Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Secret Ingredient (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Iscelitel este titlul original.

Cand am apasat play, mi s-a parut mie cam ciudata limba. Rusa nu era, bulgara nu era. Ce sa fie oare? Am cautat pe net si am descoperit ca e facut in Macedonia. Destul de mare mi-a fost mirarea. Probabil la fel se mira si ei cand dau peste un film romanesc.

Drama si comedie, dar nu drama inutila sau comedie stupida. Nu vreau sa zic ca e ceva mai bun decat filmele romanesti aparute in ultima vreme, dar... Uite ca sunt unii (de la care nu ma asteptam) sa fie mai buni decat producatorii nostri romani. Dovada ca se poate.

Finalul mi s-a parut oarecum ambiguu, dar per total filmul merita vazut.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ID4iJOxKvrI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Te citez :...Nu vreau sa zic ca e ceva mai bun decat filmele romanesti aparute in ultima vreme,

Iata un motiv,foarte serios,care ma face sa nu-l vizionez.

#3
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,010
  • Înscris: 09.12.2015
''...ciudatătă filmătătă, nu voi vizionatătă''

Edited by TheStarkestTruthMatters, 08 April 2018 - 10:12.


#4
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Atunci va recomand sa vedeti Caini, film romanesc din 2016. Actori cunoscuti, peisaje mioritice, final de sta mata (mâța) in coada. Despre ala ce mai aveti de zis?

#5
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postmarga32, on 08 aprilie 2018 - 08:42, said:

...Finalul mi s-a parut oarecum ambiguu, dar per total filmul merita vazut.
N-a fost ambiguu finalul; toată lumea-i mulțumită, pastilele cele scumpe recuperate, rețeta minune primită.
Plus speranța că va scăpa de cumpărat baterii AG4 pentru aparatul auditiv.
Poate au prins chiar și pește la miez de prăjitură; nu trăgea chiar atunci că nu picase ziua de filmare pe solunar.
Nepotul gay nu apare în film, putem subînțelege că îi vindecat cu adevărat, nu doar în folclor.

Filmul se vrea o comedie, asta-n măsura posibilităților date de conjunctură.
Greu să scoți o comedie când începi cu un bolnav de cancer, și sărac pe deasupra.
Da' o făcut ceva minuni bagheta regizorului, ori filmul cu radiografia era vechi/al altuia.

Serios acu', actorii măcar au fost OK; nici măcar pămpălăul surd nu a privit direct spre cameră și nici n-a râs în timp ce se trăgea rola.
De un șase, cam așa am simțit filmul.

@adisz:
Cobe! Posted Image

#6
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Hai ca tu ai facut un review mai bun decat al meu. Da, amuzanta si faza cu nepotul gay. Na, fiecare cu diferite probleme.

Ziceam de final deoarece aia nu mai aveau de ce sa fuga si, daca se intorceau, ii cautau iar mafiotii. Asta pe langa faptul ca nu i-au omorat cand i-au prins.

#7
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

View Postscaiba, on 08 aprilie 2018 - 22:51, said:

L-am revazut zilele trecute si mi-am amintit de tine. Tu meriti sa fii moderator pe aria asta. Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate