Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum aleg o bicicleta?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postzzhunt, on 16 aprilie 2018 - 13:15, said:

Adevărul e că nu știu cum e la Iași bănuiesc că e același regulament peste tot.
Regulamentul o fi, dar cine il respecta? Am vazut cum un sticlete ce dirija circulatia nici nu a clipit cand un biciclist a biciclit pe trecere, printre pietoni. Acelasi regulament spune ca nu ai voie sa parchezi masina unde te taie capul, dar nu am vazut sticleti sa ia masuri. Cat despre pietoni pe pista, asta e la ordinea zilei fara sa se ia absolut nici o masura. La o adica, ori merg pe pista printre pietoni, ori pe trotuar printre pietoni, care e diferenta?
Nu prea ai pe unde sa circuli uneori, iar decat sa iti risti viata, mai bine risti buzunarul, desi sansele sunt aproape 0.

[ https://www.ziaruldeiasi.ro/data/_editor/Strada%20Aurel%20Vlaicu%20Iasi%20(1).JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.ziaruldeiasi.ro/data/_editor/Strada%20Aurel%20Vlaicu%20Iasi%20(5).JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am mers cu roti inguste pe aici, dar cu viteza melcului turbat. Merg des pe acest drum, sunt cativa km cam asa.

[ https://cache.bzi.ro/cache/1/73/s604x0_gropi_iasi_10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Linii de tramvai. Iti faci praf roata daca mergi pe aici.

#20
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Cam nasoale străzile pe acolo.

Prin București pe unde am mers eu nu am văzut așa ceva.

#21
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006

View Posthack_attack_69, on 14 aprilie 2018 - 22:25, said:

2- Cube Pret decent/ furca rock shocks entry level... Fa-i o oferta de 1200 de lei vezi ce spune(poze de proasta calitate/descriere sumara)
A acceptat. Ma pot duce zilele astea sa o vad. La ce ar trebui sa fiu atent?

#22
hack_attack_69

hack_attack_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2017
1 Sa nu fie cadrul fisurat(inspecteaza cu atentie sudurile in special de la bascula)
2 Furca sa functioneze corespunzator(fara zgomote ciudate) verifica daca ramane si blocata
3 Rotile sa nu aiba joc in butuc(incerci sa le misti usor stanga-dreapta)Invarti usor de roata sa nu se auda zgomote din butuc...Desi nu cred ca va fi cazul aici...
4 Rotile sa fie centrate corespunzator(sa nu aiba 'opturi') si atentie si la janta sa nu fie fisurata unde este capsata(la nipluri), am mai vazut cazuri...
5 Schimbarea vitezelor sa se faca cu usurinta, atat cele pe foi(fata) cat si cele pe pinioane (spate) si manetele de schimbator sa se miste cu usurinta.
6 Neaparat verifici ca franele sa functioneze adecvat sa nu trebuiasca sa schimbi placutele sau uleiul hidraulic
7 Cel mai important sa te simti confortabil pe ea...daca schimbarea vitezelor nu este corespunzatoare te costa 20-30 de lei fata spate si undeva la 15-20 de lei un centrat de roata...Un lant ruginit nu este un capat de tara...inspecteaza si grupul de pinione pe spate sa nu fie uzat excesiv...daca observi mici probleme specifica care sunt si mai negociaza la pret. Cel mai sigura varianta este sa mergi cu un prieten ciclist...La mesajul din privat iti raspund tot in privat...Stima

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate