Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Garaju' meu pe structura metalica

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
Frumoasa idee, am sa urmaresc activitatile. Succes la construit, idei si restul pentru terminarea proiectului!!!!!!!

Te rog sa ne tii la curent si cu necesarul de acte. Sunt mai putine decat pentru a construi o casa?

Edited by autom2, 11 April 2018 - 16:27.


#20
mihai_prd

mihai_prd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 22.01.2008
Sunt aceleasi. Cand am fost la urbanism si le-am spus ca vreau sa fac un o cladire fara o functie anume, s-au uitat crucis la mine.

#21
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 17.11.2013
Ai idee de un pret estimativ pentru constructia asta? Si eu vreau sa imi fac dar fara etaj. Nu cred ca o sa imi permit cu etaj.

#22
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
sa inteleg ca este tot una daca construiesti o vila, bloc sau similar sau un garaj?

#23
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Daca are fundatie, dpdv al primariei e aproape acelasi lucru. Variaza nr de avize necesare, dar nu e o regula (mie mi-au cerut mai multe pentru garaj decat pentru locuinta).

#24
mihai_prd

mihai_prd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 22.01.2008

View Postflorin1008, on 11 aprilie 2018 - 19:36, said:

Ai idee de un pret estimativ pentru constructia asta? Si eu vreau sa imi fac dar fara etaj. Nu cred ca o sa imi permit cu etaj.

Undeva la 30.000 euro. Fara etaj, costul scade considerabil, aproximez undeva pana in 10.000 euro.

#25
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
Tine-ne la curent, te rog mult!!!

#26
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 17.11.2013
Eu oscilez intre panouri sandwitch si tabla+vata+rigips. Am vazut ca panourile sunt scumpe. Peste 70 RON metrul patrat.

In legatura cu actele, poti sa o faci unde vrei? In sensul ca daca destinatia terenului este cladiri de locuit, poti sa trantesti un garaj d-asta cu autorizatie si ce trebuie?

Eu sunt complet habarnist. Am crescut toata viata la bloc si nu stiu cum e cu terenuri si acte. Vreu sa iau un teren si sa imi fac un garaj mai mare (100-150 mp). Am vazut in anunturi ca erau mentionate avize pentru construirea de case. Aveti idee daca pot sa cumpar un teren d-ala si sa fac o cerere pentru schimbarea incadrarii din casa in garaj/hala?

#27
mihai_prd

mihai_prd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 22.01.2008
Mda..sa-i facem o dedicatie vecinului meu, care, atunci cand a aflat ca am creditul aprobat si sunt gata sa ii achit terenul, a zis sa mai pun 20 euro / mp. Deci, PUIE MSD.
Refacut hartii, gasit alt teren in Berceni - Ilfov, miercuri finalizez tranzactia.
Cladirea cu etaj nu isi mai are rost, asa ca o sa fac o hala in doua ape, cu POT-ul maxim, adica o sa fac un garaj de 170 mp.
O sa mai postez si cu asta poze.

#28
kelye

kelye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 14.04.2005
Salut, ai mai facut ceva pana la urma ?

#29
Lustra-Anagram

Lustra-Anagram

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 17.12.2021

View Postmihai_prd, on 23 iulie 2018 - 18:50, said:

Cladirea cu etaj nu isi mai are rost, asa ca o sa fac o hala in doua ape, cu POT-ul maxim, adica o sa fac un garaj de 170 mp.
O sa mai postez si cu asta poze.
Pentru situația asta exista firme care fac genul asta de hale cu deschideri pana la 60m prefabricate din lemn cu conectori metalici. Intr-o zi e asamblata direct pe placa turnata. Posibil la sub jumătate din preț fata de structura metalica.

#30
razvan-softpedia

razvan-softpedia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 06.10.2019

View PostLustra-Anagram, on 27 decembrie 2021 - 10:11, said:

Pentru situația asta exista firme care fac genul asta de hale cu deschideri pana la 60m prefabricate din lemn cu conectori metalici. Intr-o zi e asamblata direct pe placa turnata. Posibil la sub jumătate din preț fata de structura metalica.

Deschideri de pana la 60 m fabricate din lemn ??? Esti sigur de ce spui ???

Te rog sa pui un link, sa ne lamurim si noi . Sincer sa fiu, cred ca undeva este o eroare, mi se pare foarte mare o deschidere de 60 m pentru structuri din lemn.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate