Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Păreri despre o relație

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#1
bazucker2009

bazucker2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 09.06.2013
Vara trecuta, am inceput o relatie cu o tipa pe care o cunosteam din facultate ( de aproximativ 5 ani). Totul ok, super frumos la inceput, Dupa cateva luni ne-am cunoscut si familiile, totul bine si frumos. Si acum am inceput sa le vad si p-alea mai putin frumoase, ea tot insista sa nu mutam impreuna desi ea are un venit foarte mic din care le mai da si alor ei, iar numai cu salariul meu nu cred ca ne-am descurca sa platim chirie, intretinere si mancare. Ceea ce ma deranjeaza  e ca mama ei tot insista cu mutatul asta desi stie ca nu are posibilitati, iar ai ei nu o ajuta cu nimic. Mia mult de atat peste tot unde ne duceam numai eu plateam, ea invoca intotdeuna ca nu are bani. Odata am hotarat sa plecam la munte si ne-am inteles ca eu platesc benzina si o parte de cazare, iar ea mancarea si cealalta parte de cazare. Cand a venit ziua sa plecam mi-a zis ca nu are bani decat sa supravietuiasca si ca imi va da banii pe urma, lucru care nu s-a intamplat nici pana in ziua de azi. Ceea ce a pus capac la tot si m-a facut sa incheiaceasta relatie a fost la ziua ei cand i-am luat cadou destul de ok zic eu, anume un tort, o bratara de argint si o floare Dupa ceva timp imi spune "sti draga cumnata-miu mi-a luat cadou mai scump decat tine", lucru care m-a deranjat enorm, in conditiile in care eu de ziua mea am primit cadou un parfum de la Avon de 20 ron, iar din politete m-am bucurat si nu i-am reprosat nimic. Am hotarat sa termin aceasta relatie. Acum dupa aproape doua luni de atunci a inceput din nou sa ma caute cerandu-si scuze si invocand ca ea inca ma iubeste.

Intrebarea ar fi voi ce parere aveti de cele relatate? Se mai merita sa mai acord o sansa unei asemenea persoane?

#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Nu.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Off... Banii astia!
Tie iti [mai] place de ea?

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,571
  • Înscris: 30.07.2003

 bazucker2009, on 09 aprilie 2018 - 09:23, said:

voi ce parere aveti de cele relatate?
Tu nu trebuie sa-ti faci viata dupa capul altora. Chit sa altii spun de bine sau de rau. Tu decizi pentru tine.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Stii ce e interesant in relatarea ta? Nu ai expus deloc sentimentele de iubire dintre voi. Si sincer, cred ca erau cele mai importante, dupa vin celelalte.

Pe principiu asta, o sa deschizi un topic peste un an: "Ne-am casatorit.  La o saptamana distanta eram la service cu masina si ne certam care sa plateasca schimbul de ulei. I-am spus ca data trecuta l-am platit eu. Ea spune ca nu e adevarat si este randul meu."

Tu si ea trebuie sa intelegeti ca a avea iubit/a/sot/sotie nu este ca si cum ai un amic cu care te mai vezi asa din cand in cand si puneti bani 50/50 de fiecare data cand iesiti sau plecati la munte etc. Sunteti un tot unitar.

Edited by MembruAnonim, 09 April 2018 - 09:35.


#6
adypala

adypala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 30.06.2013
O parere: NU!
Dar tu faci ce vrei.

#7
bazucker2009

bazucker2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 09.06.2013

 MembruAnonim, on 09 aprilie 2018 - 09:34, said:

Stii ce e interesant in relatarea ta? Nu ai expus deloc sentimentele de iubire dintre voi. Si sincer, cred ca erau cele mai importante, dupa vin celelalte.

Pe principiu asta, o sa deschizi un topic peste un an: "Ne-am casatorit.  La o saptamana distanta eram la service cu masina si ne certam care sa plateasca schimbul de ulei. I-am spus ca data trecuta l-am platit eu. Ea spune ca nu e adevarat si este randul meu."

Tu si ea trebuie sa intelegeti ca a avea iubit/a/sot/sotie nu este ca si cum ai un amic cu care te mai vezi asa din cand in cand si puneti bani 50/50 de fiecare data cand iesiti sau plecati la munte etc. Sunteti un tot unitar.
Eu am iubit-o si chiar am suferit cand am vazut situatia asta, ea zice ca m-a iubit dar nu stiu ce sa zic.

 adypala, on 09 aprilie 2018 - 09:37, said:

O parere: NU!
Dar tu faci ce vrei.
Asta zic si eu, cu toate sa sufar dar nu vreau sa mai trec prin ce am trecut.

#8
dorel_acdc

dorel_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.12.2017
Nu ai inteles ca toate relatile sant pe baza de interes . Toate femeile sant asa . Tu trebuie sa iti aperi interesele tale , adica sa dai la buci cat merita si apoi sa treci la alta .

#9
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018
Atunci cand cadoul e problema, inseamna ca nu cadoul e problema.

Nu suna logic, dar probabil intelegi ce zic.

Partea cu mutatul este posibila daca vrea. Daca stati in Bucuresti, chiria costa 800-1000 lei la o garsoniera. Sa nu aiba 4-5 sute de lei lunar?

Edited by Alex90USA, 09 April 2018 - 09:43.


#10
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011

 bazucker2009, on 09 aprilie 2018 - 09:39, said:

Eu am iubit-o si chiar am suferit cand am vazut situatia asta, ea zice ca m-a iubit dar nu stiu ce sa zic.


Asta zic si eu, cu toate sa sufar dar nu vreau sa mai trec prin ce am trecut.
cand ai vazut care situatie?Ca are venituri mai mici ca tine? ai incercat sa o ajuti sa aiba venituri mai mari? ai incercat sa va ganditi viitorul impreuna?sa trageti la aceeasi caruta? du-te fasaie parfumul de 20 de lei si mergi la alta

#11
bazucker2009

bazucker2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 09.06.2013

 Alex90USA, on 09 aprilie 2018 - 09:42, said:

Atunci cand cadoul e problema, inseamna ca nu cadoul e problema.

Nu suna logic, dar probabil intelegi ce zic.

Partea cu mutatul este posibila daca vrea. Daca stati in Bucuresti, chiria costa 800-1000 lei la o garsoniera. Sa nu aiba 4-5 sute de lei lunar?
Ea toti banii ii dadea alor ei, are tata vitreg care pe deasupra mai le are si cu bautura si ea e cam in plus in familie acolo.

#12
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016
Las-o.
Motivatia: faza cu darul de ziua ei. Ca sa nu sune chiar asa idiot, las-o ca asa cred eu.
E necoapta.
Nu conteaza darul, cat de scump sau ieftin e. Altceva conteaza intr-o relatie de drum lung.

Edited by Xlander, 09 April 2018 - 09:51.


#13
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018
Pari zgarcit, e firesc ca barbatul sa plateasca totul, asa este cavalereste.

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Bombardeaz-o inca o saptamana si o lasi (e buna ?) Posted Image Posted Image Posted Image

#15
adypala

adypala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 30.06.2013

 dorel_acdc, on 09 aprilie 2018 - 09:39, said:

Tu trebuie sa iti aperi interesele tale , adica sa dai la buci cat merita si apoi sa treci la alta .

Tip of the day. Posted Image

#16
bazucker2009

bazucker2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 09.06.2013

 zile_san, on 09 aprilie 2018 - 09:47, said:

cand ai vazut care situatie?Ca are venituri mai mici ca tine? ai incercat sa o ajuti sa aiba venituri mai mari? ai incercat sa va ganditi viitorul impreuna?sa trageti la aceeasi caruta? du-te fasaie parfumul de 20 de lei si mergi la alta
Am incercat sa o ajut, insa ei nu ii placea niciun job, ea visa sa-i pice de undeva.

#17
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ce copii sunteti, va comparati valoarea cadourilor. Naivitate!

#18
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Tu cum ai pus problema parca esti pe cale sa faci un parteneriat intre doua firme, eu zic sa definesti clar ce vrei, si apoi sa mergi mai departe

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate