Consider ca asa este firesc. Cine dracu-i Burleanu asta si ce-l recomanda sa conduca fotbalul nu am inteles niciodata. Cred ca nici el nu intelege din fenomen nimic dovada stadiul actual al sportului rege: dezastru!

Edited by radumiki, 17 April 2018 - 10:01.


#23
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 02.09.2014

View Postradumiki, on 17 aprilie 2018 - 10:00, said:

De fapt nici nu se stie sigur cine se foloseste mai mult de ceilalti. Fostii mari fotbalisti care vor sa repuna fotbalul romanesc pe un trend ascendent si asta nu se poate face fara suportul politicului care legifereaza. Este nevoie ca de aer de o lege a sportului si de una a sponsorizarilor + baze sportive, altfel subfinantat fiind sportul nu are cum sa se dezvolte. Pe de alta parte politicienii vor sa para apropiati de niste personalitati sportive iubite sau macar respectate. Acum e PSD la putere si fac cartile in parlament si teritoriu insa nici daca era alt partid in locul lor nu cred ca se dadeau la o parte de a-l sprijini pe Lupescu. In Vest se numeste Lobby toata treaba iar asa cum se face la fotbal o consider acceptabila.
Personal doresc ca Lupescu & restul fostilor mari fotbalisti sa conduca fotbalul romanesc. Consider ca asa este firesc. Cine dracu-i Burleanu asta si ce-l recomanda sa conduca fotbalul nu am inteles niciodata. Cred ca nici el nu intelege din fenomen nimic dovada stadiul actual al sportului rege: dezastru!
Dupa cate stiu, exista o lege a sponsorizarii, dar e vai de mama ei...mai mult incurca decat ajuta sportul...Faptul ca vor ajunge fostii sportivi sa conduca sportul nu este o garantie ca acesta o va duce mai bine. In fond, si Mircea Sandu a fost fotbalist (unul bun, de echipa nationala) dar a lasat dezastru in urma lui la federatie....Sa nu se inteleaga ca il sprijin pe Burleanu, tipul e o secatura care se pricepe la fotbal cum ma pricep eu la dresat pureci...adica deloc! Dar mi-e mie greata cand il vad pe Lupescu de mana cu Dragnea sau Firea, atata tot. Sa castige Lupescu, nu cred ca poate fi mai prost decat Burleanu.

#24
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
Si eu zic la fel: sa castige Lupescu. Oricum, 6 ani de experienta la varful UEFA este mai mult decat o recomandare pe langa faptul ca a fost un jucator mare. Omul are formare occidentala, de tanar a jucat si trait in Germania, este sustinut de Hagi + restul, ptr. mine este suficient.
Sigur, implicarea politicienilor atat de fatisa ne lasa un gust amar mai ales cand e vorba de personaje detestate ca si Dragnea insa banuiesc ca este un compromis politic facut de ei, la nivel de judet majoritatea echipelor din esaloanele inferioare depind de autoritati => vor vota cum le cer ,,sponsorii'' politruci.
Important e sa se redea fotbalul fotbalistilor si oamenilor de fotbal.

#25
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View Postadisz, on 16 aprilie 2018 - 15:51, said:



Pai chiar i-au facut un bine Popescului,arestandu-l la timp.
De asta am si pus semnul intrebarii respectivei propozitii.

Nu cred ca ar fi fost nimic din partea UEFA/FIFA.Arestarea lui Popescu n-a fost nici politica,nici comandata,A fost logica.Cine fura,la puscarie.Cine fura si-I prins pe langa faptul ca-i hot,este si prost.Popescu intruneste ambele conditii:este un prost si-un hot.Dupa asta-i capitanul Barcelonei si component al nationalei Romaniei.

Doar ca l-au arestat exact cu o zi inainte de alegeri.

Interesant,nu?

#26
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 02.09.2014

View Postradumiki, on 17 aprilie 2018 - 10:24, said:

Si eu zic la fel: sa castige Lupescu. Oricum, 6 ani de experienta la varful UEFA este mai mult decat o recomandare pe langa faptul ca a fost un jucator mare. Omul are formare occidentala, de tanar a jucat si trait in Germania, este sustinut de Hagi + restul, ptr. mine este suficient.
Sigur, implicarea politicienilor atat de fatisa ne lasa un gust amar mai ales cand e vorba de personaje detestate ca si Dragnea insa banuiesc ca este un compromis politic facut de ei, la nivel de judet majoritatea echipelor din esaloanele inferioare depind de autoritati => vor vota cum le cer ,,sponsorii'' politruci.
Important e sa se redea fotbalul fotbalistilor si oamenilor de fotbal.
Si suporterilor, te rog! Cred ca ei sunt cei mai importanti (fara spectatori nu prea vad rostul unei competitii sportive).

#27
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
Corect, si suporterilor, ai dreptate!

#28
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,237
  • Înscris: 29.12.2006

View Postgushpi, on 17 aprilie 2018 - 09:47, said:

e vorba că avem nevoie de șeici cu bani nu de baroni cu bani!!!

Şi mai e un lucru esenţial: pay-per-view ! O expresie ce dă fiori românilor iubitori de fotbal. Posted Image

Prin acest concept de pay-per-view, se arată la faţă capitalismul şi în fotbal. Adică, cine vrea să "consume" fotbal, trebuie să cumpere acel produs, fie că merge pe stadion, fie că doar îl priveşte la TV. În ţările cu fotbal mare, fiecare meci trebuie cumpărat pentru a fi urmărit la televizor. De exemplu în Anglia, un meci la TV costă între 4 şi 15 lire. Sigur, noi nefiind Anglia, preţul ar putea fi între 1 şi 2 euro.

Peste asta se adaugă acei investitori arabi, chinezi, taiwanezi, indonezieni, ruşi...despre care vorbeam.

De asta repet: indiferent cine va fi la F.R.F., câtă vreme bogaţii nu bagă bani, nu se va face nimic.

Edited by lupini, 17 April 2018 - 12:52.


#29
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,021
  • Înscris: 07.11.2006

View PostDamascus77, on 17 aprilie 2018 - 10:29, said:

Doar ca l-au arestat exact cu o zi inainte de alegeri.

Interesant,nu?

Nimic interesant.Doar logic.
Ghinionul lui.
Cand s-a inhaitat cu escrocii neamului n-a mai fost interesant,nu?

Daca va castiga Lupescu,vor trebui sa angajeze si un invatator sau ceva asemantor la federatie,pentru a sustine  "fostele glorii".
Cred ca frustratul dr.P.P se preteaza de minune pentru acest post,fiind instigatorul-sef ,din umbra.
Numiitul dr.P.P n-a putut inghiti faptul ca l-au pus pe liber,dupa ce a frecat menta pe bani buni ani de zile.

ps.
Din partea mea,poate sa castige oricine.Nu ma intereseaza.Jigodiile din fotbalul romanesc sunt peste tot,in fiecare tabara.
Microbul fotbalistic a murit demult in mine.Nu cred ca as putea enumera 10 nume de fotbalisti actuali.La astia mai vechi "imi cam dau cu parerea",ca i-am urmarit cu sufletul la gura ani de-a randul.
Da' de cand avem investitori strategici si n-avem rezultate,eu nu ma mai uit la meciuri.La nici fel,nici la cele internationale.

Edited by adisz, 17 April 2018 - 14:24.


#30
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Dan Masca

Aseară am urmărit pe TVR1, la sugestia unui prieten, parte din dezbaterea despre alegerile de astazi de la FRF.

Atîta habarnism, necunoaștere, analfabetism funcțional, greu de găsit la vest de România.
Este imposibil să fii așa de bătut în cap să nu realizezi că dacă în 28 de ani, pastrînd echipele de stat de pe vremea lui ceaușescu, cluburi ale ministerelor si primariilor, finantate aiurea si discriminatoriu din bani publici, nu ai cum să obții rezultate diferite.
Este o dovadă de prostie că făcînd același lucru aștepți să ai efecte diferite.

S-au întors copiii vechii  gaști mafiote, care doresc să îi inlocuiască pe copiii altor mafioți politico-servicii secrete.

Nici o viziune, nici un proiect bazat pe fair play, pe sanse egale, pe modele similare tarilor, care au rezultate la nivel de echipe...

#31
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 02.09.2014

View Postcatalina1, on 18 aprilie 2018 - 08:47, said:

Dan Masca

Aseară am urmărit pe TVR1, la sugestia unui prieten, parte din dezbaterea despre alegerile de astazi de la FRF.

Atîta habarnism, necunoaștere, analfabetism funcțional, greu de găsit la vest de România.
Este imposibil să fii așa de bătut în cap să nu realizezi că dacă în 28 de ani, pastrînd echipele de stat de pe vremea lui ceaușescu, cluburi ale ministerelor si primariilor, finantate aiurea si discriminatoriu din bani publici, nu ai cum să obții rezultate diferite.
Este o dovadă de prostie că făcînd același lucru aștepți să ai efecte diferite.

S-au întors copiii vechii  gaști mafiote, care doresc să îi inlocuiască pe copiii altor mafioți politico-servicii secrete.

Nici o viziune, nici un proiect bazat pe fair play, pe sanse egale, pe modele similare tarilor, care au rezultate la nivel de echipe...
In sfarsit o analiza la rece si exacta a situatiei actuale a fotbalului romanesc si a acestor alegeri penibile de la FRF! Niste hoti si incompetenti vor sa ia locul altor hoti si incompetenti, cam la asta se rezuma totul in cazul asta....din pacate pentru fotbalul romanesc...

Edited by Costel2014, 18 April 2018 - 09:11.


#32
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
A apărut nenea Pușcaș ăla așa din neant. Sincer sper să câștige el, nu că aș avea mare încredere în el, dar față de lingăul de Lupescu care a pupat acuma tot PESEDEUL în cur înainte de alegeri...

#33
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,237
  • Înscris: 29.12.2006

View Postcatalina1, on 18 aprilie 2018 - 08:47, said:

Nici o viziune, nici un proiect bazat pe fair play, pe sanse egale, pe modele similare tarilor, care au rezultate la nivel de echipe...

Ţările care au rezultate bune cu echipele de club, au finanţatori bogaţi, fie autohtoni fie...asiatici. Şi mai au şi per-pe-view, prin care oamenii dau bani pentru a vedea meciurile la TV. Nu e cine ştie ce complicaţie. Cine are bani, are şi performanţe ! Noi vrem performanţe fără bani ! :)

#34
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 02.09.2014

View PostVelaxa, on 18 aprilie 2018 - 12:53, said:

A apărut nenea Pușcaș ăla așa din neant. Sincer sper să câștige el, nu că aș avea mare încredere în el, dar față de lingăul de Lupescu care a pupat acuma tot PESEDEUL în cur înainte de alegeri...
Nu cred ca are vreo sansa, doar sa ii incurce putin...daca e ordin de la Partid, e clar cine va castiga....Si oricum, a facut parte din echipa lui Burleanu, la experienta pe care o are in fotbal (a fost si conducator de club la un moment dat) trebuia sa isi dea seama imediat ca ala e un politruc habarnist si sa nu se asocieze cu el.....Asa lasa impresia ca a plecat pentru ca nu i-a oferit Burleanu un os suficient de gustos de ros....In rest, i-am citit programul, nu e rau, doar ca nu are o echipa formata cu care sa lucreze. E o naivitate sa crezi ca "va gasi printre oamenii din fotbalul actual" multe persoane competente cu care sa faci treaba, cum spune Puscas prin interviuri...

#35
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008

View Postlupini, on 17 aprilie 2018 - 12:51, said:

Şi mai e un lucru esenţial: pay-per-view ! O expresie ce dă fiori românilor iubitori de fotbal. Posted Image

Prin acest concept de pay-per-view, se arată la faţă capitalismul şi în fotbal. Adică, cine vrea să "consume" fotbal, trebuie să cumpere acel produs, fie că merge pe stadion, fie că doar îl priveşte la TV. În ţările cu fotbal mare, fiecare meci trebuie cumpărat pentru a fi urmărit la televizor. De exemplu în Anglia, un meci la TV costă între 4 şi 15 lire. Sigur, noi nefiind Anglia, preţul ar putea fi între 1 şi 2 euro.

Peste asta se adaugă acei investitori arabi, chinezi, taiwanezi, indonezieni, ruşi...despre care vorbeam.

De asta repet: indiferent cine va fi la F.R.F., câtă vreme bogaţii nu bagă bani, nu se va face nimic.
Pay-for-shit. Ce se joaca in Romania e o mizerie.

#36
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 02.09.2014

View Postonlyviu, on 18 aprilie 2018 - 13:43, said:

Pay-for-shit. Ce se joaca in Romania e o mizerie.
Ar trebui sa ne plateasca ei ca sa ne uitam la meciurile lor.... Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate