Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Intrebare

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

View PostMalajonG, on 12 aprilie 2018 - 19:25, said:

Am o intrebare, si suna cam asa:
Fac sala dedicata masei musculare de 1 an, de la 60 de kg am ajuns la 71, sunt in clasa a 12-a , am colegi care vin la sala mari mari ca mine au 80-90 kg si totusi nu ridica cat ridic eu , ex flexie biceps fac cu 25 de kg, piept 100 de kg, iar restul cu 18-20 kg, respectiv 50-60 , dar problema este ca atunci cand dau noroc cu ei simt mai multa forta care ma apasa  , ca o menghina sau la skandenberg nu am nici o sansa, iar eu imi bun aceasta problema pe seama incheieturii mele care este mai mica si mai slaba decat la o fata ... si sunt nedumerit, asta inseamna ca am forta mai mare ridicand o greutate mai mare? dar nu inteleg cum au mai multa putere intr-o strangere de mana sau skandenberg.
Am oasele subtiri, foarte subtiri si in aceasta privinta nu am ce face.. si sunt nedumerit, am o forta mai mare  ca respectivii sau nu , precizez ca la 71 de kg par mai masiv ca ei la 80+ kg.
Faci sala mai multi ani de zile si scheletul se va mai dezvolta. Daca incepeai de mic, aveai scheletul dezvoltat.Insa, nu forta, ca vei distruge incheieturile in loc sa le intaresti...Daca la 71 de kg pari mai masiv ca unul de 80, inseamna ca esti gras...

#20
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
Sau triseaza executia si se pacaleste ca face sala. Majoritatea patesc la fel.

Edited by andreim77, 12 April 2018 - 22:33.


#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cum faci sală Arnold cu problemele medicale pe care le ai ?

Quote

De ceva ani am aceasta problema:
- am pulsul de 100 si in repaus, desii sunt destul de sportiv, practic powerlifting, doar ca cu rezistenta stau prost, dar sunt si un bun alergator de viteza, problema am sesizat o acum 4 ani am consumat 3 reddbull uri unul dupa altul si atunci am crezut ca fac infarct , mi a trecut dar pulsul de atunci mi a ramas la 100+ constant, iar cand dorm imi simt inima batand si ma cam sperie... Uneori am mici dureri... Sunt nesigur..
Am o greutate corporala de 72 de kg la 1.85 deci nu vad alta cauza.. Desii cauza suna absurd.. Altceva nu pot sti ce a provocat acest lucru.
Avand puls mare in repaus imi este frica si sa fac un efort foarte intens la maxim daca in repaus este in 105-110 ... Mi e frica de ce s ar putea intampla daca ar ajunge la 200 la o alergare la maxim

Iar a uitat cineva ușa deschisă la forum ?

Edited by exceswater, 13 April 2018 - 07:57.


#22
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007

View PostVegas123, on 12 aprilie 2018 - 19:55, said:

Nu știu de unde zvonul legat de direct proporționalitatea dintre forta si masă. In fine.


Omul nu a vorbit de forta vs masa.
El a vorbit de forta din sala (dovedita prin greutatea folosita) vs forta perceputa prin interactiunea cu altii.
Am aceeasi problema. Singura cale e sa te confrunti cu ei, desigur pasnic si prieteneste, sa te testezi.
Am un coleg mai putin masiv ca mine, cand da mana zici ca ti-o rupe. M-a provocat la skanderbeg si nu a avut nici o sansa.

#23
esaob13

esaob13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 27.04.2012
vezi ca daca bagi piept cu 100kg la 71kg ale tale, sa  nu  ramana cocoselu mic si nasu mare.Posted Image
nu ne-ai zis ce inaltime ai la cele 71kg ale tale....
la 150 cm pe 71kg intradevar esti un dulap dar la 178-180 nu ai cum sa pari masiv..

Edited by esaob13, 13 April 2018 - 09:17.


#24
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007

View Postexceswater, on 13 aprilie 2018 - 07:57, said:

Cum faci sală Arnold cu problemele medicale pe care le ai ?



Iar a uitat cineva ușa deschisă la forum ?

View PostMalajonG, on 10 aprilie 2018 - 10:22, said:

Buna ziua, sunt nedumerit in legatura cu propria mea persoana, am ajuns sa cred ca sunt schizofrenic  sau un anti social la nivel extrem,   permiteti-mi sa va spun simptomele pe care le-am sesizat.
Sunt introvertit, singuratic, retras, de cele mai multe ori imi place sa imi creez o lume fantastica detasandu-ma de realitate.
Ultima fraza spune totul.

#25
Danielle33

Danielle33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 27.02.2018

View PostMariusvlad2, on 13 aprilie 2018 - 09:15, said:

Ultima fraza spune totul.
E un adolescent care se cauta, ca sa zic asa, sa nu fim rai! Nu inseamna ca are probleme psihiatrice.

Edited by Danielle33, 13 April 2018 - 12:14.


#26
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Nu am zis că are probleme psihiatrice ci doar ca el traieste într-o realitate fantastică unde se antrenează imaginar.

#27
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostMalajonG, on 12 aprilie 2018 - 19:54, said:

Oamenilor ,am un hobby , vreau sa ma axez pe un sport, incetati cu cliseele cu scoala, ar trebuii sa va intereseze intrebarea, nu viata mea.
Sfat: Ignora-i pe cei care sunt pe langa subiect, inclusiv pe mine daca iti displace ceea ce am scris.

Participi la concursuri de skanderberg sau culturism?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate