Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

IMPLANT- discutii utile medic-pacient.

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
@drive-x nu mă cert cu tine.
Doar că pare dubios.
Și medicul cu opritul lui cu bormașina și tomograful ăla cu erori.

Îmi pare rău de pățaniile tale.
Baftă de acum.

@aeae Colegule e trist dacă nu ai auzit de igienă decât la medicul stomatolog. Și asta la 20+ ani.

Ca să te fericesc și mai mult, vezi că e mai multe feluri dă igienă.
Nu numai de gură.

Și ce cu site-ul ăla de ne tot scoț ochii cu el ?
Ce e aia CULPA MEDICALĂ LA DINȚI?
Un fel de malpraxis dar de la țară ?

Citez

Quote

Prima oară am intrat în un cabinet stomatologic ce era în incinta liceului Iulia Haşdeu din Lugoj în jurul anilor 1986 pe la 10 - 12 ani dar în loc să primesc ca prim tratament să mă spăl după fiecare masă (obligatoriu seara) am primit obturarea carilor şi până în prezent nu am întâlnit medic care să atragă atenţia asupra igienei ca prim tratament de urmat!
...
Aceasta e prima culpă ce o găsesc sistemului medical, a trebuit ca la 29 ani în 2004 să găsesc cartea Dinţii şi bolile lor ca să primesc informaţia corectă şi să stopez stricarea dinţilor şi pierderea lor:
Deci până la 12 ani nu te-ai spălat pe dinți ? nu zic mai multe că îmi iau avertisment aiurea după aia.
Dar așa de curiozitate personală, dacă de periuță de dinți și igienă dentară nu aveai idee, restul igienei cum era ?

Presimt și presupun că e blogul dumitale.



Igiena nu zice medicul de ia că nu te învață medicul să te speli.

Edited by exceswater, 12 April 2018 - 13:35.


#20
aeae

aeae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2009
de la pariti am primit ca educatie sa ma spal dimineata ca sa nu imi miroasa gura la scoala!!! m-am dus la medici ...

#21
StefaniaM3

StefaniaM3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.07.2018
Da e mai simplu/clar/sigur sa mergi direct la un stomatolog priceput care sa te indrume ce fel de implanturi ai nevoie si ce proceduri sunt de facut, asa va stii si el ce produse stomatologice sa foloseasca si totul va decurge bine. Trebuie sa iti stii stomatologul ca el sa te poata ajuta pe tine...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate