Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Expirarea ITP-ului va genera din oficiu suspendarea talonului auto

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
650 replies to this topic

#649
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,552
  • Înscris: 15.06.2007

View PostWrite&Run, on 13 iulie 2018 - 13:37, said:

As fi foaaaaaaaaaaarte rezervat in afirmatii de gen "nu scapa nimic". :)
La becuri si testul de franare, care sunt filmate

#650
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
deci...n-a ramas nimeni"suspendat" pana acum? suntem toti constiinciosi si respectam legea?

#651
marinel1976

marinel1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 18.01.2016
Da, am rămas eu, de fapt nevasta mea, cu itp expirat de 1 lună. Ia retinut plăcuțele și certificatul de înmatriculare plus amenda 9 puncte.  A fost oprită cind circula în coloana, spre oras, de  un echipaj de poliție al unei comune limitrofe, după ce a fost depășită de acel echipaj poliție. Mașina nu pare chiar 'rabla' e un symbol din 2011, și mă întreb cu au ghicit-o asa repede in trafic ca are tip expirat. Or verifica, în mers, după nr de înmatriculare ceva date de la RAR?
Problema mea e de fapt cum imi recuperez  numerele? Am inteles ca trebuie tip facut la RAR. Deja m-am programat pentru azi, dar mă gîndesc daca cei de la RAR fac o verificare mai atentă in astfel de situații și gasesc ei 'un băț ridicat' sa zicem și nu-mi dă itp'ul trebuie să mă plimb cu ea ca mortul pe platformă între service cu RAR? Dacă trece de itp trebuie programare la biroul de inmatriculari pentru recuperarea numerelor și plăcuțelor? În afara de cartea masinii si actele politiei- dovada retinerii plăcuțelor si certificatul de înmatriculare si proces verbal ce acte ar mai fi necesare? La RAR trebuie să revin după recuperea placutelor și certificatului de înmatriculare? Cam multe semne de întrebare, așa-mi trebuie daca sint uituc!



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate