Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Steaua-Rapid derbi că în vremurile bune...

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#55
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View PostSpeedDemon, on 14 aprilie 2018 - 18:54, said:

Steaua e in Liga 1, ala e un meci de liga IV-a, in liga IV-a joaca si echipe comunale.
PS: Un moderator trebuie sa mute topicul, aceasta e sectiunea despre Liga I si II nu liga a IV-a unde concureaza cu succes echipe comunale.
Echipe comunale cu 36000 spectatori?
Cam greu.

Sau "e acri" daca nu e cocalareala oierului :)

#56
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
si daca participau 100 000 de spectatori era derby de champions league?
Nu conteaza numarul, echipele tot de comunala sunt.
Putea sa vina la meci si presedintele UEFA. Tot de liga a 4-a sunt echipele.

Edited by dan1980_25, 14 April 2018 - 21:53.


#57
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011
Azi, urlau unii la o circiuma, aproape de bloc, cu slogane, injuraturi despre Steaua.
Cred ca erau beți.

Pe seara am vazut la Digi, la stiri, ca a fost caft.
Clar, erau beti, cel puțin.

#58
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Chiar ca derby ca pe vremuri..ma opresc aici ca sa nu ofensez pe nimeni.

#59
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,525
  • Înscris: 03.10.2013
am fost la meci
de la 20 m am vazut pe unu de la rapidisti, transfigurat de bautura, cum a doborat 2 insi din doi pumni
l-au luat jandarmii, cred ca l-au vindecat de bataie pt un timp

p.s.am dus fetita la meci, atmosfera a fost foarte frumoasa pana la bataie
Attached File  IMG-20180414-WA0008.jpeg   83.7K   30 downloadsAttached File  1523724315728.jpg   165.89K   33 downloadsAttached File  IMG_20180414_201712_BURST10.jpg   157.11K   35 downloads

#60
burns

burns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.03.2010
O rasa aparte cei de la csa, jegoasa la propriu, probabil ca un asemenea individ poseda rahat in loc de creier, altfel nu imi explic cum este posibil sa lovesti oameni simpli fara aparare

Ce rasa mamii lor cautau in tribuna 2 a, venind isteric din peluza sud

#61
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,525
  • Înscris: 03.10.2013

View Postburns, on 15 aprilie 2018 - 09:00, said:

O rasa aparte cei de la csa, jegoasa la propriu, probabil ca un asemenea individ poseda rahat in loc de creier, altfel nu imi explic cum este posibil sa lovesti oameni simpli fara aparare

Ce rasa mamii lor cautau in tribuna 2 a, venind isteric din peluza sud


era rapidist si a lovit 2 ultrasi de la steaua
pe altul l-a prins pe la spate de chiloti si ce-a mai tras....
cred ca ala nu mai are ...oua:)

View Postcollina1976, on 15 aprilie 2018 - 10:29, said:

era rapidist si a lovit 2 ultrasi de la steaua
pe altul l-a prins pe la spate de chiloti si ce-a mai tras....
cred ca ala nu mai are ...oua:)


dar da, cei care au venit la bataie, au fost stelistii

Edited by collina1976, 15 April 2018 - 10:35.


#62
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Incredibil cum e plin de FECESEBIȘTI care fac echipa rapidului comunală doar pentru că fanii stelei sun împărțiți în 2.

View Postdan1980_25, on 14 aprilie 2018 - 21:51, said:

si daca participau 100 000 de spectatori era derby de champions league?
Nu conteaza numarul, echipele tot de comunala sunt.
Putea sa vina la meci si presedintele UEFA. Tot de liga a 4-a sunt echipele.

Încerci și tu să spui ceva dar nu-ți iese. Echipele astea comunale strâng mai mulți fani decât FC FECESEBE

View Postdan1980_25, on 14 aprilie 2018 - 20:52, said:

inseamna ca ne-am intors cu 30 de ani in urma. Mai lipsea Valentin ceusescu.
Suntem rupti in cur dar avem echipe de fotbal platite de stat.

Păi ai dreptate. Chiar suntem rupți în cur, în primul rând Steaua oricare ar fi ea, a lui nea JEJE sau asta a Armatei ar trebui desființată. Dinamo la fel, niște echipe triste comuniste ce nu au voie să mai există în sportul românesc.

View PostSeteh, on 14 aprilie 2018 - 19:22, said:

Daca totusi prin absurd astea ar fi adevaratele Steaua si Rapid, pai atunci sa stea in liga a patra. Mai bine statidoane goale decat asa ceva.

Și care-i adevărata Rapid și cum reînvii adevărata Rapid. Spune-mi și mie rețeta magică că eu n-o știu.

View PostSeteh, on 14 aprilie 2018 - 18:50, said:

Steaua e prin liga 1 si Rapid s-a desfiintat.
Pe la 9 o sa ies si eu la fotbal si in seara asta o sa botezam echipele Steaua , Rapid si Dinamo (ca suntem 3 echipe Posted Image ). Sa vezi derby-uri si la noi.

Steaua nu mai există, așa și cum este normal. O echipă comunistă lamentabilă ce a adus doar durere și distrugere în sportul românesc.
Rapidul există, a bătut ieri pe urangutanii ce susțin o echipă făcută de MAPN ca în anii 50.

Unde sunt vremurile frumoase când Steaua era corectă frumoasă și nea Jeje băga bani în fotbal. Huoo hoții ăștia de talpaniști, cum să furi echipa celui mai corect, ortodox și sufletist om din România?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U2xN3YFTytc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Doar pentru mizeria asta FC FECESEBE ar trebui desființată sau măcar retrogradată prin ligile inferioare.

Edited by Velaxa, 15 April 2018 - 10:54.


#63
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
pana la urma si cei de la CSA au luat-o razna mandrindu-se cu palmaresul lui Gigi. Ieri la stadion au anuntat ca sunt semifinalisti in cupa UEFA 2006.
Mai ieri spuneau ca ei detin palmaresul pana in 2003. Cine sa-i mai creada si pe ghertoii aia?

View PostVelaxa, on 15 aprilie 2018 - 10:54, said:

Încerci și tu să spui ceva dar nu-ți iese. Echipele astea comunale strâng mai mulți fani decât FC FECESEBE


In povesti nu mai cred de multi ani. Da si tu ceva date. Cati spectatori a strans CSA in anul 2017 si cati a strans FCSB? Sa facem o comparatie pe date, altfel vorbim vorbe.
Iti dau un impuls: in 2017 doar la meciul cu Victoria Plzen , FCSB a strans aproape 40 000 de spectatori.
In rest decat cu asa fani cum am vazut aseara....mai bine cu stadionul gol.
De echipa CSA nu mai zic nimic. niste desculti al caror loc e in liga a 4-a in urmatorii 5 ani. S-a pisat Rapidul pe ei

Edited by dan1980_25, 15 April 2018 - 11:32.


#64
burns

burns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.03.2010
Fotbalul ar fi fost mai curat fara steaua si dinamo, moment bun in 90 pentru desfiintarea celor doua cluburi bolsevice si hidoase in acelasi timp

#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nici eu nu sunt mare fan Becali, dar Becali are dreptate. Echipa nou înființată a CSA nu are cum să aibă pretenții la palmares, fiind nou înființată. Practic o nouă entitate. Este imposibil din punct de vedere juridic. Steaua București joacă în liga I. Cea din Liga a IV - a este doar o clonă. Rapid București (Fotbal Club) nu mai există. După faliment echipa s-a desființat (2016). În ultimii ani au luat naștere vreo 2 societăți care au luat numele de Rapid: AFC, Academia Rapid.

#66
burns

burns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.03.2010
afc urmeaza a se desfiinta in vara, Academia va prelua palmaresul la urmatoarea licitatie

Edited by burns, 15 April 2018 - 12:08.


#67
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,063
  • Înscris: 16.02.2017
Retardati mintali aia de la peluza sud.
Cica ei sunt ultrasi.
Cand a trimis jijii 15 pandari (bodyguarzi) in peluza sud acum cativa ani....i-au lesinat pandarii in bataie si au fugit si din peluza.
Cica ei sunt bombardieri...pai cu cine vrei ma sa te bati cu femei cu batrani si cu daia mici de 6 ani de la tribuna 2 ?


#68
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013

View PostVelaxa, on 15 aprilie 2018 - 10:54, said:

Incredibil cum e plin de FECESEBIȘTI care fac echipa rapidului comunală doar pentru că fanii stelei sun împărțiți în 2.



Încerci și tu să spui ceva dar nu-ți iese. Echipele astea comunale strâng mai mulți fani decât FC FECESEBE



Păi ai dreptate. Chiar suntem rupți în cur, în primul rând Steaua oricare ar fi ea, a lui nea JEJE sau asta a Armatei ar trebui desființată. Dinamo la fel, niște echipe triste comuniste ce nu au voie să mai există în sportul românesc.



Și care-i adevărata Rapid și cum reînvii adevărata Rapid. Spune-mi și mie rețeta magică că eu n-o știu.



Steaua nu mai există, așa și cum este normal. O echipă comunistă lamentabilă ce a adus doar durere și distrugere în sportul românesc.
Rapidul există, a bătut ieri pe urangutanii ce susțin o echipă făcută de MAPN ca în anii 50.

Unde sunt vremurile frumoase când Steaua era corectă frumoasă și nea Jeje băga bani în fotbal. Huoo hoții ăștia de talpaniști, cum să furi echipa celui mai corect, ortodox și sufletist om din România?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U2xN3YFTytc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Doar pentru mizeria asta FC FECESEBE ar trebui desființată sau măcar retrogradată prin ligile inferioare.
eu nu sunt fan steaua si cu atat mai putin al lui gigica berbecali, dar pentru ce sa fie retrogadat ca voia sa premieze victoria? Lol. Si altii o fac prin spania de exemplu, hai sa retrogradam barca sau real.

#69
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Chiar crezi că gigi nu a aranjat meciuri... ?

#70
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
si copos era vre un sfant
hai mai du-te cu ciorile tale si lasa-ne

#71
burns

burns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.03.2010

View Postadicontakt, on 15 aprilie 2018 - 19:20, said:

si copos era vre un sfant
hai mai du-te cu ciorile tale si lasa-ne
,
Sa nu fim ipocriti, ciori sunt in toate taberele, doar traim in Romania

#72
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
Derbyul clonelor :))) S-a vazut clar unde sunt suporterii stelisti, si anume doar la meciurile din liga 1, ucl sau uel. Ceseatistii desi erau gazde, au fost surclasati clar de rapidisti care au venit sa sustina o echipa noua, ce nu are nimic in comun cu Rapid-ul ala iubit de ei, dar a fost alegerea lor si e ok, atat timp cat Rapid a dat faliment. La Steaua insa, treaba e clara, echipa din liga 1 e continuatoarea echipei date de Csa in 98! Si decat cu boschetarii aia de la peluza Sud, mai bine atmosfera civilizata in tribune!! Asadar sper sa promoveze Academia si CSA sa ramana in liga 4. Iar daca ii "arunca " FRF in liga 3, ptr ca, e CSA :))) Acolo sper sa-i tina Becali cu echipa lui a doua in liga 3 de sa le sara impresiile de clonati samsari! Forta Steaua (FCSB)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate