Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

S-a dus si Carmen Stanescu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostZweipfoten, on 12 aprilie 2018 - 15:48, said:

Inca o stea a cinematografiei romanesti ne-a parasit . Indragita Carmen Stanescu, om de teatru si film s-a dus la ceruri la varsta de 92 de ani continuand seria neagra care in ultima vreme ne rapeste pe cei mai valorosi artisti .
Cu o valoroasa cariera artistica in spate, cu roluri memorabile, doamna tetrului romanesc Carmen Stanescu a plecat sa joace alaturi de ceiallti mari actori in ceruri .
Dumnezeu sa te odihneasca Doamna Carmen Stanescu !
http://adevarul.ro/c...6351/index.html

ce tanara era:|...RIP

#20
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,918
  • Înscris: 01.01.2010

View Postmyshyk, on 12 aprilie 2018 - 16:36, said:

Dumnezeu s-o odihneasca!

Cat despre faptul ca tu nu ai auzit de ea, e o chestie absolut normala la cineva care apreciaza "noua arta" de genul la bloc. Chestie de nivel.
Amice, ești...slab.

#21
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postlik_lights, on 12 aprilie 2018 - 17:54, said:

Lasa oamenii in peace!Asa se spune  la ei in United States of America.
Si in limba romana se zice asa dar inseamna:
rip (-puri), s. n. – (Olt., Banat) Jeg, murdărie. Ngr. ῥύπρος (Scriban). – Der. ripos, adj. (murdar, soios). Cf. răpănos.

...zic: Odihneasca-se in Pace! poate englezoii astia dau si ei  o copiere la textul meu in loc sa scrie RIP (de sila).

Edited by stlk, 12 April 2018 - 19:27.


#22
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostYOUR_GOD, on 12 aprilie 2018 - 18:23, said:

Amice, ești...slab.
O fi. Dar eu am auzit de toti marii actori, i-am vazut si iubit pe scene si ecrane, i-am apreciat si chiar imi pare rau cand vad ca incet, incet dispar, fara ca cineva de aceeasi talie sa le ia locul.
Apropo, din greseala, ai auzit cumva de unul care se numea Eminescu? Desi asta a murit cu muuuult inainte sa te nasti tu.Si sa se nasca cei din lasfierbinti. Si cei de la bloc.....

View Poststlk, on 12 aprilie 2018 - 19:26, said:

Si in limba romana se zice asa dar inseamna:
rip (-puri), s. n. – (Olt., Banat) Jeg, murdărie. Ngr. ῥύπρος (Scriban). – Der. ripos, adj. (murdar, soios). Cf. răpănos.

...zic: Odihneasca-se in Pace! poate englezoii astia dau si ei  o copiere la textul meu in loc sa scrie RIP (de sila).
Ala nu e "rip" ci "rîp", "râp", "rapăn"

Edited by myshyk, 12 April 2018 - 19:45.


#23
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,918
  • Înscris: 01.01.2010

View Postmyshyk, on 12 aprilie 2018 - 19:42, said:

Ești utilizator cu greutate aici și nu vreau să avem disesiuni. Țin să precizez că, în afară de teatru, există și alte laturi ale artei și chiar dacă mi-ar place teatrul, nu este musai să o apreciez pe această doamnă.

#24
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmyshyk, on 12 aprilie 2018 - 19:42, said:

O fi. Dar eu am auzit de toti marii actori, i-am vazut si iubit pe scene si ecrane, i-am apreciat si chiar imi pare rau cand vad ca incet, incet dispar, fara ca cineva de aceeasi talie sa le ia locul.
Apropo, din greseala, ai auzit cumva de unul care se numea Eminescu? Desi asta a murit cu muuuult inainte sa te nasti tu.Si sa se nasca cei din lasfierbinti. Si cei de la bloc.....


Ala nu e "rip" ci "rîp", "râp", "rapăn"

las fierbintii e bun...maia morgenstein iti spune ceva?

#25
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmyshyk, on 12 aprilie 2018 - 19:53, said:

"A fost cunoscută? Eu n-am știut. Pe mulți, doar moartea în face celebri."
Desi, deobicei nu raspund la asemenea............
Si continui cu linia de nivel.... Nu e vorba doar de teatru. Ci de "oameni". Iar Carmen Stanescu, a fost "un OM".

realizezi ca cei tineri nu au de unde sa-i stie? unde sunt filmele lor? nu au pic de publicitate acesti oameni...nu au cum sa fie indragiti de noi..nu am trait cu ei...

#26
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmyshyk, on 12 aprilie 2018 - 19:53, said:

"A fost cunoscută? Eu n-am știut. Pe mulți, doar moartea în face celebri."
Desi, deobicei nu raspund la asemenea............
Si continui cu linia de nivel.... Nu e vorba doar de teatru. Ci de "oameni". Iar Carmen Stanescu, a fost "un OM".
Jimi sezi bland, ca esti pe dinafara.

my friend, tu compari doua seriale "la bloc" si "las fierbinti" cu Carmen Stanescu:)...se vede ca esti pe dinauntru.

#27
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postmyshyk, on 12 aprilie 2018 - 19:42, said:


Ala nu e
"rip" ci "rîp", "râp", "rapăn"
Spune-le asta celor care au facut DER.ul!

#28
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostYOUR_GOD, on 12 aprilie 2018 - 16:29, said:

Între Las fierbinți și La bloc, nu există comparație și eu chiar am rezistat să văd ceva din La bloc.

Această femeie avea 92 ani. S-a dus, da. Cum este și normal. Alții nu au apucat 60.
A fost cunoscută? Eu n-am știut. Pe mulți, doar moartea în face celebri. De aceea nu am respect pentru astfel de subiecte. Vreau să văd unul deschis în timpul vieții, preferabil tot de inițiator, în care actrița să fie lăudată.
Dumnezeu să o ierte!

Junior ...
intr-un del este normal  sa nu fi azuit de numele ei. Intr-un fel

Insa este anormal modul in care te afisezi .. Adica daca mpoartea ;ui X este o stiore, si mai vezi ca altii zic "iduhbeasx-se in pace" caiti si tu pe net nu te afisezi asa .. asa esti unu din aia de cred ca la bloc ar fi altceva decat ..
-----------------------------------------------------------------------------------

SI RIP .
Ofihneascva-se in pace.
Dar e mai rapod sascrii RIP

Edited by Ghita_Bizonu, 12 April 2018 - 21:44.


#29
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Rapid.OÎP.Spaniolii scriu D.E.P adică, "Descanse en Paz"

#30
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
A murit in floarea varstei

#31
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
1) toate generațiile spun că noile generații nu se ridică la nivelul lor, ca unde e valoarea de-altădată etc. Așa a fost și acum 100 de ani, și acum 1000 de ani.

2) cu tot respectul cuvenit, nu sînt de acord cu termenul folosit "serie neagră". Cînd cineva moare la 80+ ani, ce să mai vorbim la 92 de ani, este ceva normal, nu este o serie neagră. Doar Adam și Yoda au trăit 900+ ani.

#32
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostXON-XOFF, on 13 aprilie 2018 - 00:49, said:

1) toate generațiile spun că noile generații nu se ridică la nivelul lor, ca unde e valoarea de-altădată etc. Așa a fost și acum 100 de ani, și acum 1000 de ani.

2) cu tot respectul cuvenit, nu sînt de acord cu termenul folosit "serie neagră". Cînd cineva moare la 80+ ani, ce să mai vorbim la 92 de ani, este ceva normal, nu este o serie neagră. Doar Adam și Yoda au trăit 900+ ani.

  la 80 de ani  esti in floarea varstei:)...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate