Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Pago plateste - aplicatie de Android pentru plata utilitatilor

- - - - -
  • Please log in to reply
421 replies to this topic

#181
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
In iOS a aparut update-ul pt subscriptiile cu plata. Eu pt moment nu ii voi da actualizare.

Attached Files


Edited by costinuti, 21 February 2019 - 08:10.


#182
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
A apărut și pe Android.
15 zile de încercare gratuită a planurilor: Premium și Limitless.

Să fie sănătoși, o să închid contul.
Am 7 furnizori de plătit. Pago își ia comision de la ei, dar mai vor bani și de la noi.... Hai lasă, că nu mi-e atât de greu să dau 3 click-uri cu payU sau să salvez cardul în conturile Orange.

Edit: Bonusway mi-ar da 3 lei lunar pentru facturile Orange!!! Acum am aflat de ei.

Edited by lk1, 21 February 2019 - 10:00.


#183
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Acelas lucru il voi face si eu daca se pune problema sa ma taxeze, voi renunta la ei.
Pentru mine este mai mult decat important sa am toate facturile intr un loc dar nici sa dau bani pt plata lor. Se vor gasi alte alternative mai mult ca sigur, sanatosi sa fim.

 lk1, on 21 februarie 2019 - 09:41, said:




Edit: Bonusway mi-ar da 3 lei lunar pentru facturile Orange!!! Acum am aflat de ei.
Da da, vezi sa nu. Citeste mai bine la ce se ofera colosalu bonus de 1,3...nu cumva la achizitionarea de tlefoane si accesorii? Doar

#184
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
O dovada de neseriozitate specific romaneasca, sa schimbi regulile in timpul jocului este pur si simplu inacceptabila. Si ce este mai trist ca aceasta neseriozitate este garantata de mastercard su banca transilvania. Clar ca voi renunta la ei. Si sa imi ofere gratis nu mai stau la ei. Vor mai aparea si alte aplicatii, sunt sigur ca mai serioase

#185
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Ce sa faci, cap tipic de romani. Auzi sa dai bani ca sa platesti facturi :)) sa dai alti bani sa poti plati facturi :)))

#186
integratorul

integratorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.09.2006
Exista mai multe alternative gratuite foarte bune. Una dintre ele se numește MobilPay Wallet de la Netopia.

#187
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
Dai 13 lei pe luna dacă ai mai mult de 8 facturi de plătit , japca pe fata .

#188
integratorul

integratorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.09.2006
Am mers in paralel câteva luni cu Pago si MobilPay Wallet. Pot spune ca in Pago apar cu întârziere sumele de plata. Personal, am fost mereu încântat de MobilPay Wallet. Lăsând la o parte comentariile răutăcioase ale celor de la Pago pe pagina lor de FB, cred ca nu merita sa ma anunțe Pago cand îmi expira ITP-ul sau asigurarea pentru doar 15 lei pe luna. Mai ales ca asigurarea plătită prin Pago iti readuce / reduce bonusul B8 la B0. eMag ma anunța cu o luna înainte cand trebuie sa plătesc asigurarea obligatorie. La fel si cei de la ITP, ma anunța cu o luna înainte. Ca sa nu mai zic ca pentru astea avem cu toții memento in telefon.

Si pentru ca am văzut personal comentariile răutăcioase ale celor de la Pago pe pagina lor de FB, dar mai ales pentru ca am observat ca ei șterg apoi anumite comentarii (deși eu nu am scris nimic pe pagina lor, doar empatizez cu cei care au postat), voi explica mai jos cum folosesc eu de ceva timp fiecare “facilitate” pentru care Pago vrea 15 lei pe luna.

#189
integratorul

integratorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.09.2006
1) “Plata facturi/plăti nelimitate”:  MobilPay Wallet sau Revolut sau aplicație proprietara (RDS, Enel etc.);
2) “Reincarcari/reîncărca nelimitat”: aplicații Orange sau Vodafone, Kartela.ro, MobilPay Wallet;
3) “Asigurări/asigurări nelimitate”: eMAG;
4) “Orice furnizor/definire furnizor nou in 3 zile”: vezi punctul 1);
5) “2xpuncte Pago/cu excepția asigurărilor”: neinteresant, alte aplicații dau bonusuri substanțiale: PlusInCont BCR, aplicație banca BT, aplicație BonsWay RO, site MasterCard.com;
6) “Sugestii funcționalități/prioritate la sugestii”: pe bune? Pago vrea 15 lei pe luna ca sa-si repare bug-urile?
7) “Suport VIP/pentru orice problema”: vezi punctul 6);
8) “Alerte ITP, CASCO, revizii/notificări utile pentru mașina ta”: memento telefon, sms de la eMAG asigurări, sms de la ITP, sms de la broker pentru CASCO, aplicație Mașina mea, aplicație eTarife pentru rovinieta si taxa pod Fetesti (bonus), aplicație DS Note Synology NAS;
9) “Transfer de bani/in curând”: George BCR, ING Homebank, BT Pay, aplicatie BT, Revolut, TransferGO;
10) “Plata taxe, impozite si amenzi/in curând”: aplicație Ghișeul.ro, aplicație primărie, site primărie, aplicație Auto.ro, Ghișeul.ro, aplicație TPark;
11) “Oferte speciale limtless/in curând”: vezi punctul 5).

Erata la punctul 10: ghișeul.ro online, shortcut pe telefon, nu are aplicație.

#190
integratorul

integratorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.09.2006
La punctul 1) de mai sus se mai adauga plata prin scanarea codului de bare cu aplicația băncii, plata recurenta cu Revolut sau cu aplicația băncii.

 TaTa_RzV, on 21 februarie 2019 - 16:54, said:

Ce sa faci, cap tipic de romani. Auzi sa dai bani ca sa platesti facturi :)) sa dai alti bani sa poti plati facturi :)))

Taxa de taxa la minutul 1:43:

https://adevarul.ro/...f939/index.html

#191
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

 integratorul, on 22 februarie 2019 - 23:38, said:

Exista mai multe alternative gratuite foarte bune. Una dintre ele se numește MobilPay Wallet de la Netopia.
MAI MULTE? Care sunt alea aste de multe in afara de mobil pay si Orange money (care e o panarama fara cusur)

Cum am scris pe topicul MobilPay, pentru mine aceasta aplicatie,  nu e sub nicio forma o alternativa la Pago, am descris acolo de ce.
Dar nic la Pago nu le dau 47 de ron pe an...ii bag in ma sa, puteau sa gaseasca alte sursa de finantare daca erau destepti. Eu cred ca se vor duce in cap baietii astia care si au luat o rau in cap bazandu se pe fapul ca sunt unici pe piata din Romania si si au cam pus la punct aplicatia. Omul plateste comision de intretinere la banca , mai plateste si la Pago......le prevad un viitor sumbru.

Edited by cuculea, 23 February 2019 - 08:17.


#192
integratorul

integratorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.09.2006
MobilPay Wallet are si minusuri, dar pentru mine e o alternativa. Aceiași furnizori ii am si in Pago si in MobilPay. Intr-adevăr, plătești pe rând, nu tot odată. Dar sumele de plata apar cu1-2 zile mai devreme in MobilPay.

#193
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Eu nu cred in servicii gratuite dar...având în vedere noile prețuri constat că nu fac parte din grupul țintă al serviciilor Pago; am Google calendar si suficient timp liber încât să-mi plătesc facturile individual. Unele servicii le plătesc în avans și pe un an de zile; Telekom și salubritatea de exemplu. As plati 5 lei pe lună către Pago dar 8 facturi sunt prea puține...

#194
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

 integratorul, on 23 februarie 2019 - 09:08, said:

MobilPay Wallet are si minusuri, dar pentru mine e o alternativa. Aceiași furnizori ii am si in Pago si in MobilPay. Intr-adevăr, plătești pe rând, nu tot odată. Dar sumele de plata apar cu1-2 zile mai devreme in MobilPay.
Mi se rupe ca se inregistreaza cu 1-2 zile mai devreme decat Pago, oricum in Pago, data platii la furnizor era data inc are faceai plata din pago, mai putn conteaza cand se inregistreaza la furnizor, chiar nu are nicio relevanta. Sumele in Pago apareau in monetul in care era si factura PDF disponibila in contul furnizorului, iar fara nicio relevanta.
Mobilpay are minusuri, poate ca pentru tine si/sau pentru altii nu atat de deranjante, dar pentru mine personal, alea care lae are sunt extrm de enervante si aplicatia imi este nefolositoare.

Pana una alta, nu m-ai lamurit care sunt acele MULTE alternative la Pago. zi-mi si mie ca eu caut cu disperare. Am gasit MobilPay dar nu e ok pentru mine. care MULTE mai sunt?

Edited by cuculea, 23 February 2019 - 13:30.


#195
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
Oricum degeaba dai 15 lei pe lună chiar daca îți dă de 2 ori mai multe puncte că nu te lasă să le mai folosești.La reîncărcare cartela zice că ai atins limita iar la plati facturi da eroare.

Edited by andupustiu, 24 February 2019 - 21:57.


#196
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
M-am mai gândit și până la urmă am optat pentru varianta cu plată; încarc multe cartele prepay pe la prieteni și vecini și îmi este facil cu Pago. Totuși aștept să văd dacă rezolvă cu un anumit furnizor in 10 zile, altfel...le zic pa.

#197
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Deci, mai concret, ramane ceva gratuit in PAGO sau o dezinstalam?

 andupustiu, on 24 februarie 2019 - 21:55, said:

Oricum degeaba dai 15 lei pe lună chiar daca îți dă de 2 ori mai multe puncte că nu te lasă să le mai folosești.La reîncărcare cartela zice că ai atins limita iar la plati facturi da eroare.

E mult si 2 lei pe luna, pentru ca sunt alte variante gratuite.  Pana la urma, sa achiti 2-3 facturi pe luna in conturile online ale furnizorilor de utilitati nu e un capat de tara.  Plus ca le poti plati, gratuit din Revolut, cu 2-3 zile inainte de scadenta, ca au si acolo o varianta te internet banking.. introduci furnizorul, contul si suma.


LE:   Vad ca se mentine gratuit pentru maxim 4 facturi / luna si reincarcarile raman nelimitate.  E ok asa... cum spuneam exista variante. Daca nu existau era alta discutia.

Edited by rosix, 25 February 2019 - 12:00.


#198
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Nu ma regasesc in grupul tinta al acestei aplicatii, astazi dezinstalez aplicatia.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate