Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Vreau sa ma ingras

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
filipco831

filipco831

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.01.2018
Salut! Sunt baiat, am 18 ani, 1,90 inaltime... si 65kg.
De cand ma stiu sunt slab, mai nou, foarte slab, mai ales din cauza inaltimii.
Tot am mai incercat eu sa ma ingras mancand de 8-9 ori pe zii tot ce gaseam prin frigider, am incercat si cu toate sucurile si chipsurile... nici macar un gram in plus n-am luat...
Am fost si la sala, dar din cauza programului incarcat n-am mai reusit sa continui, dar in acel timp in care am fost (pentru 2-3 luni) tot nu s-a schimbat nimic...
Ce ar trebui sa fac? Ce sa mananc? Cum sa-mi deschid apetitul? (apropo, nici de ala n-am) Sunt o cauza pierduta si voi ramane mereu slab? Ar trebui sa iau niste vitamine/pastile pe langa mancare pentru a ma ingrasa?
Ajutor va rog!!!

#2
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Eram in aceiasi situatie ca si tine, mancam de toate si nu ma ingrasam, pana cand am adaugat un ingredient minune care a schimbat totul: alcoolul! Acesta face ficatul lenes si tot ce mananci se depune apoi. Dar recomand sa stai deoparte de zahar si junk food. Mananca normal dar adauga si un litru de bere pe zi de exemplu si o sa fi placut surprins peste cateva luni...

#3
Cornel

Cornel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 02.04.2003

Quote

Ce ar trebui sa fac?

Sa astepti. Pe la 30 de ani incepe... pe la 40 ani te ingrasi si daca bei apa plata cu lamaie... ;)

Serios vorbind, nu iti bate joc de corpul tau fortand luarea in greutate.

#4
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Și eu sunt mai slăbănog, dar pentru aia trăiesc și-mi duc zilele așa cum sunt.
Nu te mai stresa, fetelor le plac băieții mai supli ��.

#5
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
E problematic să pui greutate, metabolismul, dereglările hormonale... Mai ai răbdare, ești prea tânăr, se reglează oarecum pe la 20-21 ani, vei ajunge pe la 80-85 kg dacă ai noroc, sau pe la > 100 dacă nu ai.

LE: terminați bre cu prostiile gen bere! Beau 1- 1,5 l de bere zilnic de ani de zile și am 1,81 m și 73-75 kg la patruj (și ceva) de ani. Și-s încântat... Posted Image Dacă ai metabolism rapid, ești o fire activă, arzi tot.
Poți consulta un medic pentru ceva suplimente de vitamine sau un nutriționist pentru un regim potrivit vârstei, înălțimii, configurației corporale, activității fizice.

Edited by shogun1, 07 April 2018 - 19:01.


#6
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.09.2013
Recomand initiatorului o vizita la nutritionist

Edited by Dany_Darke, 09 April 2018 - 17:22.


#7
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Poti pune pe tine sanatos doar prin exercitiu fizic. Eu nu-ti recomand sala, desi poti si la sala, daca ti-e mai convenabil. Iti recomand un abonament la o piscina, inotul este cel mai complet sport. Si alimentatie pe masura. Numarul de calorii intrate sa depaseasca numarul de calorii consumate.
Chestia cu berea si alcoolul in general, in principiu este adevarata, alcoolul insemnand multe calorii, dar este o ineptie. Iti distrugi ficatul, memoria la 40 de ani o sa inceapa sa dea rateuri, capeti o dependenta teribila care va goni oamenii din jurul tau la un anumit moment dat si...pui burta. Ai impresia ca vei pune pe tine armonios ? Nici vorba.
Te-ai descurajat probabil pentru ca la inaltimea ta, rezultatele sunt mai lent vizibile. Mult mai lent decat la o inaltime de 1.75 de ex.
Asa ca un exercitiu fizic regulat te duce acolo unde iti doresti in aceasta perioada a vietii tale.

Edited by Xlander, 08 April 2018 - 17:26.


#8
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004
Mananca mai mult. Mult mai mult.Cauta alimente dens calorice - peste 400 kcalorii per 100g
de ex: alune(~600), nuci(~600), unt de arahide(~650). Poti incerca si niste variante mai putin sanatoase : - ciocolata (~500), halva(~600), dar macar sa te ajute sa mai pui cateva kg in plus.

P.S. https://forum.softpe...ntru-ingrasare/

Edited by Dany_Darke, 09 April 2018 - 17:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate