Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Tigari slabe?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Acum mai bine de 20 de ani cred ca am fumat cele mai slabe tigari
Pe atunci fumam bastos. Si am vazut bastos light sau cam asa ceva. Pe vremea aia nu erau la moda asa tigarile light ca amu, abia de gaseai una doua marci, pachet rosu, albastru.
Alea bastos light erau blestemul fumatorului: aveai tigara, aveai si foc, scoatea si fum. Si atat. Parca inhalai abur. Nu avea nici un chichirez.



#38
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,565
  • Înscris: 16.03.2014
Ligeros cubaneze, aveau foita dulce , facuta din trestie de zahar. Tari de se inmuia si piatra.

#39
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 21.10.2013

 Phobos, on 10 aprilie 2018 - 22:13, said:

Gitanes era tigara care scula si mortul din groapa. Cand trageai un fum, iti dadeau lacrimile. Posted Image
Si se fuma cu forfecuta. Se pare ca degetele erau prea groase.

#40
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Tehnicianul1970, on 10 aprilie 2018 - 21:52, said:

Lasa-te de fumat! Nu mai da foc la bani,ai grija de sanatatea ta si a celor din jurul tau! Stii ce bine este fara miros de "mahoarca"? Iti spune un nefumator.
Ai fost fumator? Daca da, cat te- a durut intre buci de sanatatea ta si a celor dimprejurul tau? Crezi ca s-a schimbat ceva daca tu  si inca cativa s-au lasat de fumat, din varii motive, sanatatea lor si a celor din jur, fiind cel mult ultimul dintre motive?
Cat despre miros, o perioada de timp, pe vremea cand fumam, am fumat pipa folosind un tutun danez, cu aroma de cirese. Ma punea nevasta sa trag cate o pipa in camere ca sa "aromatizez" aerul.

 Phobos, on 10 aprilie 2018 - 22:13, said:

Gitanes era tigara care scula si mortul din groapa. Cand trageai un fum, iti dadeau lacrimile. Posted Image
Inseamna ca nu stii ce insemnau tigarile "Militar" care se dadeau prin anii ´60 ca adaus la solda de 18 lei/luna soldatilor. Mahorca ruseasca era floare de tei pe langa alea. Faceam schimb, dadeam doua tigari "Olt" sau "Mures" pe un pachet de 12 tigari Militar, si dadeam in boala 20 de "fumatori inveterati´", niciunul nu depasea 15 ani.

#41
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 03.02.2010
Havana Upmann (tigarete, nu trabuc), Ligeros si Gitanes fara filtru, cam astea ar fi in topul celor mai tari tigari pe care le-am fumat, pe vremea plumbuitului.
In rest, in mod uzual, Carpati fara filtru de Timisoara (era  si aici o ierarhie a calitatii, cele de TM erau "the best", apoi Sf. Gheorghe, Bucuresti, Iasi, Tg Jiu si Ramnicu-Sarat - oribile! -cei mai in varsta stiu). Ocazional Marasesti sau Bucegi. De calitate erau Camel si Lucky Strike, Kentul avea o aroma inconfundabila, daca intrai intr-o incapere stiai instant daca s-a fumat Kent.
Tigari slabe erau cele slim (Virginia, Kim parca?).
Acum habar nu am, le-am lasat de mai bine de 15 ani...

#42
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
nu fiti rai,fara tigara ar fi belea la buget

#43
Razvan_cic

Razvan_cic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.11.2017
Despre dunhill alb ce ziceti?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate