Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

iPhone 8 vs Galaxy S8

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Alex2411

Alex2411

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.03.2018
Salut! Vreau sa imi spuneti ce puncte forte credeti ca are iPhone 8 în fața Galaxy S8-ului? Aș vrea sa vad si parerea voastra.
Va rog pe cât posibil să nu fiți cârcotași :)

Edited by Alex2411, 14 April 2018 - 21:18.


#2
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Sunt foarte multe video-uri facute pe tema asta: https://www.youtube....=s8 vs iphone 8

#3
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Daca iti place iOS, mergi pe iPhone, daca nu, mergi pe S8. Este asa greu? Posted Image

Edited by YourFan, 14 April 2018 - 21:24.


#4
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
pretul?
ifonul este mai scump, prin urmare si asa deci, nu ai valoare daca nu etalezi mtelefonul insotit de ecografia care atesta fara tagada ca cei doi rinichi sunt inca acolo unde trebuie

#5
Alex2411

Alex2411

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.03.2018
Stiu asta, dar vreau sa vad ce parere aveti voi, nu altii de pe net, ca asa ma puteam uita pe youtube :))

#6
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Ce pareri vrei?

Cine are iPhone o sa-ti zica iPhone, cine are Samsung, Samsung :)

#7
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017
pai cam cine crezi tu ca o sa isi ia si Iphone8 si Samsung S8 ca sa iti poata o parere documentata 100%.

Eu sunt pe Iphone, nu am absolut nici o plangere la adresa 8-ului.

#8
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 k0r3k7, on 14 aprilie 2018 - 21:24, said:

Cine are iPhone o sa-ti zica iPhone, cine are Samsung, Samsung Posted Image
Fiecare incearca sa-si justifice achizitia Posted Image

Edited by YourFan, 14 April 2018 - 21:38.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Chiar daca as avea milioane de euro, tot nu as putea cumpara iphone. As merge tot pe android. Pur si simplu tine de gusturi si de cum te-ai obisnuit. Eu nu pot umbla pe IOS.

#10
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 06.08.2015
Sincer am avut 4s,5s
Si un s4,acum s7
Prefer android.
Mai multe avantaje.iphonele e slab,ecran prost,camera slaba,aplicatii putine in app ,nici macar nu ai display 2k pe iphone..
M am obisnuit cu android.
Daca trec pe iphone,o sa port cu mine 2 telefoane.simplu,fiecare e cu treaba lui .
Pretul e si el important,adica iphonele totusi,totusi,ce face in plus (ca in minud face sigur) sa justifice banii?
Gandeste te ,ai nevoie de display full hd in 2018?sau 2k?
Vrei micro sd si jack in 2018 ?
Sau vrei un adaptor si memorie interna ,fara micro sd?
Tu decizi,nu noi
Nu sunt fac nici apple,nici samsung.

#11
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
sa ma bata dumnezeu daca vreau sa mai aud de iphone de cand si-a pus fie-mea cod pe el

#12
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
am folosit samsunguri destule :) la trecut , depinde ce faci cu telul , in final daca vrei o securitate mai buna iOS clar

ambele sunt scumpe si nu merita banii

ala care zice ca nu exista aplicatii pt ios si ca nu are camera buna pt poze Posted Image e greu cand tre sa dai 1,2,5 euro pe o aplicatie

esti mokist alegi android

esti snob alegi ios

:) oricum merita sa ai o data in viata si unu d-ala si unu d-ala ca sa faci comparatii dupa

#13
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 virtualx, on 14 aprilie 2018 - 22:18, said:

e greu cand tre sa dai 1,2,5 euro pe o aplicatie
Ai auzit de jailbreak?

Edited by YourFan, 14 April 2018 - 22:33.


#14
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
La hardware, e clar ca Samsung a devansat de ceva timp iPhone...desi e cu dus si intors si aici, pentru ca "gram per gram" performanta iPhone, 8, X in speta e destul de buna.

Buba cea mai mare pentru mine e bateria. Am un 7 care putin peste un an vechime, si bateria s-a degradat foarte mult, si mult mai repede decat ifoanele precedente pe care le-am avut (3G, 4S, 5S). E singurul motiv pentru care consider cu seriozitate sa mai indrept spre altceva dupa ce nu o sa mai am rabdare cu acest telefon curent. Desi nu cred ca o sa-mi iau un Samsung, ci mai degraba un Pixel sau poate One Plus 6. Asta daca nu se trezesc natangii de la AAPL si vin cu ceva care sa-i readuca acolo sus. La muntele de banet pe care stau, si contributia colosala adusa de iPhone catre acest banet, nu cred ca se vor da batuti prea usor.

#15
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
La iOS vs Android as zice ambele
La iPhone vs Samsung as zice iPhone.

La design mi se par absolut oribile Samsungurile! iPhone imi place ca design... Pe partea cu Android doar Samsung iti place?

Am iPhone 8 si este primul iPhone. Am cautat mult pe partea cu Android, si ma gandisem la S8 (inca nu aparuse S9) insa cand am fost la magazin sa il butonez mi-a trecut!

Daca iti permiti iPhone 8 nu inteleg de ce nu faci comparatie iPhone 8 vs Samsung S9 ca diferenta la pret dintre iPhone 8 si Samsung S8 e destul de mare..

Edited by Jm3k3ritza, 14 April 2018 - 23:08.


#16
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Eu am avut cateva zile samsung s8 si am trecut la iphone 8,totul tine de necesitati si gusturi,nu vei fi dezamagit cu nici unul,desi eu am intampinat lag pe s8,s a rezolvat cu urmatorul update.
Iphone este mai sec daca ma intrebi pe mine,dar personal este fix ceea ce am nevoie:mic,destul de rapid,camera buna,baterie buna.
S8 este mai rapid,dar nu asa fluid,are un display mai bun,dar pentru mine este un minus ca este curbat,baterie ok,camera buna.
Tu trebuie sa te hotarasti daca vrei ios sau android,de fapt asta este intrebarea.

Edited by silviu03, 15 April 2018 - 00:15.


#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La ce va ajuta rezolutia 2K in afara de a consuma aiurea bateria ? Ca tot nu ma prind. Unii vorbiti de dragul specificatiilor. In realitate e cu totul altceva, credeti ca cei de la apple nu puneau daca era nevoie de mai mult ? + ca bateriile lor sunt calitative, doar ca sunt cam micute pe modelele normale, daca ar pune o rezolutie mare s-ar duce foarte repede.
Rezolutia HD pt 4.7" e ok, FHD pentru 5.5" iarasi e ok, nu am simtit ca m-ar deranja. Ce m-a deranjat a fost rezolutie HD pe 5.5" , mi se parea execrabila.

#18
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Ohoo si inca ce diferenta face 2k-ul. Cand vezi un ecran cu densitate de pixeli mai mica de unul singur, fara sa il compari cu nimic e una, dar cand il pui langa altul cu rezolutie mai mare e cu totul altceva. Iar ecranele de la Samsung au prostul obicei sa arate impecabil, de parca ar fi hartie tiparita.
Nu poti compara display-ul de pe iPhone 8 cu cel de pe S8, sa fim seriosi. E un LCD excelent cel de pe iPhone, dar nu e din aceeasi liga cu Amoled-ul de pe S-uri si Note-uri. Dovada fiind faptul ca si Apple a constientizat lucrul asta si iX foloseste AMOLED Samsung.

Edited by AstroNut98, 15 April 2018 - 11:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate