Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Sport, masa musculara

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
AdrianIulian333

AdrianIulian333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.04.2018
Buna seara .
Am un 1.82 si 73 kg.
De doua saptamani am inceput sa fac sport acasa , pentru biceps ,triceps si tot asa...
La inceput parca parea sa dea roade , nu zic ca se observa ,dar parca eu eram multumit , dar  saptamana asta nu se mai cunostea nimic , ori cate flotari sau ori cate gantere faceam nu se observa .
Din contra am slabit la brate ... sunt mai  slabe ca inainte nici biceps nu zici ma mai am .
De la ce poate fii ?? Astept raspuns , mai ales as dori sa imi zica cineva care face sala sau a trecut prin asta . Multumesc

#2
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Eu zic sa te lasi mai bine. Tu spui ca nu ajuta nici la corp si eu vad ca oricum nu ajuta la inteligenta. Mai bine te opresti acum, nu e tarziu.

#3
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,794
  • Înscris: 03.02.2007
Mușchii nu cresc oricum. Ai nevoie de greutăți mari. Cu gantere nu faci treabă. La sală cu tine, sau ieși în parc la bare!

#4
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
tinere, eu am facut sport multi ani ! ... de performanta vreo 6-7 ani ! ...
nu am atins o haltera decat cateva secunde, ca sa-mi "verific" forta !
corpul tau este tot ce ai nevoie !
apropos, aveam un prieten slabanog care le "freca" femeile celor care mergeau la sala ! ... Posted Image
bafta

Edited by realduc, 15 April 2018 - 09:04.


#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,911
  • Înscris: 25.06.2007

View PostAdrianIulian333, on 14 aprilie 2018 - 22:57, said:

Din contra am slabit la brate ... sunt mai  slabe ca inainte nici biceps nu zici ma mai am .
Alimentatie? Proteine?
Mergi la sala ca sa te indrume un instructor, probabil ce faci tu acasa, faci gresit. Sau macar urmareste niste tutoriale pe youtube...

#6
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Probabil te supraantrenezi

de ce spun asta? pt ca vorbesti despre rezultate dupa 2 saptamani... 2 saptamani nu inseamna nimic

insa pierderea masei musculare apare in urma supraantrenarii

incearca antrenamente grele dar rare si scurte - adica greutati f mari (sa nu poti face mai mult de 8 repetari!) si durata antrenamentului sa nu depaseasca 45 min, si sa existe o zi de pauza intre antrenamente.

desigur poti cauta si un antrenor, insa iti va zice fix acelasi lucru.

#7
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Creste intensitatea sau/si greutatea ca sa nu inveti muschii cu antrenamentele de rezistenta. Asta daca vrei sa cresti in masa musculara.

#8
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Pentru acasa poti face foarte bine flotari sau gantere cu 10 kg diverse exercitii, 3-5 serii de 10-15 repetari, 3 tipuri de exercitiu la 2 zile este suficient sa ai rezultate vizibile in cateva saptamani, asta insemnand o crestere de forta si rezistenta plus o usoara crestere a masei musculare. Ar fi bine ca in alimentatia zilnica sa ai ceva proteine, pieptul de pui este foarte bun.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate