Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

pana cand pot reincarca o cartela ca sa nu o pierd?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Nu gasesc pe net informatia asta. Am o cartela folosita la un cont pe net si nu vreau sa pierd numarul. Cand sun la *222 zice ca e in per de gratie si s o incarc da nu zice pana cand pot s o incarc ca sa nu o pierd. Aceeasi intrebare pt telekom si orange

#2
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Nu vin mesaje?
Gen...
Încarcã pînã la 34.28.2o18...?
Sau încarc-o mîine și scrie data pe ea
De obicei ține 12 luni. Eu am una de 3 ani.

Edited by sarac.lipit, 06 April 2018 - 16:56.


#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,395
  • Înscris: 08.02.2011
La credit iti spune pana cand poate fi reincarcata, *133# la orange, *134# la telekom, nu stiu la vodafone, *123# parca

#4
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

 tarzaan, on 06 aprilie 2018 - 16:48, said:

Nu gasesc pe net informatia asta.
N-ai cautat suficient

Vodafone îşi rezervă dreptul de a deconecta o Cartelă SIM, inclusiv în perioada de graţie sau suspendare, dacă timp
de 3 luni nu se primeşte sau nu se iniţiază niciun apel taxabil, iar pe Cartela SIM nu există credit.


#5
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Digi *110#

 alexx1402, on 06 aprilie 2018 - 16:55, said:

N-ai cautat suficient

Vodafone îşi rezervă dreptul de a deconecta o Cartelă SIM, inclusiv în perioada de graţie sau suspendare, dacă timp
de 3 luni nu se primeşte sau nu se iniţiază niciun apel taxabil, iar pe Cartela SIM nu există credit.

Asta e sperietoare, se intampla sa prelungeasca.

#6
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 27.06.2009
Nu e sperietoare, a mai fost recent pe forum cineva care a pierdut numarul cu toate ca mai avea vreo saptamana pana expira perioada de gratie.

#7
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

 arab, on 06 aprilie 2018 - 17:02, said:

Digi *110#


Asta e sperietoare, se intampla sa prelungeasca.
Nu e regula, sunt destule exemple pe forum.

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Dar tarzane, ai sunat la relatii clienti la companiile respective ?

#9
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
LA vodafone ai valabilitate cartela 10 luni.    *123#    si valabilitate credit 28 zile.

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007

 djbiti1, on 06 aprilie 2018 - 17:06, said:

Nu e sperietoare, a mai fost recent pe forum cineva care a pierdut numarul cu toate ca mai avea vreo saptamana pana expira perioada de gratie.
Avea numar pe care l-a vrut altcineva. Am cartele de 3-4 ani, le folosesc la coduri de tigari, nu au fost incarcate niciodata, si inca nu mi-au inchis nici una.

#11
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
mersi dar pana la urma tot n am inteles cum aflu cand o pierd. Unii zic ca le au de 3-4 ani. Adica fara sa umble la ele?

#12
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
Nu poti afla. Daca vrei sa fii sigur, incarci in ultima zi a perioadei de gratie. De a doua zi incolo exista riscul ca sa pierzi numarul. Ca voda nu taie macaroana, ca da bine in statistica cu numărul de utilizatori, ca ei castiga daca primesti apeluri, chiar daca nu incarci, e un risc pe care ti-l asumi.

#13
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005

 tarzaan, on 06 aprilie 2018 - 22:59, said:

mersi dar pana la urma tot n am inteles cum aflu cand o pierd.
O incarci astazi si ai grija sa te suni si sa raspunzi la apel peste 89 de zile, daca n-o folosesti altfel.
Asta daca vrei sa fii 100% sigur...bine, nici atunci nu poti fi, dar macar ai dreptul de-a face scandal.

#14
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
La Vodafone faci un apel la *124# si primesti un SMS care include si data de sfarsit a perioadei de gratie. (La un moment dat, cu atatea ‘imbunatatiri ale sistemului informatic’, nu mai includea sau chiar nu mai primeai deloc acel SMS dar au corectat.) Si aigrija si de regula (mentionata deja de colegi) sa primesti apel (ca in perioada de gratie de dat nu poti da) si sa si raspunzi la el cel putin o data la 3 luni.

Edited by sags, 07 April 2018 - 10:08.


#15
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

 tarzaan, on 06 aprilie 2018 - 22:59, said:

mersi dar pana la urma tot n am inteles cum aflu cand o pierd. Unii zic ca le au de 3-4 ani. Adica fara sa umble la ele?
La vodafone  nu stiu daca ti-o lasa 3-4 ani fara sa incarci .  Stiu ca iti dau ei mesaj cand trebuie sa incarci cand esti in perioada de gratie    sau mesaj la *123#  si iti zic sa cat mai ai perioada de gratie.  
Sau online poti verifica la ei pe site daca ai contul facut maii demult..

 worldwide, on 07 aprilie 2018 - 07:33, said:

O incarci astazi si ai grija sa te suni si sa raspunzi la apel peste 89 de zile, daca n-o folosesti altfel.
Asta daca vrei sa fii 100% sigur...bine, nici atunci nu poti fi, dar macar ai dreptul de-a face scandal.
si asta da

Pana la urma incarci cu minim  cat sa ai  perioada de gratie 10 luni ( la vodafone )   si anume  4 euro  si tii minte sa mai reincarci peste 10 luni..  eu asa le fac la aia batranii care nu consuma mult :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate