Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Am luat antibiotice expirate - ce pot pati?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

 XL700VA, on 07 aprilie 2018 - 20:53, said:

Stati linistiti nu am patit nimic. Am rezolvat problema. am cautat pe net, si am gasit un Help Net care are program non stop in Pitesti. Am sunat la ei, apoi ca sa nu imi stric maine ziua de Pasti am plecat spre ei. Am cumparat o folie intreaga. Verificat termenul - decembrie 2019. Insa sunt hotarat marti sa le fac o reclamatie la OPC ... desi nu stiu daca va avea vreun efect. Farmacista de la Help net a spus ca e posibil sa fi avut doua cutii ratacite, si sa nu fi facut intentionat. Nu am avut nici o problema in a lua o folie intreaga.
Daca ai dovezi, poti face si on-line reclamatia la OPC

#38
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Interesantã țarã....salam din carne, natural la 3.99 kilogramul, antibiotice din timpul ww2...suntem cei mai tari!
Cere o recompensã țapanã....la opece nu rezolvi nimic în speța asta. Ai seria cutiei trecutã pe bon? Ce probe ai cã aparține respectivei farmacii?

#39
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,523
  • Înscris: 10.04.2009
Farmaciile Dona, implicate în fraudarea CNAS.

http://www.mediafax....tinuti-10187771


mai bine te orientai catre una de cartier, la astea "mari" riscurile de genul sunt la ordinea zilei (si nu numai, dupa cum se vede in articol)

#40
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,116
  • Înscris: 10.07.2013

 arab, on 07 aprilie 2018 - 19:27, said:

Eu fac poze la retete!
Este o idee super ok! Posted Image

#41
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,986
  • Înscris: 07.11.2006

 I2O, on 07 aprilie 2018 - 19:07, said:

Te duci inapoi si le spui sa iti dea altele la fel dar in termen si continui tratamentu
Sau ii dai in glanda la ministeru sanatatii sau macar la directia sanitara din orasul tau

 arab, on 07 aprilie 2018 - 19:09, said:

Se poate reclama la Colegiul Farmacistilor.

Dona e non-stop in Bv.

Reteta au luat-o? Bonul il mai ai? Mergi la alta farmacie si cere o doza minima pe o zi.

Cum demonstreaza initiatorul ca medicamentele au fost expirate?Aia nu vor recunoaste in veci acest lucru.


Reclamatiile catre colegiul farmacistilor sunt asemanatoare cu cele catre colegiul medicilor:adica fara sanse pentru reclamant.
Au ei grija sa se apare unul pe celalalt (...si medicii si farmacistii si avocatii si arhitectii si judecatorii si absolut toti cei care sunt organizati in colegii,asociatii etc.).
Doar prostalaul de client final este de vina in 99,99% din cazuri.

#42
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cu bonu de la farmacie si cutia pe care scrie data expirata
Pai daca se acopera sa mearga direct la antena si pro tv,atunci nu o sa se mai poata acoperi asa de tare

#43
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

 sarac.lipit, on 07 aprilie 2018 - 22:12, said:

Interesantã țarã....salam din carne, natural la 3.99 kilogramul, antibiotice din timpul ww2...suntem cei mai tari!
Cere o recompensã țapanã....la opece nu rezolvi nimic în speța asta. Ai seria cutiei trecutã pe bon? Ce probe ai cã aparține respectivei farmacii?
Nu e trecuta nici o serie pe bon. Doar bonul de la Dona pe care scrie ca am luat ampicilina. Atat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate