Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Antena satelit telekom si rcs rds

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 07.08.2009
Salut,
Am telekom prin satelit si am instalat si rds problema este ca cei de la rds au taiat cablul de la antena satelit si sau legat la fibra sa nu mai traga alte cabluri.
Intrebarea este se poate pune un comutator care sa poata comuta intre cele doua echipamente telekom si rds.

#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Teoretic da, practic nu-ti recomand. Trage inca un cablu, ca altfel te complici destul de rau...

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Pai aia de la RDS au facut ce au vrut ei ? Nu ai fost acolo cand au STRICAT instalatia existenta ?

Instalat RDS inseamna sa faca o noua instalatie pentru care platesti nu sa vina sa-ti F....TA vechea instalatie pe care doreai sa o pastrezi in paralel.

#4
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,165
  • Înscris: 22.02.2017
Asa fac astia de la RCS, ca sa nu mai consume cablu si sa nu se mai chinuie, pun pe instalatia veche. Firma romaneasca, treaba romaneasca. Posted Image

#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
IO asa am inteles , ca omul dorea sa-si pastreze vechea instalatie si cei de la RDS au taiat pe acolo si s-au bagat ei, in loc sa-si faca treaba lor ce era de facut.


Vezi de HELPER-ul de la RDS ce se misca pe forum, poate te ajuta cu ceva....

Edited by keta, 13 April 2018 - 00:54.


#6
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
O sa-l cam doara-n fund. Eventual baga de-o sesizare sa nu zica c-a frecat menta
total, vin unii inapoi la initiator (slabe sanse) si rezolva un drac. Cel mai simplu si
mai rapid si mai putin fu*ator la melodie si mai cum vreti sa-i ziceti lucru de facut
e sa-si ia niste cablu decent (cam 2 lei pe metru), doua mufe F (preferabil d-alea de
compresie si le comprima cu un mox sau un patent, ca merge) si mai da o gaura ca
sa-si bage cablul in casa. Si e linistit, rezolva si mai repede, invata si sa le rupa altora
capu' data viitoare cand mai vin cu idei d-astea crete, etc.

RDS daca vine, posibil face treaba de mantuiala sau deloc. Telekom daca vine (daca,
ca au si astia niste lepre...) il taxeaza binisor, inclusiv pentru deplasare, ca doar nu-i vina
lor si tot asa. Deci, eu as alege solutia aia cu rezolvarea cu propria mana, ca de restul am
zis ce-am avut de zis...

Edited by dygey, 13 April 2018 - 01:16.


#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Au legat fibra la coaxial? Astia vor primi premiul Nobel pt asta.
Eu totusi nu cred asa ceva.

#8
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 16.12.2003
Ai grija: Instalatia de satelit transmite si un curent pentru LNB-ul de la antena. Nu cred ca poti folosi nici un fel de comutator intre cele doua fara sa strici ceva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate