Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Parere antrenament

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
Salutare daca ma puteti ajuta cu un sfat , eu practic de aproxiamativ 3 ani ''sala'' dar fac acasa , am si gantere am progresat destul de mult insa mai am putina burta insa nu as vrea neaparat sa slabesc ci sa fiu foarte masiv ce supliment puternic mi-ati recomanda? as putea incerca ceva steroizi?

#2
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
poti sa incepi cu muncile de primavara plus ceva spart/carat lemne, mutat saci, urcat scari cu greutati in spate, sapat gropi cu ranga (sau mai bine fa un gard, de la cap la coada) ...
ah ... si sa nu te opresti vreodata
steroizii sunt pentru aia care vor sa arate de moment bine ... cand incepi sa te desumflii o sa ti se para mikey rourke mister univers ...

#3
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018

View PostAlucard, on 09 aprilie 2018 - 20:20, said:

poti sa incepi cu muncile de primavara plus ceva spart/carat lemne, mutat saci, urcat scari cu greutati in spate, sapat gropi cu ranga (sau mai bine fa un gard, de la cap la coada) ...
ah ... si sa nu te opresti vreodata
steroizii sunt pentru aia care vor sa arate de moment bine ... cand incepi sa te desumflii o sa ti se para mikey rourke mister univers ...
am aparatura necesara o bara de vreo 70 kg  gantere de 15 tractiuni banca abdomene , si muncile da le fac mai mereu dar aia e un hobby :))

#4
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Suplimentele alea sunt ptr.cei care fac sport de performanta. Dar nu sunt sanatoase !

#5
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
am inteles multumesc mult deci e mai bine natural nu ?

#6
Suisse

Suisse

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.08.2017

View PostDJPocaitul, on 09 aprilie 2018 - 20:44, said:

Suplimentele alea sunt ptr.cei care fac sport de performanta. Dar nu sunt sanatoase !
Ce ma amuza oamenii ca tine.. :))
Suplimentele sunt niste adaugari la alimentatia pe care o ai.. daca nu poti obtine din alimentatia pe o zi 160g proteina spre exemplu, poti veni cu un SUPLIMENT de proteina, suplimentele SUPLIMENTEAZA nivelul de macronutrienti astfel incat sa ajunga la necesarul zilnic.. Bineinteles ca cea mai buna proteina/grasime etc tot din mancare ti o iei, altfel ar fi toti Arnold daca te-ai putea hrani doar din suplimente. Probabil confunzi suplimentele cu steroizii, care sunt 2 lucruri total diferite.

#7
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018
Creatina.

#8
BicaAurel

BicaAurel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.11.2016

View Postrobyboss2018, on 09 aprilie 2018 - 20:11, said:

mai am putina burta insa nu as vrea neaparat sa slabesc
Doar daca vrei sa  pastrezi burta atat cat este , nu este neaparat sa slabesti. altfel este neaparat.

Edited by BicaAurel, 10 April 2018 - 14:34.


#9
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Exista sectiune speciala pentru "sala".

#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007

View PostDJPocaitul, on 09 aprilie 2018 - 20:44, said:

Suplimentele alea sunt ptr.cei care fac sport de performanta. Dar nu sunt sanatoase !

In comparatie cu ce anume ?

#11
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View Postoverseas, on 11 aprilie 2018 - 15:38, said:


In comparatie cu ce anume ?
Faceti sport fara sa luati NIMIC ca sa cresteti !!! Asta e natural. Daca vreti performanta...luati.......pe banii si sanatatea voastra.

View PostSuisse, on 09 aprilie 2018 - 21:38, said:

Ce ma amuza oamenii ca tine.. Posted Image)
Suplimentele sunt niste adaugari la alimentatia pe care o ai.. daca nu poti obtine din alimentatia pe o zi 160g proteina spre exemplu, poti veni cu un SUPLIMENT de proteina, suplimentele SUPLIMENTEAZA nivelul de macronutrienti astfel incat sa ajunga la necesarul zilnic.. Bineinteles ca cea mai buna proteina/grasime etc tot din mancare ti o iei, altfel ar fi toti Arnold daca te-ai putea hrani doar din suplimente. Probabil confunzi suplimentele cu steroizii, care sunt 2 lucruri total diferite.
Eu cred ca NIMIC nu e sanatos sa iei ca sa cresti...oricat de naturale ar fi ! Sa iei medicamente cand esti bolnav e altceva,dar si atunci e bine sa cumperi naturiste...ca celelalte sunt otravuri ! Hraneste-te corespunzator si nu ai nevoie de nici un supliment. Daca vrei sa faci performanta,atunci cumpara-le.......ca fara ele nu mai faci fata de la un moment dat. Cresti...si pe urma stagnezi daca nu iei asa ceva.

#12
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

View PostEXIT, on 10 aprilie 2018 - 18:28, said:



#13
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006
Exit, nu mai fi fixist ;). Cu ce te deranjează dacă se discuta aici?
E parte (și) a unei vieți sănătoase.

Bo$$, Robitza tata....e greșita abordarea ta mancatias trebuie sa scapi de grăsime ca alfel o sa fi un gras masiv înloc sa fi doar masiv și mai laso ncolo de treaba cu virgulele alea lipsa ca uite ce urat iese textul dacă nu pui deloc

#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007

View PostDJPocaitul, on 11 aprilie 2018 - 17:13, said:


si pe urma stagnezi daca nu iei asa ceva.

La ce te gandesti mai exact ? Anabolizante, proteine, sucuri isotonice, vitamina C, BCAA...

#15
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

View Postrichelieu, on 12 aprilie 2018 - 06:08, said:

Exit, nu mai fi fixist Posted Image. Cu ce te deranjează dacă se discuta aici?
...
Ma deranjeaza dezordinea. Cineva a decis structura forumului si cand aria era moderata atent, aceste subiecte nepotrivite erau fie sterse, fie mutate.
diorama, moderatoarea ariei nu a mai aparaut de aproape un an pe-aci.
E plin de discutii duplicate si off-topics. In timp, aceste probleme ar putea provoca reducerea interesului internautilor pentru arie si forum. Eu sunt cu rabdarea la limita. Posted Image

Recent au fost deschise doua discutii despre ingrasare desi avem o discutie de 25 pagini fixata deasupra.

De suplimente e plin la Culturism.

Edited by EXIT, 12 April 2018 - 12:18.


#16
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006
Mie imi place dezordinea. Ordinea ma deprima și imi distruge creativitatea. So...e 1:1 :lol:

#17
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View Postoverseas, on 12 aprilie 2018 - 08:45, said:


La ce te gandesti mai exact ? Anabolizante, proteine, sucuri isotonice, vitamina C, BCAA...
La anabolizante,proteine...ceea ce te ajuta sa cresti mai rapid. Sigur ca daca faci de performanta si participi la concursuri,ai nevoie de ele. Iti otravesc ficatul...fierea,ceea ce te afecteaza in timp...

#18
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

View Postrichelieu, on 12 aprilie 2018 - 14:41, said:

Mie imi place dezordinea. Ordinea ma deprima și imi distruge creativitatea. So...e 1:1 Posted Image
Asta e problema ta personala si reprezinta un atentat la scopul si integritatea forumului. :)
Forumul este impartit in sectiuni tematice tocmai pentru a mentine ordinea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate