Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Mașină de familie

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Și da, măcar xenon e musai. LED și adaptive e nice to have.

#38
reti

reti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 29.07.2007
lexus 450 si 4x4 si lux si fiabila......si hybrida.

#39
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

View Postreti, on 14 aprilie 2018 - 17:09, said:

lexus 450 si 4x4 si lux si fiabila......si hybrida.
You kiddin' me? Are portbagajul mai mic decât seria 3 mea berlină

#40
reti

reti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 29.07.2007

View Postblotunga, on 14 aprilie 2018 - 17:29, said:

You kiddin' me? Are portbagajul mai mic decât seria 3 mea berlină
bha bah bahhahaahah, ma lasi esti fan BMW...,cand BMW ala va scoate 6 litri la 100 in oras....toata lumea or sa se bata pe ele....dar asa ....si taxe mari si pofticioasa. piese ...succes!
Mai te duci si iti scoti si parcare gratis ....de la primarie, ca e hybrida.
Insignia aia e rapgiuga ..insonorizata e un fel de a spune, motor varza,....si o caruta de bani pentru ce ofera.

Edited by reti, 14 April 2018 - 18:07.


#41
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015

View Postblotunga, on 14 aprilie 2018 - 15:58, said:


La premium cu garanție e extra cost și la service. Că cel puțin la BMW au niște scoruri la manoperă de te îndoaie. Cam triplu față de alții.
Daca 30 mii is toti banii tai si nu ai cu ce intretine premium iei o Mazda si gata ... sorry daca suna rautacios...

#42
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

View Postreti, on 14 aprilie 2018 - 18:05, said:


bha bah bahhahaahah, ma lasi esti fan BMW...,cand BMW ala va scoate 6 litri la 100 in oras....toata lumea or sa se bata pe ele....dar asa ....si taxe mari si pofticioasa. piese ...succes!
Mai te duci si iti scoti si parcare gratis ....de la primarie, ca e hybrida.
Insignia aia e rapgiuga ..insonorizata e un fel de a spune, motor varza,....si o caruta de bani pentru ce ofera.
Nu la toți le pasă de consum. Pentru mine nu-i foarte important. Și pe drum lung hibridele consumă la fel de mult ca benzinarele.

View Postcris26, on 14 aprilie 2018 - 18:32, said:


Daca 30 mii is toti banii tai si nu ai cu ce intretine premium iei o Mazda si gata ... sorry daca suna rautacios...
Mă crezi tâmpit să dau toți banii pe mașină? Ăla e bugetul pe 5 ani pe care intenționez să arunc pe mașină. Că până la urmă sunt bani aruncați. Dar odată trăim.

#43
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Nu toti inteleg ideea de buget. Multi au vazut 30000 si au crezut ca asta e pretul de achizitie. Tu ai scris clar ca intra si casco si impozit in banii astia.
Daca te uiti la Mazda 6 presupun ca ai luat in calcul si cx5 dar nu se incadreaza.
Um seria 5 sh e posibil sa nu iti ofere surprize neplacute daca e luat din sursa ok si servisat corect. Si are devalorizare mai mica decat o masina noua in mod clar.

#44
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

View Postblotunga, on 14 aprilie 2018 - 16:33, said:

Obișnuisem foarte des. Probabil că o voi mai face.


Motor da, sunt la fel, dar multe altele sunt diferite. Am mai zis, cam știu ce și de unde ajunge pe BMW.
Legat de service, dacă nu e în garanție, nu văd de ce ai duce la reprezentanță. Același schimb de ulei costă triplu.

Ai testat hud de nu ți se pare mare brânză, că eu am testat și e fain.

Nu nene, n-am testat, tocmai ce scrisesem ca am pe 2 masini asa ceva si e fleosc. Daca tie ti se pare fain, e ok, fiecare cu nevoile lui. Zi-mi te rog pe pm care sunt diferentele alea la piese te rog, sunt tare curios. mersi

#45
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

View Postuhu10uhu, on 14 aprilie 2018 - 19:48, said:

Nu toti inteleg ideea de buget. Multi au vazut 30000 si au crezut ca asta e pretul de achizitie. Tu ai scris clar ca intra si casco si impozit in banii astia.
Daca te uiti la Mazda 6 presupun ca ai luat in calcul si cx5 dar nu se incadreaza.
Um seria 5 sh e posibil sa nu iti ofere surprize neplacute daca e luat din sursa ok si servisat corect. Si are devalorizare mai mica decat o masina noua in mod clar.
Am și specificat că buget nu e preț de achiziție. E depreciere + asigurare + impozit. Dar mașinile mai scumpe se depreciază mai mult ca sumă absolută de la nou la câțiva ani decât mașinile mai ieftine. În schimb mașina premium de 3-5 ani nu mai pierde așa mult din valoare în următorii 5.
La CX5 problema nu-i neapărat bugetul. Mi se pare prea bădărană, iar portbagajul prea mic. Îmi plac mașinile cu centrul de greutate mai jos. Plus că n-aveau de teste cu ACC ca să mă conving că chiar merge cum vreau.

View Postcavaliere, on 14 aprilie 2018 - 19:55, said:



Nu nene, n-am testat, tocmai ce scrisesem ca am pe 2 masini asa ceva si e fleosc. Daca tie ti se pare fain, e ok, fiecare cu nevoile lui. Zi-mi te rog pe pm care sunt diferentele alea la piese te rog, sunt tare curios. mersi
Sry dar nu m-am prins că e și hud pe ele. Anyway mi se pare util. Păcat că BMW nu suportă Android Auto ca să fie integrare și cu waze (iphoneurile nu-mi plac și nu iau doar pt atât).

Edited by blotunga, 14 April 2018 - 20:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate