Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Accident - masina parcata neregulamentar

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#91
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

View Postquantico2708, on 10 aprilie 2018 - 13:29, said:

........

Acuma eu stau si ma gandesc ca parca nu eu sunt vinovat . Ca daca  masina aia nu era parcata acolo neregulamentar atunci accidentul nu s-ar fi intamplat.
Ca pe sistemul asta ai putea sa iti lasi masina in mijlocul autostrazii .... noaptea si vinovat e ala care ti-o loveste.

Are vreun rost sa merg la politie sau sa vorbesc cu un avocat?

Nu tu esti vinovat ci ala care ti-a dat permisul, ideal ar fi sa mergi la politie si sa-l predai . Cred ca are rost sa-ti mai iei niste ore pentru a invata sa parchezi !!! Daca era o salvare sau o masina care descarca mobila in locul masini pe care ai lovit-o, ce scuze mai gaseai ?

View Postquantico2708, on 10 aprilie 2018 - 13:42, said:

o sa fac intelegere amiabila ca nu e mare lucru si ni paguba imensa.

Dar m-ar interesa mai mult partea juridica a problemei . Care sunt legile ....care sunt principiile dupa care sunt facute aceste legi ?   ce diferenta ar fi fata de accidentarea unui pieton care traverseaza neregulamentar ?
De ce nu-ti intrebi avocatul ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate