Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Retur colet si anulare prelungire abonament mobil, telefonic

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 28.08.2007
Am trimis acum o cerere de denuntare unilatarela la prelungirea de contract, mentionanad ca, conform legii, am dreptul sa fac acest lucru in 14 zile lucratoare de la data primirii coletului si a actului aditional. Alaturi de asta le-am pus formularul de retur pentru telefon. Am trimis acest mail catre [email protected] si [email protected] . Va tin la curent cu situatia.

#20
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 28.08.2007
Bineinteles ca nici in urma mail-ului cu de toate, si nici in urma apelului telefonic de vineri, nu m-a contactat nimeni astazi. Voi trimite maine telefonul, am gasit adresa la care se face returul, la ei pe site.

#21
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Vezi ca s-ar putea sa il trimiti degeaba.
Nu stiu cum e la ei, dar la altii daca nu e trimis de ei curierul sa il preia de la tine, nu vor accepta returul, mai ales daca pui plata la ei. Din formularul de pe site lasa impresia ca merge trimis cu curierul atata timp cat platesti tu in avans curierul la expediere, dar nu m-as lua obligatoriu dupa formularul ala, am mai vazut la altii formular asemanator si dupa ce le-am trimis mail mi-au spus cu totul alta procedura fata de aia, si implica trimiterea de catre ei a curierului sa preia de la mine produsul.
Notificarea sa o ai facuta, te vor contacta ei, doar nu credeai ca te contacteaza cineva din prima zi de cand trimiti mailul, nu?
Mai devreme de 3 zile nu cred ca te contacteaza nimeni niciodata de la o multinationala.
Eu recordul il am de peste 45 de zile la o multinationala, tot din domeniul telecom.

#22
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 28.08.2007
Cica au sunat-o pe mama mea, care foloseste acel numar de telefon. Am specificat boldat si in mail si in cerere sa ma sune pe mine, pe alt numar, ca eu sunt titularul de contract.

#23
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 28.08.2007
M-au sunat, urmeaza sa trimit telefonul prin DPD la adresa specificata in formular, si un mail cu numarul awb-ului. Ma vor contacta ulterior, urmand sa imi anuleze si prelungirea de contract.

#24
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008

View Postdariusgherman, on 13 aprilie 2018 - 14:59, said:

Am gasit la ei formular retur produse denutare unilaterala ( https://media.teleko...ania_Mobile.pdf ) asta este pentru telefon. Dar inainte voi face o cerere, scrisa de mana si semnata, si o voi trimite pe mail cum ca renunt la prelungirea facuta telefonic.

@andreic, e vina mea, ca am un nokia 8 si 2 nokia 6 in familie, nu ma gandeam ca nokia 3, cu MediaTek inside, e chiar o prastie :(
MediaTek e o praștie în general.

Unele sunt mai strălucite, dar nu cu mult.

#25
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 28.08.2007
Am primit raspuns si de la rezilieri, scris foarte corect in limba romaneasca :

Buna ziua,
    Vom avea in vedere anularea prelungiri contractuale.
Multumesc,

Va tin la curent cu situatia, mi se pare ca evolueaza bine.

#26
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 28.08.2007
S-a anulat prelungirea.  S-a returnat telefonul. Am solicitat, pe mail-ul pe care tot vorbeam cu ei despre denuntarea la prelungirea abonamentului, sa fiu sunat, sa imi faca o oferta de abonament cu nelimitat national. Am fost sunat, 5 euro, nelimitat tot., Exact ce ma chinuiam sa obstin de ceva vreme incoace. Deci se pare ca ofera acest abonament odata ce esti iesit din perioada contractuala. In fine, am prelungit pe 1 an, iar in iunie m-a asigurat ca ma suna, sa imi scada si celallata abonament, de 7 euro, nelimitat national, tot la 5 euro. Deci, se poate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate