Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Telekom: 2 milioane de clienti care utilizeaza/au utilizat #netliberare in interval de timp de 1 an

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Telekom a reusit sa atraga un numar de 2 milioane de clienti in reteaua lor, fie prin portare, fie prin numere noi alocate, datorita campaniei agresive cu date mobile nelimitate, oferite in premiera la nivelul tarii.


Mai multe detalii aici.

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Pe mine nu m-a pacalit.

#3
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Foarte bine. Asa se intensifica si concurenta.
E bine ca ultimii doi concurenti cresc, asta inseamna presiune pe primii doi.

#4
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Nu-i Telekomu' ala ce se plangea recent ca au profitu' prea mic? :
https://forum.softpedia.com/topic/1113223-telekom-se-plange-din-cauza-faptului-ca-profitul-este-prea-mic/
Pai, daca mai aduna inca 2 milioane faliment scrie pe ei! :D

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Asa reuseste si un rahat cald sa atraga mustele, dupa ce se raceste e mai nasol.

Sa ne auzim peste un an, cati dintre aia 2 milioane a reusit sa pastreze.

In alta ordine de idei, sa ne invatam si noi sa lasam link-uri catre publicatii mai putin mizerabile:
http://www.amosnews....-netliberare-si

Edited by gumball3000, 13 April 2018 - 13:05.


#6
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
Ca posesor activ va zic un singur lucru : o sa regretati ziua cand semnati .Dar ma rog, fiecare cu capul lui .Eu abia  astept telekomeliberarea .

#7
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

 Zweipfoten, on 13 aprilie 2018 - 13:01, said:

Ca posesor activ va zic un singur lucru : o sa regretati ziua cand semnati .Dar ma rog, fiecare cu capul lui .Eu abia  astept telekomeliberarea .
Eu regret deja,stau pe net și în beci decat sa stau cu familia, să mă blocheze cineva de la Telekom ca prea mult net se ofera..

#8
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
O  sa mai vorbim . Eu am patit deja cu ei destule .Sa vedem pana la urma .

#9
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

 Zweipfoten, on 13 aprilie 2018 - 13:11, said:

O  sa mai vorbim . Eu am patit deja cu ei destule .Sa vedem pana la urma .
Și eu am patit..am fost in roaming și nu ma taxat,o sa le face reclamatie: ))

#10
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
Stimate posstac, ceea ce am avut de spus am spus sefilor tai cu varf si indesat si inca rumega  .Nu -mi veni mie cu texte de la relatii clienti cand eu am realitatea . O tara intreaga i-a binecuvantat de curand cand nu a mers sandramaua o zi si o noapte in toata Romania .
Sau acum cateva luni cand n-au iesit 3 luni facturile si plateam la mica intelegere .O retea de rahat cu oameni si mai de rahat in toate compartimentele .

Si inca ceva, poti sa te uiti linistit in profilul meu, sunt destul de matur sa nu dau acolo nici o data personala .Poate nu stiai, dar asta se vede . De fapt de unde sa stie telekomul  despre internet .

#11
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

 Zweipfoten, on 13 aprilie 2018 - 13:17, said:

Stimate posstac, ceea ce am avut de spus am spus sefilor tai cu varf si indesat si inca rumega  .Nu -mi veni mie cu texte de la relatii clienti cand eu am realitatea . O tara intreaga i-a binecuvantat de curand cand nu a mers sandramaua o zi si o noapte in toata Romania .
Sau acum cateva luni cand n-au iesit 3 luni facturile si plateam la mica intelegere .O retea de rahat cu oameni si mai de rahat in toate compartimentele .
In primul rand acuzi fara să cunoști,in al doilea rand folosesc și Orange ..am avut cost suplimentar la Orange aproape 200 de lei sa rezolvat mai greu dar sa rezolvat,deci reteaua perfecta nu exista.

#12
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Daca mai dau bonusuri de alea șmechere de 1 euro pe lună timp de 48 de luni fără să-ți reîncarci cartela ar mai atrage 4 milioane de clienți.

#13
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018

 ovi_popa, on 13 aprilie 2018 - 13:22, said:

In primul rand acuzi fara să cunoști,in al doilea rand folosesc și Orange ..am avut cost suplimentar la Orange aproape 200 de lei sa rezolvat mai greu dar sa rezolvat,deci reteaua perfecta nu exista.
Sa o lasam balta . Apropo. Te-a multumit vizitarea profilului meu PERSONAL ? Sunt la inaltime ? Ti-am spus, sefii Telekom cunosc problemele mele cu angajatii lor .Ale mele si ale tuturor .
Suna nesimtite si iti propun conditii mai bune ca esti client vechi .Si te trezesti prin curier cu un nou contract, cu un nou numar de telefon, Adica devii abonat cu doua contracte ca Bim pasa . S-au crucit si fetele de la reprezentanta fizica de nesimtirea asta .
Propui unui abonat vechi conditii bune dar ii mai bagi pe gat inca un numar ? Asta e cersetorie  de colt de strada .

#14
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Asta cu net nelimitat, e o miscare ieftina de marketing gandita pentru mase si care, de multe ori, prinde f bine. Ideea e ca abonamentul are o limita defapt, doar ca sunt sanse destul de mici sa le atingi. In urma cu mai bine de 10 ani, imi amintesc ca asta ofere si UPC pentru telefonia fixa: minute nelimitate in retea. Defapt erau 2000-3000 incluse, nu mai retin exact. Aproape nimeni nu vorbea atat de mult. Dar a prins f bine pe piata. Ca na, asa e romanul: daca aude ca e gratis, se baga imediat. Nu conteaza ca sunt castraveti, tigai sai minute pentru convorbiri.
Nu stiu insa cum e Telekom pe parte de voce si cum sta cu semnalul. Eu am de mai bine de 2 ani tv + net si am avut o data sau de doua ori probleme. Mai enervant e sa astepti si cate 30 de minute in telefon sa te bage in seama cineva de la Relatii Clienti.

Faza colegului de mai sus, cu inca un numar, eu nu am mai auzit-o pana acum. Si din contra, am avut scandal mare cu Orange anul trecut chiar din cauza unor angajati mediocri, care pentru un target de clineti/zi (probabil), m-au MINTIT. Evident ca apoi Orange nu m-a crezut pe mine si, dupa multe discutii timp de cateva luni, care s-au suprapus cu sfarsitul perioadei mele contractuale, si-au recunoscut greseala (curata coincidenta", asa-i?).

Edited by LauCalin, 13 April 2018 - 13:38.


#15
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 Zweipfoten, on 13 aprilie 2018 - 13:21, said:

...

Esti un hater! :D In loc sa te bucuri ca reteaua la care esti abonat a rezolvat toate problemele si ii pe val cu netliberarea ... :D

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Angajati nesimtiti sunt la toti operatorii, in functie de cat de mare e ''foamea''. Trebuie sa verificati cu atentie intotdeauna ceea ce semnati si discutati. :)

#17
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018

 edy_wheazel, on 13 aprilie 2018 - 13:38, said:


Esti un hater! Posted Image In loc sa te bucuri ca reteaua la care esti abonat a rezolvat toate problemele si ii pe val cu netliberarea ... Posted Image
Ma Edy, mi-e rusine de prostia me . Ma bucurai si eu ca uite domle, sunt apreciat dupa fidelitate si vechime . Si imi mai baga un abonament  cu inca un numar .
Cine e zweipfoten cu  doua mobile si doua abonamente odata, nu ? Aveam dublu eliberare . L-am anulat la reprezentanta la 5 minute dupa ce a plecat curierul DDP, direct in masina am sarit .

#18
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,565
  • Înscris: 13.06.2004
Să vedem cum va fi peste un an.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate