Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Extragere "Audi"

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#37
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Ce se oftica lumea ca nu a castigat, ca a fost facatura, voi vedeti acolo cate bilete sunt ? 26 de milioane, si la loto pana la urma is 13 milioane de variante, jumatate cat au fost aici. Acuma o sa incepeti sa ziceti ca ati avut 100 de bilete, pai tot la loto is undeva la 150 de variante pt 3 numere, si daca pui alea 100 de variante tot iti iasa foarte greu 3 numere.

#38
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.09.2007

View PostMembruAnonim, on 12 aprilie 2018 - 20:38, said:

Lucrezi la Vodafone? Sau care este motivul pt care apaeri asa mult Vodafone? Zi-mi tu care este explicatia pt care indicativul este sortat alfabetic.
Este sortata alfabetic pentru o căutare mai ușoară. Ai văzut vreo data un stat de plata sau o lista de mijloace fixe?

#39
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Audi ca Audi dar a castigat cineva ceva mai de valoare un Telfon sau TAbleta?  ca mie numai minute si net mi-a dat .

#40
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006

View Postlogy, on 13 aprilie 2018 - 00:12, said:

Ce se oftica lumea ca nu a castigat, ca a fost facatura
Si daca castigau masina, oricum nu aveau bani de impozit si incepeau sa planga ca i-a pacalit Vodafone.

#41
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009
V-o luat mintile VDF cu campania asta :facepalm:

Peste tot pe unde ma uitam, numai cacaturi de coduri dintr-astea. Ca tigaile ieftine de la Lidl.

#42
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Sunt curios cati din voi aveati bani sa achitati impozitul pt masina aia? Ca fara sa platesti impozitul nu poti intra in posesia masinii. Dupaia iar ziceati ca va tepuit vodafone

#43
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009
Credit de nevoi personale :lol:

#44
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Nici chiar…

Regulament Campanie said:

7. Taxe şi Impozite
  • Organizatorul va suporta impozitul aferent Premiilor oferite în această Campanie precum și costurile de livrare a Premiilor Zilnice fizice. Toate costurile ce decurg din ridicarea Premiilor obţinute precum şi toate taxele aferente bunurilor şi serviciilor oferite ca Premii în cadrul Campaniei, precum și orice altă cheltuială suportată de Participanți ocazionată de intrarea în posesie a premiilor obţinute, fără a se limita la cheltuieli cu transportul și cazarea cad exclusiv în sarcina câştigătorilor.
  • Organizatorul se obligă să calculeze, să reţină la sursă şi să vireze impozitul datorat pentru veniturile obţinute de către câştigători, în conformitate cu dispoziţiile Codului Fiscal. Organizatorul va depune declaraţii de venit la autoritatea fiscală competentă pentru veniturile pentru care are obligaţia să reţină la sursă impozitul.
  • Câştigătorii sunt exclusiv răspunzători pentru completarea şi depunerea oricărei declaraţii de venit cu privire la câştigarea Premiului, după intrarea în posesie a Premiului.


#45
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Impozitul de castig, dar impozitul ca o detii, care se plateste in fiecare an ? Oricum cel putin 30% din care au participat nici carnet nu au, si undeva 80% daca o castigau o tineau in garaj pentru ca nu isi permiteau sa umble cu masina, consuma mult :)

Daca o castigam eu, faceam o tura, un drift si apoi direct pe olx - schimb cu apartament :D

#46
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
vai vai da ce amari si acrii sunt strugurii
asta va pasa acum ce facea cu imp,consumul masinii si altele
eu am vanat codurile in euro si produsele care se ofereau instant,nimic altceva
nu am bagat nici un sim in tel de voda
daca vor sa-mi dea masina sa ma sune pe nr de orangePosted Image

Edited by ceanu1980, 13 April 2018 - 15:00.


#47
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016
https://m.facebook.c...id=135705689004

"Și bug-urile sunt motiv de sărbătoare!

Din cauza unei erori tehnice, soluția software externă folosită pentru a desemna biletul câștigător și cele 100 de rezerve pentru marele premiu al campaniei „Vodafone te sărbătorește” a extras biletele în mod aleator, însă le-a aranjat în ordinea alfabetică a codului de referință, influențând astfel rezultatul final al extragerii.

Însă bucuria premiului este ceea ce contează cu adevărat, așa că ne-am hotărât să dăm încă un Audi RS5!

Runda 2: o nouă oportunitate de câștig pentru fiecare participant.

Vom reveni în curând cu detalii despre noua extragere.

Câștigătorul din prima tragere la sorți se află acum în proces de validare.

Mult succes tuturor!"

#48
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
E al meu , o sa plimb toti forumistii cu masinuta :D

#49
qazxswedc123

qazxswedc123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 21.12.2017
Cel mai mult la povestea asta ma distreaza ca atunci cand au fost useri care au semnalat ca acea extragere avea urme de eroare si viciere s-au gasit multi alti sa spuna ca cei care au vazut asta sunt nebuni.

Acum cand insasi imparatia Vdf si-a recunoscut greseala, ce vor mai zice colegii care dadeau in cei care vazusera frauda?

:)

#50
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016

View Postandupustiu, on 14 aprilie 2018 - 10:00, said:

E al meu , o sa plimb toti forumistii cu masinuta :D

Succes! :))

#51
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postqazxswedc123, on 14 aprilie 2018 - 11:08, said:

Cel mai mult la povestea asta ma distreaza ca atunci cand au fost useri care au semnalat ca acea extragere avea urme de eroare si viciere s-au gasit multi alti sa spuna ca cei care au vazut asta sunt nebuni.

Acum cand insasi imparatia Vdf si-a recunoscut greseala, ce vor mai zice colegii care dadeau in cei care vazusera frauda?

Posted Image
Mie mi-au sters posturi si chiar mi-au dat suspend, au cautat un post prin care sa motiveze un suspend.
Acum sa vedem ce sistem folosesc la tragere si daca va fi si ala viciat.
Celalalt topic l-au inchis la cererea fanului Vodafone gump4 care spunea ca nu exista asa ceva si suntem noi oameni rai si nu intelegem ca a fost extragerea corecta. Oare ce spune colegul acum cand a recunoscut si compania Vodafone ca extragerea a fost viciata?

Prin asta si-au spalat pacatele... felicitari Vodafone ca isi asuma greseala.

Asteptam o extragere corecta si cu adevarat aleatorie.

Poate folosesc chiar bilele de la LOTO de la jocurile NOROC sa scoata cele 8 cifre ce compun sansa castigatoare.

Eu si cu celalalt coleg care a sesizat primul ca extragerea a fost viciata meritam un premiu Posted Image

PS ar trebui ca la noua extragere castigatorul de la prima sa fie exclus cu toate sansele... si nevalidat in cazul in care a participat cu mai multe numere. Asa fac companiile serioase, limiteaza un participant la maxim 1 premiu din fiecare categorie.

Edited by lexis1, 14 April 2018 - 12:10.


#52
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
GUMP datorezi niste scuze unora
se mai da o masina!!
eu sa fac ceva pe masinile lor
mie sa-mi bagati stoc la simuri
si sa nu-mi mai anulati comanzile

Edited by ceanu1980, 14 April 2018 - 13:40.


#53
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postceanu1980, on 14 aprilie 2018 - 13:38, said:

GUMP datorezi niste scuze unora
VODAFONE recunoaste ca tragerea a fost viciata de un bug si vor face inca una
se mai da o masina
eu sa fac ceva pe masinile lor
mie sa-mi bagati stoc la simuri
si sa nu-mi mai anulati comanzile

datorez nici o scuza, nimanui.Tie iti raspund pentru ca, macar vorbesti frumos, fata de alti colegi(se stiu ei) ce posteaza tampenii si ataca si personal , fara motiv si din aceasta cauza nu mai merita atentia mea(indiferent ce posteaza)si timpul meu.

Citeste te rog inca o data ce au postat pe pagina de facebook.Extragerea biletelor a fost facuta in mod aleator(plus daca ai timp si curiozitate si citesti pe site-ul respectiv, o sa vezi ca nu exista interventie umana)doar ca softul le-a aranjat în ordinea alfabetică a codului de referință, influențând astfel rezultatul final al extragerii.
Asta nu inseamna ca respectivul castigator nu e pe bune ori ca rezervele nu au fost desemnate aleator.

Si faptul ca acel bug a ordonat alfabetic niste coduri nu inseamna ca a fost "frauda" ca altfel se anula extragerea aceasta din 12 aprilie 2018 de la ora 13.04(castigatorul este in curs de validare) si nu se facea runda 2.Hai sa fim corecti pana la capat.Ca unii dintre noi nici nu accepta anumite lucruri, asta e treaba lor , nu a mea.
Numai bine!

Edited by gump4, 14 April 2018 - 13:55.


#54
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
eu am specificat
dupa numarul de referinta e tragerea la caterinca
dupa numarul biletului e ok

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate