Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ce s-a intamplat cu gigantul Facebook si cu Mark Zuckerberg ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018

View Post2wo5ive, on 11 aprilie 2018 - 20:37, said:

Buna seara am vazut zilele astea la stiri in strainatate Mark Zuckerberg,cum ar fi furat ceva.
Imi puteti explica va rog,ce s-a intamplat mai exact?
Dac-a furat, DNA sa vina sa il ia!

#38
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,051
  • Înscris: 30.11.2017
ce a urcat bitcoinul brusc.Cred ca are legatura

#39
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

View Postando01, on 11 aprilie 2018 - 21:02, said:

nu dispare facebook pana nu apare facenotebook, atata timp cat exista persoane care simt mereu nevoia de atentie si firme care sa isi faca reclama gratis si la indemana oricui
Mmm sa stii ca reclama nu-i nici pe departe  gratis si nici ieftina pe facebook.

View PostAlexEn, on 12 aprilie 2018 - 08:12, said:

Nu ai inteles, ma refer la faptul ca sigur raman pe undeva printr-un colt al internetului. Nu ma refer neaparat la ce colecteaza facebookul sau alte site-uri de socializare.
Oricum mi se pare stupid sa pui problema de gdpr pentru niste date pe care le dai tu ca vrei. A, ca te forteaza sa iti confirmi identitatea e altceva si acolo da, trebuie impus gdpr-ul.
E vorba de "orice faci, zici, postezi" pe internet, poate fi folosit impotriva ta.  
Exista in vocabular sintagma "imi retrag cuvintele". Deci , in viata reala, poti fi in situatia in care sa regreti ca ai afirmat ceva depsre  ceva/cineva. Este un drept sa iti retragi cuvintele. Ai scris-o pe hartie,  atunci poti sa rupi acea hartie si sa-i dai foc.
De ce sa nu poti sa iti si stergi infirmatiile date pe internet?  Ce va fi internetul asta peste 100 de ani?   O imensa baza de date cu activitatea a sute de milioane de conturi ale utilizatorilor decedati?  
Ar trebui sa se faca o regula sa nu zic lege, prin care infirmatia sa fie stearsa dupa un interval de timp, 5 sau 10 ani, daca nu s-a mai inregistrat activitate de la sursa.  Poate ramane wikipedia, acolo vezi in dosul paginii "this article was modified x days ago".

Daca legea aia europeana va avea efecte, eu voi face demersuri sa mi se stearga toate postarile de pe forumul asta.

View PostSpeedDemon, on 11 aprilie 2018 - 20:43, said:

N-a furat ma nimic, i le-a dat lumea de buna voie si acum nu mai vor sa recunoasca.
Nu-i vorba de furat.  Le-a vandut! Si buba este ca au folosit informatiile  a zeci de milioane de utilizatori in scopul de ai manipula ,  prin fake newsurile servite.
Daca ghita e manelist, atunci o sa-i serveasca o manea in care se aud dedicatii  cu " din  partea X de la partidul Y"  sa traiasca!! Hai ca eu o sa votez cu Y!  
Si poate ghita al nostru in spirit de turma, de aderare /apartenenta la un grup, va avea inoculata ideea de a vota Y desi el poate nici nu ar fi votat, sau poate se gamdea la alt partid sau era nehotarat.
Cam asta e buba. Ca se pare ca fake news a functionat si inca bine. America are un clovn drept presedinte.

#40
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Cum sa stergi după 5 / 10 / 50 ani ?!
Unele gîndiri sint ,,o arta ", ale mele, de exemplu :D

De ce sa nu ardem cărțile, toate cartile care au trecut de 50 de ani, sau au mai mult, sau mai putin , ca timp ?!
Cite carti scrise de ,,morti " avem acum ?
Eu zic ca trebuie sa ne asumam si momentele cind am fost geniali, si momentele cind am fost penibili.

Altfeeel... este de porc, ajungem o planeta de bagabonți :)
Mai bine manipulati, ca aia arata nivelul intelectual, dar vagabagabonți este altceva.

Edited by crisstonne, 14 April 2018 - 02:41.


#41
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

View Postcrisstonne, on 14 aprilie 2018 - 02:32, said:

Cum sa stergi după 5 / 10 / 50 ani ?!
Unele gîndiri sint ,,o arta ", ale mele, de exemplu :D

De ce sa nu ardem cărțile, toate cartile care au trecut de 50 de ani, sau au mai mult, sau mai putin , ca timp ?!
Cite carti scrise de ,,morti " avem acum ?
Eu zic ca trebuie sa ne asumam si momentele cind am fost geniali, si momentele cind am fost penibili.

Altfeeel... este de porc, ajungem o planeta de bagabonți :)
Mai bine manipulati, ca aia arata nivelul intelectual, dar vagabagabonți este altceva.
Pai la cerere bine inteles.  
Am citit un caz, despre niste parinti din germania, a caror fata de 13 ani a murit.  Si stiau ca are poze pe telefon si pe facebook, private, si nu le puteau accesa,  isi doreau sa stie mai multe lucruri despre fiica lor. Un tribunal a hotarat apoi ca facebook sa le dea acces la contul de facebook.
Si eu am in lista de prieteni fb cateva persoane care nu mai sunt. Un fost coleg de serviciu a murit luna trecuta. Ramane pagina aia acolo , sa scrie oricine orice pe pagina lui. Nu mai bine sa fie stearsa pagina la cererea rudelor?

Daca vei cauta postari pe softpedia , unde s-au pus linkuri cu 10 ani in urma, vei constata ca pagina este inexistenta..

#42
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008

View Posttfmercedez, on 14 aprilie 2018 - 14:45, said:

Pai la cerere bine inteles.  
Am citit un caz, despre niste parinti din germania, a caror fata de 13 ani a murit.  Si stiau ca are poze pe telefon si pe facebook, private, si nu le puteau accesa,  isi doreau sa stie mai multe lucruri despre fiica lor. Un tribunal a hotarat apoi ca facebook sa le dea acces la contul de facebook.
Si eu am in lista de prieteni fb cateva persoane care nu mai sunt. Un fost coleg de serviciu a murit luna trecuta. Ramane pagina aia acolo , sa scrie oricine orice pe pagina lui. Nu mai bine sa fie stearsa pagina la cererea rudelor?

Daca vei cauta postari pe softpedia , unde s-au pus linkuri cu 10 ani in urma, vei constata ca pagina este inexistenta..
Se rezolva usor. La setari este optiunea de a alege un tutore al contului in caz ca dai coltul, in acest caz pagina.

#43
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007
..Attached File  817f1173-4b41-4019-95b1-b0261b5f4de9.png   59.9K   5 downloads

#44
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Mai, una peste alta, nu cred ca Zăharelul este rau intenționat.
Sau poate sint naiv.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate