Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ma apropii de pensionare.

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#19
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 03.02.2009

View PostNeaceasca85, on 15 aprilie 2018 - 22:36, said:

Ce fain, sanatos sa fii si sa poti trai bine, eu si maine m-as pensiona, de s-ar putea, la cei 32-33 de ani ai mei, ca sa am liniste si sa-mi dedic timpul pasiunilor, sa nu-mi mai manance munca timpul si nervii, energia, de am ajuns din 2014 incoace sa traiesc doar de pe un weekend pe altul plus un ritm mai relaxat in iulie+august.
mai am destul pina pensie.televizoarele erau ocupate si nu am avut ce face la 11 noaptea. Prima data am vrut sa pun titlul,, m-am prostit la bătrânețe,,

View Poststlk, on 15 aprilie 2018 - 22:51, said:


Se gaseste insa habar nu am daca e originala (am cumparat cateva din magazine din astea de cartier dar nu m-am uitat la poducator, am obsevat ca scrie ceva turceste pe acolo) daca mai gasesc chiar o sa verific acest lucru ca  m-a facut curios acest articol. La gust era asemanatoare cu cea pe care o mestecam cand eram copil.
nu mai exista din 2007 firma kent .a fost vândută.asta este guma noname iar gustul acela de.fructe nici pe departe.

#20
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Apropo de Kent, nu stiu daca e tot cea cu guma, am gasit prin '99-2000 un spray fixativ de par cu care fixam desene in carbune si creion moale, si era extraordinar de eficient, incomparabil si devastator fata de ce se gaseste uzual ultra strong - cel putin cele neprofesionale.
Si tubul era enorm de mare, a tinut o gramada...cred ca din el gol iesea un fuselaj mai mare decat asta din guma...
N-am mai gasit apoi, si e pacat ca era f. fain. Avea 800+400 ml bonus, deci 1,2 L, si era foarte performant.

Edited by loock, 15 April 2018 - 23:14.


#21
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postcfrtriaj, on 15 aprilie 2018 - 22:58, said:

mai am destul pina pensie.televizoarele erau ocupate si nu am avut ce face la 11 noaptea. Prima data am vrut sa pun titlul,, m-am prostit la bătrânețe,,
nu mai exista din 2007 firma kent .a fost vândută.asta este guma noname iar gustul acela de.fructe nici pe departe.
Nu e non-name guma, e produsa tot in Turcia, citeste postarea anteriora (am editat postarea, am dat link catre producator).
Totusi cineva le-a scris pe contul lor de FB Posted Image

Quote

how you dare to call this crap original turbo gum, the shit you sell taste like like crap, its shaped like crap and cars inside are made poor (wrong paper, wrong size, wrong car info). Hate liars !!!!!!!!!!!! Original my ass - NOT EVEN CLOSE TO TURBO GUM

Edited by stlk, 15 April 2018 - 23:25.


#22
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005

View Postpufonel, on 15 aprilie 2018 - 22:21, said:

Cu cocoasa aia seamana mai mult a B747...
Eu credeam ca e Airbus A380, mai ales ca este pe doua nivele. :lol:

#23
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postgumball3000, on 15 aprilie 2018 - 22:30, said:

Cineva si-a dorit foarte tare Lego cand era mic si se pare ca n-a primit.

Iti garantez ca daca te referi la initiator,el nu putea dori LEGO cand era mic.Pe vremea cand era el mic nu exista asa ceva.

#24
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 03.02.2009

View Postadisz, on 16 aprilie 2018 - 13:11, said:



Iti garantez ca daca te referi la initiator,el nu putea dori LEGO cand era mic.Pe vremea cand era el mic nu exista asa ceva.
colegu' am prins ,,lego,,la galeata.romanesc mult mai mari figurinele.nu am avut neamuri afara să-mi trimita lego original.

#25
gushpi

gushpi

    cārcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012

View PostSeteh, on 15 aprilie 2018 - 22:33, said:

De cate ori vad guma turbo, chiar si in poza, parca simt gustul gumei. Si e si o senzatie din aia naspa de parca as simti nevoia sa mestec ceva. Se mai gaseste guma din asta?
Oricum misto avionul. Sa faci si un tanc, indoi guma si faci tun.

vorbești de „dușmanul plombelor”?

#26
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007

View Poststlk, on 15 aprilie 2018 - 22:33, said:

Ai facut colectia de surprize? :)
" acžībīlde "

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate