Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

xiaomi redmi 5 plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008
Salut, mi-a venit si mie azi un xiaomi redmi 5 plus de la pc garage, mi-am transferat cu mi mover datele de pe vechiul telefon redmi note 4x si acum nu reusesc sa il deblochez, sa ii dau restart.

Ce pot sa fac in situatia asta, tinand cont ca acum toate datele mele sunt pe telefon?

Imi cer scuze ca am deschis un nou topic, m-am gandit ca e posibil sa primesc raspunsuri mai rapide asa, se poate alipi ulterior la topicul telefonului.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.


Ca sa ma fac mai bine inteles, sunt blocat la "glisati pentru a debloca"

Edited by iufiuf, 14 April 2018 - 13:34.


#2
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Reset general si dupa aia o iei de la inceput cu mutarea fisierelor, poate ai noroc a doua oara

http://www.hardreset...t/first-method/

edit. ca sa-i dai shutdown fortat, tine apasat butonu de volum in jos + power (cam 5-10 secunde in general). La mine asa merge, daca nu perge la tine, incerca cu butonu sus nu jos

Edited by CeapaIndustries, 14 April 2018 - 13:59.


#3
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008

View PostCeapaIndustries, on 14 aprilie 2018 - 13:51, said:

Reset general si dupa aia o iei de la inceput cu mutarea fisierelor, poate ai noroc a doua oara

http://www.hardreset...t/first-method/
Multumesc, am reusit sa ii dau un restart, acum se pare ca functioneaza si touch screenul.

Astept parerile colegilor daca este cazul sa il returnez.

Multumesc inca odata pentru raspuns, tot incercasem combinatii de taste pentru un restart si nu reusisem

am reusit sa ii dau un restart, multumesc mult pentru link, acum se pare ca functioneaza. Doar restart nu am reusit sa intru in acel recovery mode.

Multumesc inca odata si astept parerile colegilor, oare este cazul sa ii dau retur?

#4
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Nu e cazul sa ii dai retur. Treaba aia, ca n-a mers deblocat atunci ecranul, se mai intampla la xiaomi la primul restart dupa un restore de genul.
O data mi s-a intamplat si mie la fel, nu mai stiu daca pe Redmi Note 2 sau pe Max.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate