Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Problema Canon sx 130 is

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
SDN

SDN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 17.06.2008
Detin un aparat foto PowerShot SX 130IS ( Canon PC 1562 ) la care obiectivul intra si iese aleatoriu . Uneori cand il deschizi alteori dupa ce ai facut o fotografie. Mai pot face ceva din el ? Ce poate avea ? Multumesc !

#2
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Nu e clar cum "intra si iese". Face zoom sau ca si cum l-ai stinge/aprinde?...Am avut aceeasi problema cu un Canon A610,pe care cum il aprindeam,dadea zoom la maxim (pe tele).L-am desfacut si i-am curatat cu alcool contactele de la comutatorul de zoom,cel din jurul declansatorului.A mai mers fara probleme inca vreo 2 ani,pana cand s-a blocat din senin (stand in sertar) obturatorul mecanic...Nu se mai deschidea cand il aprindeam,ca sa treaca lumina spre senzor (ceva in interior,nu lamelele exterioare de protectie a obiectivului).A functionat 4 ani jumate,acum fiind decedat (in sertar).
Parerea mea e ca al tau fiind din 2010 (cam depasit),neavand nici full HD,ai putea sa treci la altul mai modern.Depinde de bugetul disponibil si de pretentiile pe care le ai,dar,sunt pe piata camere foarte bune,moderne,performante...Nu mai sunt cu senzor CCD (care era foarte bun,dar cam lenes),dar senzorii CMOS au evoluat mult.O camera chiar de prin 2015-1016 e net superioara fata de acel Canon...Vezi pe la Panasonic si Sony.Fac niste camere "travel" excelente.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate