Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Telekom: 2 milioane de clienti care utilizeaza/au utilizat #netliberare in interval de timp de 1 an

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostAl3csutzul, on 13 aprilie 2018 - 15:45, said:

Eu nu stiu de ce se tot plange lumea asa mult ! Aseara mi-a taiat un camion fibra,azi dimineata la ora 8 erau in casa la mine sa rezolve problema !

Păi cum bre? Camionul ăla a trecut pe la tine prin casă??? Posted Image

#38
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 22.01.2004
De cateva luni sunt si eu abonat la Telekom (era singurul operator la care nu aveam abonament) atras tocmai de oferta asta de internet nelimitat. Ma asteptam sa am probleme grave, sa nu mearga netul, sa nu mearga vocea, sa nu am semnal la metrou, sa nu am semnal la tara, sa nu primesc facturi, sa vina facturile umflate grav, m-am ferit sa platesc online prima factura sa nu ma trezesc ca imi dispar banii de pe card sau ca nu se inregistreaza platile... na, eram "pregatit" de toate review-urile negative de aici.

Chestia e ca pana acum nu am nici o problema. Vocea merge, internetul merge. Am avut acea zi de pauza cand a fost picat la toata lumea, dar trebuie sa fii complet neadaptat sa nu ai un back-up daca comunicarea este ceva important pentru tine. De cateva saptamani testez internetul mobil, hotspot in locul cablului de la RDS sau UPC si nu am avut probleme.

Deci pana acum nu am neplaceri in relatia cu ei. Cand si daca or sa apara probleme ori o sa se rezolve ori renunt la abonament si raman cu ceilalti. No stress, bine ca s-a inventat portarea Posted Image

Edited by Alexis, 14 April 2018 - 11:05.


#39
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017

View Postwantsome, on 13 aprilie 2018 - 15:55, said:

Azi mi s-a portat abonamentul Telekom cu net nelimitat pe prepay orange. N-am mai suportat facturi intarziate, suport execrabil si alte situatii care arata probleme de alta natura, ex caderea totala a Info costului in ziua de facturare etc

Ca sa nu mai spun ca volte surclaseaza clar 4g-ul Telekomului care cade de multe ori direct in 2g in timpul apelului mai ales in rural.

#40
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 22.01.2004
Bonus special daca te citezi singur? :)) Mai spune-ne despre Orange, suntem nerabdatori sa aflam toate caracteristicile prin care este net superior Telekom-ului Posted Image :D :D :D

#41
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Doar am completat postarea. Imi cer scuze de la colegii sensibili care umbla doar cu laudatul :)

#42
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 22.01.2004
Nu suntem colegi si nici nu cred ca ai vrea asta :D :D :D Nu iti mai cere scuze singur :D :D

#43
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Colegi de forum, evident ca nici vorba de mai mult. Sunt chiar selectiv, crede-ma Posted Image Si opresc aici discutia asta.

Cat despre Telekom sa vedem cat pastreaza ce-au atras, eu deja am plecat. Cum am plecat si de la Digi acum un timp.

Edited by wantsome, 14 April 2018 - 15:55.


#44
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014

View Postplete, on 14 aprilie 2018 - 05:58, said:



asta inseamna sa te multumesti cu putinPosted Image . Sunt si oameni multumiti de serviciile execrabile cosmorom de la om la om, ca nu poti folosi telefonul pentru ce este conceput, sa vorbesti la metrouPosted Image , ca poate maine va functiona reteaua,ca poate vei avea roaming daca iesi din tara, chiar daca il ai activ,ca nu stii ce e aia volte si wowifi....  Da  bravo, bine ca ai net,nelimitat, parca ar fi singurii ce ofera asta- bine, cand ai reteaPosted Image
Si mai sunt si alte probleme, cu facturile, furaciunile,nesimtirea si incompetenta angajatilor,  etc

Tocmai: Mă săturasem de semnal indoor numai pe lângă ferestre, de foarte multele locuri și drumuri în care nu aveam semnal, de tarife exagerate (în 2013 trecusem de la abonament 25 euro orange, pe abonament 15 euro cosmote, cu mai multe beneficii și acoperire superioară). Am roaming oriunde, nu-mi trebuie volte, pentru că am semnal și minute.
La facturi, dacă mi-au cerut mai mult la o factură, pe următoarea a venit sumă cu minus, nu am probleme de genul ăsta.

Edited by r3my_cc, 14 April 2018 - 16:42.


#45
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
Ma surprinde  faptul ca unii nu sunteti nici informati si nici cinstiti si va arogati mari cunoscatori . Poate si tineri care acum descopera telepomul .
Primul abonament la mostenitorului actual eu il am din 1991 si cunosc in amanunt tot cea ce a insemnat telekomul in timp . Pe vreamea aia se numea Rompostelecom  si cuprindea si posta .
Asa ca ceea ce vedeti acum e doar o mica poveste si normal ca vi se pare rupt din soare . Dar nu este si in mare atitudinea sfidator- ceausista in care stateai 8 ani pentru o aprobare de instalare s-a pastrat si la angajatii de acum . In foarte mare parte .
Ca sa nu mai amintesc ca si acasa la parinti am avut din plin ocazia sa cunosc multe despre el .
Pe atunci erau P.T.T.R.

Edited by Zweipfoten, 14 April 2018 - 17:07.


#46
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 22.01.2004
Istoria este istorie. Vezi ca sunt si niste topicuri deschise de djl pe forumul de romtelecom, chestii cu amintiri. S-a intamplat, nu ai cum sa schimbi trecutul. Iau act de el si atata tot. Nu ma intereseaza ce se intampla in firma. Nu ma intereseaza cine sunt cei care fac ce fac, nu ma intereseaza ce au facut si ce vor face. Pe mine ma intereseaza sa functioneze acum. Daca o sa ma lovesc de probeme si de tot ceea ce se povesteste pe aici, a doua zi portez. Dar, pe bune, vrei sa ma simt vinovat pentru faptul ca pana acum nu am avut probleme cu ei? Sa inventez probleme doar ca sa fiu in trend cu ceilalti? Reveniti-va, dragilor.

#47
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View Postaddelin, on 13 aprilie 2018 - 21:02, said:

Cum naiba sa "atraga" 2milioane de clienti?...

Hm, sa intrebam RDS-u'. :D

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.zf.ro/bu...rtelor-17493989

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate