Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Cele mai intunecate ganduri (sondaj)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

Poll: Cele mai intunecate ganduri (sondaj) (46 member(s) have cast votes)

Aveti ganduri necurate?

  1. Sunt o persoana inocenta (4 votes [8.70%])

    Percentage of vote: 8.70%

  2. Imi trec cateodata prin minte, dar le resping imediat (5 votes [10.87%])

    Percentage of vote: 10.87%

  3. Ma mai gandesc cateodata la anumite lucruri, dar nu-mi plac. (5 votes [10.87%])

    Percentage of vote: 10.87%

  4. Mai imi trec prin cap unele chestii si ma intreb ce-ar fi daca .... (6 votes [13.04%])

    Percentage of vote: 13.04%

  5. Clar ca am, iar unele mi-ar place sa le vad in realitate, dar societatea ... (3 votes [6.52%])

    Percentage of vote: 6.52%

  6. Mai tot timpul imi trec prin cap ganduri de genul asta si nu stiu cum sa scap. (1 votes [2.17%])

    Percentage of vote: 2.17%

  7. De as fi un dictator ce as mai face si drege ... (4 votes [8.70%])

    Percentage of vote: 8.70%

  8. N-ai tu scara valorica care sa descrie ce am eu in cap in acest moment. (18 votes [39.13%])

    Percentage of vote: 39.13%

Vote Guests cannot vote

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,498
  • Înscris: 30.10.2003
Lumea n-ar fi atat de violenta si nu s-ar intampla atatea lucruri dezgustatoare, daca oamenilor nu le-ar trece prin cap ganduri necurate.
Acum nu stau sa definesc ce inseamna un gand abominabil si nici nu vreau sa dau exemple. Fiecare e in masura sa aprecieze acest lucru, dupa cum il taie capul.
Despre aceste lucruri nu se prea discuta. Unii nu vor sa aibe de-a face cu aceste ganduri, altora le face placere, iar altii chiar incearca sa le puna in aplicare.

Am facut un chestionar si ar fi fain sa nu votati la misto, pentru a avea niste rezultate cat mai corecte. Daca doriti sa si dezbateti aceasta tema in mod civilizat, sunteti bineveniti.

#2
MalajonG

MalajonG

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.04.2018
Da am, chiar agreez fortele raului, imi place sa ma identific in orice este negativ , daca as avea puterea necesara as produce mult rau.

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostMalajonG, on 10 aprilie 2018 - 10:57, said:

Da am, chiar agreez fortele raului, imi place sa ma identific in orice este negativ , daca as avea puterea necesara as produce mult rau.

xd

geniu malefic

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ultima optiune din sondaj imi aduce aminte de asta (minutul 0:50):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3Xn1o8qrFto?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
e clar, fac parte din majoritate.

#6
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 30.04.2007
citez din memorie, din balada lui otto breckner zis rusnacul (divertis / sfirsitorul - povestea lui marcel cantaragiu)

roman sunt, taran sunt, si otto ma cheama
imi place sa fluier, sa joc, sa doinesc
rau nu vreau sa fac, dar cu-n drug de arama
in cap pe ...... as vrea sa-l pocnesc !

punctele, inlocuiti-le cu cine / ce vreti voi ;) (manase, in varianta originala)

#7
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Definește gânduri întunecate. Sau necurate.
Fiecare om are momente proaste, are idei, gânduri ”aiurea”, tendințe imorale sau ilegale (ce-aș tăvăli-o p-asta, ce i-aș da ăstuia un cap în gură, mooooamă, ăsta nu merită să trăiască, șamd), asta nu înseamnă că e ceva rău atât timp cât nu le pune în practică!

Edited by shogun1, 10 April 2018 - 11:08.


#8
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Attached File  star-wars-darth-vader-life-size-feature-400184.jpg   49.48K   8 downloads

Edited by danyel61, 10 April 2018 - 11:09.


#9
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postshogun1, on 10 aprilie 2018 - 11:07, said:

Definește gânduri întunecate. Sau necurate.
De acord, n-ar fi rău să precizezi mai exact la ce te referi. Iar prima opțiune cred că nu are ce căuta în sondaj :)

#10
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
@Bursul: realizezi că privești problema într-un mod mai mult teologic decât științific? Nu impulsurile reprezintă problema, punerea în acțiune e reprobabilă. Absolut toți oamenii au impulsuri, idei neconforme normelor sociale, legale sau religioase, e vorba nu numai de instincte atavice, cât și de un mod natural și sănătos de-a te elibera de frustrări, de stres, un debușeu.
Pui pariu că undeva la 90% din români au avut măcar o dată-n viață dorința/ impulsul de-al împușca-n bostan pe zdragnea? Sau pe ilici, băsecsu? Că 99,99999999% din oameni și-a dorit/ imaginat/ visat să facă sex cu o femeie/ bărbat diferit/ ă de soție/ soț?

Normele sociale/ legale/ morale/ religioase pot diferi în funcție de perioadă istorică/ morală acceptată/ legislație/ religie, deci dacă un saudit visează să-l omoare pe unu' cu pietre e ok, da-n cazul meu e sociopatie?

LE: să privim din alt unghi, religiile consideră animalele inocente, nevinovate, știi că la animale homosexualitatea, incestul, canibalismul se întâlnesc deseori? Deci faptele reprobabile-s gigea în lipsa rațiunii, dar nepunerea impulsurilor în practică e nașpa că de, ești om, n-ar trebui să ai impulsuri? Io zic că-i bine să ai orice gânduri ”necurate” cât timp nu le pui în practică!

Edited by shogun1, 10 April 2018 - 11:36.


#11
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

Quote

...n-ar fi rău să precizezi mai exact la ce te referi....

Attached File  BigLouPizza2-660x390.jpg   121.82K   29 downloads

Edited by arg, 10 April 2018 - 11:32.


#12
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postalthea, on 10 aprilie 2018 - 11:25, said:

De acord, n-ar fi rău să precizezi mai exact la ce te referi. Iar prima opțiune cred că nu are ce căuta în sondaj Posted Image

pff..nu crezi in inocenta?

#13
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
E sondaj pe forum pentru adulți, chiar dacă uneori nu pare așa :)

#14
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
da, dar poate desi nu sunt, unii se considera inocenti...

Edited by arg, 10 April 2018 - 11:44.


#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,498
  • Înscris: 30.10.2003

View Postshogun1, on 10 aprilie 2018 - 11:31, said:

Pui pariu că undeva la 90% din români au avut măcar o dată-n viață dorința/ impulsul de-al împușca-n bostan pe zdragnea? Sau pe ilici, băsecsu? Că 99,99999999% din oameni și-a dorit/ imaginat/ visat să facă sex cu o femeie/ bărbat diferit/ ă de soție/ soț?
Curiozitatea mea e cat de des vin in minte aceste lucruri. Fiecare apreciaza cum crede ce inseamna aceste ganduri "negre".

#16
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Dacă majoritatea are gânduri "întunecate", adică gânduri pe care societatea "normală" le respinge, atunci prin definiția majorității, acele gânduri sunt normale? Pentru că majoritatea decide regulile.

Asta ca observație pe marginea rezultatelor poll-ului.

Edited by pexCom, 10 April 2018 - 11:57.


#17
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostpexCom, on 10 aprilie 2018 - 11:56, said:

Dacă majoritatea are gânduri "întunecate", adică gânduri pe care societatea "normală" le respinge, atunci prin definiția majorității, acele gânduri sunt normale? Pentru că majoritatea decide regulile.

Asta ca observație pe marginea rezultatelor poll-ului.

da...e normal daca si altii gandesc ca tine:)

#18
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,498
  • Înscris: 30.10.2003

View PostpexCom, on 10 aprilie 2018 - 11:56, said:

Dacă majoritatea are gânduri "întunecate", adică gânduri pe care societatea "normală" le respinge, atunci prin definiția majorității, acele gânduri sunt normale? Pentru că majoritatea decide regulile.
Asta ca observație pe marginea rezultatelor poll-ului.
Sincer eu asa cred, ca cei mai multi oameni au ganduri care ne ingrozesc. Partea buna e in cele mai multe cazuri ele raman doar ganduri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate