Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Salut ! Am probleme cu driverul de la placa video AMD !

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
paulnegru20

paulnegru20

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.06.2016
Salut !
Poate cineva sa ma ajute sa instalez driverul pentru placa video ATI Radeon hd 4300 ? Va rog fara varianta de la amd pentru ca tot ce am instalat de la ei imi spune ca am instalate toate driverele sau nu vrea sa se instaleze imi da eroare cu ceva pachet ! Am oprit si windows firewall ca asa mi-a spus acolo daca nu ma insel ! infine am facut tot ce mi-au spus ei si nu vrea sa se instaleze ! Inainte sa stric asta am avut catalyst manager cu driver instalat dar nu puteam sa dau scale la jocuri adica aveam barile negre in lateral si nu imi convenea asa ca am dat pe driver utility clean ceva gen si mi-a sters tot si cand am incercat sa il reinstalez a tot inceput sa imi dea erorile si nu mai am nervi ! Multumesc anticipat !

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Salut !
Intra pe site-ul producatorului (https://support.amd.com/en-us/download) si alege driverul corect al placii video.
Daca ai laptop brand Asus, Gigabyte, MSI etc., poti intra pe site-ului firmei si lua de acolo driverul.

Raspunsul meu e generic deoare nu ai specificat modelul placii de baza  Posted Image

Edited by super8, 10 April 2018 - 17:02.


#3
paulnegru20

paulnegru20

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.06.2016
Pana la urma am reusit sa-mi reinstalez placa dar nu pot sa-mi dau scale la jocuri ! Ma poti ajuta ?

#4
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Despre ce jocuri e vorba? O mare parte din cele vechi nu pot scala la rezolutia monitoarelor actuale (da, chiar și cele de pe gog.com).

#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
sint jocuri si jocuri... unele NU SE POT  juca pe orice rezolutie!
altfel spus, nu orice joc "se poate scala" sa umple tot ecranu'



banuiesc ca ai laptop. ia driverul direct de pe pagina producatorului/modelului de laptop. in cazul laptopurilor, unele drivere generice de pe situl amd NU FUNCTIONEAZA.

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
1. CARE ceva eroare ?
2. CUM ai reusit ?
3. Scale ? GPU Scaling? DE CE nu poti s-o activezi, ce face cind dai acolo ?

#7
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Multe din jocurile care merg pe antichitatea de hd4300 mobile nu stiu de rezolutii widescreen. De abia prin 2006 au inceput jocurile sa considere rezolutiile widescreen.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate