Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Pago plateste - aplicatie de Android pentru plata utilitatilor

- - - - -
  • Please log in to reply
421 replies to this topic

#253
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Surprinzător, a reapărut contul, fără nici un răspuns la email

#254
ViorelMicu

ViorelMicu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.07.2019
Si-a pus cineva problema cum va ofera Pago facturile online de la furnizorii de utlilitati cu care NU AU CONTRACT ? :)

#255
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Gata, am scos definitiv conturile de Digi de pe Pago, prea multe probleme! Nu-i problema, se eliberează loc pentru alti furnizori. La Digi o să activez plățile recurente.

#256
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
A luat-o razna după update-ul de astăzi. Nici nu mai pot să intru în aplicație.

#257
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 23.05.2003
La mine e OK si dupa update.

#258
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Care dintre update-uri?! Cred că au avut cel puțin trei in ziua aia. Azi iar sunt probleme. Se delogheaza, la o plată am primit mesaj de eroare etc.

#259
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Pina nu demult Pago recomanda Mastercard, acum recomanda Visa
Attached File  Screenshot_20190915-190520.png   635.25K   19 downloads

Edited by amami, 15 September 2019 - 19:10.


#260
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006
Dupa experiente triste tot mai dese... nu recomand PAGO nimanui !
Mentionez ca am cont platit pe un an, 8 furnizori.

Dar:
1. Facturi care apar de plata in contul furnizorului dar care in PAGO nu apar ca trebuind a fi platite !
2. Facturi deja achitate si care apar platite in contul furnizorului, in PAGO apar ca neplatite !
3. "Chat prioritar" - asa se mentioneaza pentru acest tip de cont dar... stau cate 25 minute pana ma baga cineva in seama !
( si, in afara de raspunsul "o sa verificam si va contactam"... altceva nu prea primesti !)
( sau, si mai grav "cu ce sa va mai ajutam ?" in  conditiile in care ei nu ma ajuta, ei trebuie sa-si indeplineasca niste obligatii asumate in momentul in care au incasat un pret pentru ele !)

In aceste conditii, de ce sa folosesc o aplicatie care NU MA AJUTA, ba, din contra, ma incurca dandu-mi informatii nereale ?!

#261
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 23.05.2003
Multumesc lu' D-zeu da' la mine Pago asta moka merge impecabil la plata a 4 furnizori si incarcat cartele. Nicio problema pina acum.

#262
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
De mai bine de 2 luni mie nu imi mai incarca facturile de la digi, chiar daca ii dau refresh manual. Am incercat stergerea si adaugarea furnizorului, dar se pare ca nu functioneaza nici asa, imi apare "provider_under_maintenance" cate-odata la re-adaugarea furnizorului.

Cei de pe chat nu prea au cu ce sa te ajute, decat sa trimita sesizarea mai departe. Parca s-au tignit toate aplicatiile astea financiare si bancare in ultima perioada, toti cu bug-uri peste bug-uri.. aplicatii ce ar trebui sa iti tina datele personale si bancare private.

Attached File  IMG_0659.png   371.32K   17 downloads

Chiar nu vad de ce as mai folosi Pago, dar sunt nevoit sa merg pe site-ul Digi pentru a deschide factura sa o pot scana in Pago. Mai bine platesc direct pe site-ul https://digiromania.ro daca tot am ajuns acolo.

Edited by N4S, 11 October 2019 - 14:49.


#263
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Eu oricum mi-am scos digi din pago pentru a face loc altor furnizori ce nu au sistem de plati propriu gen Apa - Canal. Cu 4 facturi mi-e inutil Pago, abia imi ajunge contul premium(8 facturi) doar pentru facturile ale caror firnizori n-au sistem de plata propriu.  Problema e cu aia indaratnici ce nu emit facturi cu cod de bare.... Foarte util Pago

Edited by PostacheNegrutzi, 12 October 2019 - 11:40.


#264
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
E bun pt reincarcari. In rest nu e bun de nimic.

#265
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

 TaTa_RzV, on 12 octombrie 2019 - 12:44, said:

E bun pt reincarcari. In rest nu e bun de nimic.
Adica cum sa nu fie?! Ti-am spus ca imi platesc furnizorii care nu au sistem de plati propriu!

#266
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017

 N4S, on 11 octombrie 2019 - 14:47, said:

De mai bine de 2 luni mie nu imi mai incarca facturile de la digi, chiar daca ii dau refresh manual. Am incercat stergerea si adaugarea furnizorului, dar se pare ca nu functioneaza nici asa, imi apare "provider_under_maintenance" cate-odata la re-adaugarea furnizorului.

Cei de pe chat nu prea au cu ce sa te ajute, decat sa trimita sesizarea mai departe. Parca s-au tignit toate aplicatiile astea financiare si bancare in ultima perioada, toti cu bug-uri peste bug-uri.. aplicatii ce ar trebui sa iti tina datele personale si bancare private.

IMG_0659.png

Chiar nu vad de ce as mai folosi Pago, dar sunt nevoit sa merg pe site-ul Digi pentru a deschide factura sa o pot scana in Pago. Mai bine platesc direct pe site-ul https://digiromania.ro daca tot am ajuns acolo.
Eu am scanat codul de bare si mi-a afisat ca factura e de la o casa de avocatura

#267
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
https://www.profit.r...de-lei-19168833

Pe de alta parte... problema cu facturile Digi tot persista..

#268
giovanni1

giovanni1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 18.06.2007

 AmoRouS, on 03 septembrie 2018 - 16:27, said:

Intrebare pentru cine se pricepe la programare...cum fac cei de la pago legatura intre furnizori si cum iau automat soldurile? Au un soi de contract cu agentiile? Sau pur si simplu se folosesc de api-urile lor sau de interfetele lor de logare?
se numeste screen scrapping. tu iti dai datele de logare de pe site-ul furnizorului, in clar, PAGO le stocheaza si acceseaza contul tau de unde extrage datele necesare.

 motoplus, on 22 martie 2019 - 14:46, said:

Daca va intrebati de ce a introdus Pago abonamente, probabil ca este o initiativa a noului proprietar, banca Transilvania.

"- Ați achiziționat fintech-ul Timesafe, dezvoltatorul aplicației Pago, iar în ianuarie 2018 ați lansat aplicația wallet BT Pay. Câți utilizatori activi sunt în momentul de față? Care este numărul total al plăților realizate cu telefonul la comercianți, cel al transferurilor de bani și volumul acestor tranzacții?
- Da – suntem foarte interesați de investițiile în tehnologie sau start-up-uri care pot să ne ajute să oferim o experiență superioară clienților. Am investit în PAGO și ne bucurăm că aplicația are succes și a impus niște standarde în România. Investiția noastră i-a ajutat să crească și asta este important
".

sursa: https://www.profit.r...ost-60-18944063
Nu, Pentru ca tranzactiile alea au un cost. Ei, neavand contract cu furnizorii de utilitati nu au din ce sa faca bani pentru a acoperi costul tranzactiilor.

 andupustiu, on 23 martie 2019 - 02:22, said:

Înseamnă că și volt va fi cumpărat de Banca Transilvania că în iunie o să introducă pachete de comisioane la transfer și câte transferuri poți face in limita pachetului.Nu se mai satura băncile de bani.
Volt este aplicatia unui IFN. Ocean Finance. Probabil ca la un moment dat vor aparea si costurile, Ei platesc catre banca procesatoare comision la tranzactie.

#269
prc2

prc2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.04.2008
S-a rezolvat problema cu RDS, acum se pot plati facturile.

#270
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Adica?
Eu am incercat sa introduc furnizor nou rcs-rds si imi aparea eroare- momentan acest furnizor nu se poate adauga

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate