Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Pareri polo 2012

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008
Pe mine studiile astea pe regiuni , mai ales când scot in evidenta ceva negativ, mă lăsa rece. Peste tot sunt tot felul de șoferi. Iar generalizarea mi se pare o prostie. Asta îmi amintește de cum sunt considerați șoferii de BMW, de exemplu.

#74
axl07

axl07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.02.2017

 PoeOvidiu, on 12 aprilie 2018 - 11:03, said:

Lasa-l   ca nu-i ardelean Posted Image  

https://www.cotidian...sportul-rutier/


Ia uite. Salajul (si Alba care se bate de la ega la egal cu Salajul pentur pozitia 1) considerat judeul cu cei mai ptosti soferi.  Judetul cu cei mai prosti soferi ese unul din judetele cu cele mai putine accidente.
Bucurestenii si Clujenii ne credem mari soferi asa ca dominam primele doua pozitii din topul judetelor cu cele mai multe accidente. Asta spune tot despre cine e sofer bun si cine nu. De fapt aia care zicem noi ca sunt soferi prosti sunt soferi care respecta regulile. Rar gasesti unul de Alba sau Salaj sa mearga mai mult de 50-55 in localitate Posted Image

Apropo, in judetul cu cele mai putin accidente (Covasna) se circula cam ca in Salaj. Domol si fara graba.

...

Am trait sa o vad si pe asta, Covasna judetul cu cele mai putine accidente, si eventual cei cu masini de Covasna cei mai buni/prudenti soferi Posted Image Asta o fi probabil din cauza ca cei din Covasna produc accidentele prin alte judete nu pe la ei pe acasa. Posted Image Ca o medie nu am vazut soferi mai "prosti" decat cei din Covasna, si zic asta nu din cauza ca ar fi prea prudenti comparativ cu ceilalti ci pentru ca conduc ca si bizonii: viteza mare prin oras, neacordare de prioritate, schimbare de benzi fara asigurare si fara semnalizare taiat benzile prin giratoriu cum ii taie capu etc. Eu unu cand vad o masina de CV prin preajma incerc sa ma tin cat mai departe ca nu stiu ce manevra neasteptata urmeaza sa faca, si cred ca asta pot sa confirme majoritatea celor care circula cu masina prin Brasov.

Edited by axl07, 13 April 2018 - 09:34.


#75
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
Am circulat destul si prin Brasov si prin Covasna. Si chiar mi s-a parut ok circulata prin judetul Covasna. Putin mai lenti dar in rest ok. Ti-o zice unul care a cam batut mare parte din judetele tarii.
  In Bucuresti si Cluj e plin de idioti cu aere de piloti atat ca nu ineleg ca raliul se tine pe circuite amenajate sau pe trasee unde este oprit traficul. In nici un caz printre soferii prosti care circula regulamentar. Vrei sa ai senzatii tari, sa vezi cat poate masina? Inchiriaza un circuit si da-i pana ii dai vitezometru peste cap.  Asta pentru aia care afirma ca ei nu merg tare ca sa economiseasca timp, o fac pentru adrenalina. Atat ca adrenalina lor omora oameni.

Edited by PoeOvidiu, 13 April 2018 - 10:22.


#76
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Am fost în Madeira de curând și an închiriat un polo cu motor de 1l parca.  2 inși in masina am mers ok, pana și pe drumurile lor muntoase mai ceva ca transalpina. Trebuie sa o turezi ca naiba dar merge. Numai la noi îți trebuie 4x4 200 Cp și 500nm . Majoritatea mașinilor  de la ei sunt cu motor mic, benzinărie, și vad ca se descurca cu ele onorabil.  Chestia e ca ei știu sa conduca, fata de romani.

#77
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 ct10dre, on 13 aprilie 2018 - 11:10, said:

Am fost ĂŽn Madeira de curând și an ĂŽnchiriat un polo cu motor de 1l parca.  2 inși in masina am mers ok, pana și pe drumurile lor muntoase mai ceva ca transalpina. Trebuie sa o turezi ca naiba dar merge. Numai la noi ĂŽți trebuie 4x4 200 Cp și 500nm . Majoritatea mașinilor  de la ei sunt cu motor mic, benzinărie, și vad ca se descurca cu ele onorabil.  Chestia e ca ei știu sa conduca, fata de romani.

Ajuta mult relieful, si la dimensiunea masinii, si la priceperea la volan. In plus, oriunde in vest, lumea se uita mai mult la partea practica a unei masini, mai putin la impresia artistica in fata vecinilor/prietenilor. Sau la clasica "placere a condusului" romaneasca, de parca toti s-au nascut Senna si Villeneuve pe plaiurile mioritice...

#78
alex7000

alex7000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.06.2009
Salut
Vrea sa stiu daca si la voi , polo 1.4 tdi face zgomot mare la relanti.
Ms

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate