Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Cumparare auto,acte?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
welt

welt

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.04.2018
Salut, vreau sa cumpar o masina (volan stanga) din UK cu nr.de Polonia,si as vrea sa siu daca ma poate ajuta cineva cu actele necesare pentru imatriculare in RO,ce trebuie sa primesc de la polonezul care vinde masina,etc...un sfat mi-ar fi de ajutor Ms.

#2
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Mai bine iti cumperi o masina, decat o troaca cu volan pe dreapta. (presupun la ca dreapta zici daca spui de UK)
Daca nu ai bani de-o masina cu volan normal inseamna ca pur si simplu nu-ti permiti masina respectiva, si nu-ti mai iei nimic, sau iti cobori standardere luand ceva mai simplu.

Edited by AndyM, 13 April 2018 - 16:46.


#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

 AndyM, on 13 aprilie 2018 - 16:45, said:

Mai bine iti cumperi o masina, decat o troaca cu volan pe dreapta. (presupun la ca dreapta zici daca spui de UK)
Daca nu ai bani de-o masina cu volan normal inseamna ca pur si simplu nu-ti permiti masina respectiva, si nu-ti mai iei nimic, sau iti cobori standardere luand ceva mai simplu.

decat sa scrii asemenea prostii, mai bine te abtii. data viitoare vei lua si o pauza pt astfel de postari denigratoare si pline de flame.

 welt, on 13 aprilie 2018 - 16:27, said:

vreau sa cumpar o masina (volan stanga) din UK cu nr.de Polonia


#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
intamplator din uk mai vin si cu volanul pe stanga.
eu cand am vazut una cu numere galbene de uk cu volanul pe stanga m-am frecat la ochi si scarpinat in cap... de parca il vazusem pe superman calare pa matura

pai cotractul de vanzare cumparare si ce forme se mai fac la ei,
dupa care urmeaza formele din Romania cu rar si inmatriculare
https://forum.softpe...re-masina-2018/

Edited by arg, 13 April 2018 - 17:09.


#5
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016

 AndyM, on 13 aprilie 2018 - 16:45, said:

Mai bine iti cumperi o masina, decat o troaca cu volan pe dreapta. (presupun la ca dreapta zici daca spui de UK)
Daca nu ai bani de-o masina cu volan normal inseamna ca pur si simplu nu-ti permiti masina respectiva, si nu-ti mai iei nimic, sau iti cobori standardere luand ceva mai simplu.
Tu se pare ca nu ai avut bani nici de scoala,din moment ce nu stii citi.
Eu as veni pana la tine sa-ti arat troacele mele cu volan pe dreapta,dar mi-e frica de noroiul din catunul tau. Astia ca tine presupun aiurea,cu toate ca sunt in urma cu ratele la Logan... capra vecinului-sport national romanesc.
Initiator: actele masinii de Polonia si un contract de vanzare-cumparare cu polonezul.

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
hai sa nu ne certam si aici cu cat de periculoase sunt masinile cu volanul pe partea dreapta mai ales pe drumurile din Romania.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

 welt, on 13 aprilie 2018 - 16:27, said:

Salut, vreau sa cumpar o masina (volan stanga) din UK cu nr.de Polonia,

Tu cumperi masina din Polonia,nu din UK,fiind inmatriculata in Polonia.
Ai nevoie de un contract de vanzare-cumparare si de actele masinii,certificat de inmatriculare si cartea masinii.Nu stiu cum se numesc ele in Polonia.
Daca vrei sa o aduci pe roti,ai nevoie de numere poloneze,permanente sau temporare,daca vrei sa o aduci altcumva,ai nevoie de noroc ca sa gasesti pe cineva care sa ti-o aduca cat mai ieftin.

#8
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016
Nu-s periculoase deloc,accidentele sunt facute de oameni nu de masini.Daca tatal meu,din 2004 are doar masini cu volan pe dreapta in Ro si nu are nici un accident la activ,e clar ca problema e in curtea soferilor. O oglinda periscop de 30 de lire nu e o avere... Era i stire acum cateva luni la tv,pe centura Arad accident provocat de o masina cu volan pe drepta... isterii,bla bla bla...cand defapt minoritarul de la volan nu avea permis deloc. Garantat ala facea accident cu orice masina.

#9
welt

welt

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.04.2018
Ms. arg

Multumesc tuturor ptr. raspunsuri.Acum trebuie sa dau bereaPosted Image

#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 AndyM, on 13 aprilie 2018 - 16:45, said:

Mai bine iti cumperi o masina, decat o troaca cu volan pe dreapta. (presupun la ca dreapta zici daca spui de UK)
Daca nu ai bani de-o masina cu volan normal inseamna ca pur si simplu nu-ti permiti masina respectiva, si nu-ti mai iei nimic, sau iti cobori standardere luand ceva mai simplu.
Mai bine citeai si postarea daca tot te-ai grabit sa raspunzi doar la titlu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate