Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Uriașii din vechime - Sunt doar o metaforă?! Cartea lui Enoch, Biblia, ...

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
564 replies to this topic

#37
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postdark, on 06 aprilie 2018 - 18:22, said:

Și scheletele alea de 3 m, găsite ĂŽntr-o peșteră (exista un mit conform căruia niște uriași fuseseră atrași ĂŽn acea peșteră apoi intrarea blocată și au murit acolo, fiind ulterior incendiați), au dispărut, după ce un timp au fost prezentate ĂŽntr-un muzeu. LA Marzulli s-a interesat de aspectul acesta.
Cred ca te referi la Lovelock Cave.
http://www.ancient-o...-fiction-003060

#38
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostInfinitty, on 06 aprilie 2018 - 15:00, said:

Totusi oasele acestor uriasi nu sunt nicaieri, dar oasele unor fiinte mult mai mici gen dinosauri s-au gasit pretutindeni in lume.


Sunt peste tot, totul e sa cauti.

http://cyd.ro/imagin...in-toata-lumea/

Edited by Clovis, 06 April 2018 - 19:30.


#39
ionitam

ionitam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 28.04.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6jx3vVSSfEs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

este unul dintre cele mai interesante subiecte posibile si totusi nu ....... intereseaza pe nimeni doar un singur vot si ala negativ


"nu e cu guta", "salam" sau curve nu intereseaza

trist .....

Edited by ionitam, 06 April 2018 - 19:41.


#40
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postrumegus, on 06 aprilie 2018 - 18:58, said:

Si cum au luat-o pe calea apelor? Existau barci de inchiriat? Ca daca e sa-ti faci o corabie sa ajungi in America, ar fi durat multe luni, sa nu zic de experienta in domeniu. Deci, cum dracu au luat-o la sanatoasa asa rapid, cu barci noi?
Ce te face sa crezi ca nu aveau ambarcatiunile lor, Canaan-ul are iesire la Mediterana.
Erau acolo cu cel putin 400 de ani inainte de intrarea israelitilor.
Vrei sa spui ca erau prosti ? De curiozitate, uita-te la "mound builders civilization", pe care am mentionat-o, ce constructii sofisticate aveau.
P.S. Uite un material, l-am vazut acum cateva zile si inca il mai aveam pe tel. Mound builders.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VUn99u3a7XE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Xlander, 06 April 2018 - 20:09.


#41
ionitam

ionitam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 28.04.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fxDvRV8deJI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postursamajor, on 06 aprilie 2018 - 16:07, said:

RH-ul negativ e caracteristică neanderthaliană.
o sursa daca se poate.

View Postrumegus, on 06 aprilie 2018 - 18:29, said:

Cum dracu din miile de schelete gasite, niciunul nu e expus la un muzeu?
pentru ca nu trebuie sa existe uriasi, e lmc.....duamne cit de naiv esti.

View Postionitam, on 06 aprilie 2018 - 18:58, said:

inclusiv la noi in tara au fost gasite astfel de oseminte si bine-nteles ca totul a fost trecut la secret ....... arhivele Vaticanului sunt pline. Daca s-ar face cunoscute adio religii, biserica si popi
stii care-i treaba? fum fara foc nu iese....dar sunt multe chestii exagerate si mistificate tocmai in scopul de a fi discreditate....gen retea de tuneluri subterane bucegi-america.

Edited by cirus6, 06 April 2018 - 19:54.


#43
ionitam

ionitam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 28.04.2015

View Postcirus6, on 06 aprilie 2018 - 19:58, said:

stii care-i treaba? fum fara foc nu iese....dar sunt multe chestii exagerate si mistificate tocmai in scopul de a fi discreditate....gen retea de tuneluri subterane bucegi-america.

sunt si chestii exagerate (probabil intentionat) insa undeva exista un sambure de adevar ......

cam dificil de ascuns ...... se apeleaza la dezinformare, mituri, etc cand de fapt adevarul este unul extrem de socant

rasa umana a fost creata de o civilizatie/ civilizatii venite din ceruri ...... din spatiul cosmic

iar uriasii sunt dovada clara a acestui lucru ...... normal ca nu se doreste aflarea adevarului

Edited by ionitam, 06 April 2018 - 20:05.


#44
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,822
  • Înscris: 01.09.2006
Corect. Mai bine te informezi de la toti idiotii de pe net decât de la scoală :lol:

#45
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postionitam, on 06 aprilie 2018 - 20:03, said:

iar uriasii sunt dovada clara a acestui lucru ...... normal ca nu se doreste aflarea adevarului
evident ca unii vor sa cunoasca adevarul si probabil ca-l si cunosc, dar e esential ca marea masa sa nu-l cunoasca si sa fie prostiti dupa bunul lor plac.

#46
ionitam

ionitam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 28.04.2015
pai popii si bisericile din ce sa mai traiasca?

#47
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postech, on 06 aprilie 2018 - 20:09, said:

Corect. Mai bine te informezi de la toti idiotii de pe net decât de la scoală Posted Image
probabil ca ai dreptate, scoala in Romania s-a terminat dupa anul 2000.

View Postionitam, on 06 aprilie 2018 - 20:14, said:

pai popii si bisericile din ce sa mai traiasca?
astea nu vor da faliment nici daca extraterestrii vor veni pe pamint  si se vor intovarasi cu noi. religia e o chestie foarte versatila ce ofera o infinitate de posibilitati. :)

#48
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002
Am descoperit si io niste schelete de ursi in Romania, eram la Tusnad, pe vremea lui Ceausescu, cautam ciuperci in padure, si am dat peste aceste schelete de ursi, dar au venit niste militieni si ne-au zis ca e interzis, asa ca am plecat acasa si ne-am culcat. Cred ca faceau experimente cu tehnologii secrete, ca se vedeau niste lumini stranii printre brazi, si au venit niste oameni in niste masini fara placute de inregistrare, imbracati ciudat, si aveau la ei niste obiecte artefacte cum nu am mai vazut, cu niste simboluri misterioase pe ele, si faceau niste sunete ca un zumzet intr-un fel foarte neobisnuit. Va zic, deci aveam mi se facuse pielea de gaina, si acum cand imi aduc aminte ma ia cu frisoane, nici nu vreau sa mai vorbesc, ca imi vine rau. Nu pot sa zic sigur ce erau, dar aratau ca niste extraterestri.

Edited by criztu, 06 April 2018 - 20:24.


#49
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Unde brea ? Zi ca ma duc eu si le f*t o bataie si la extraterestri si la politistii  si la aia de experimentau, de iti trece sughitul .

Edited by JurasikMan, 06 April 2018 - 20:30.


#50
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postech, on 06 aprilie 2018 - 20:09, said:

Corect. Mai bine te informezi de la toti idiotii de pe net decât de la scoală Posted Image
De cele mai multe ori afli mai multe informatii de la idiotii de pe net decat de la scoala.

De exemplu la scoala ti se baga in cap ca la Calugareni Mihaita l-a batut pe turc de l-a zapacit. La fel a facut si Mircea la Rovine. De fapt au mancat bataie crunta de la turci ambii. Istoria e plina de falsuri si cu toate astea scoala te invata prostii. Istoria e doar un exemplu sunt ferm convins ca si in alte domenii e la fel.

#51
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,550
  • Înscris: 16.03.2004

View PostJurasikMan, on 06 aprilie 2018 - 20:29, said:

Unde brea ? Zi ca ma duc eu si le f*t o bataie si la extraterestri si la politistii  si la aia de experimentau, de iti trece sughitul .
Tușnad, nu ai citit  ?Posted Image

View PostClovis, on 06 aprilie 2018 - 20:31, said:

De cele mai multe ori afli mai multe informatii de la idiotii de pe net decat de la scoala.

De exemplu la scoala ti se baga in cap ca la Calugareni Mihaita l-a batut pe turc de l-a zapacit. La fel a facut si Mircea la Rovine. De fapt au mancat bataie crunta de la turci ambii.
Minți!

#52
ionitam

ionitam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 28.04.2015

View Postcirus6, on 06 aprilie 2018 - 20:18, said:

astea nu vor da faliment nici daca extraterestrii vor veni pe pamint  si se vor intovarasi cu noi. religia e o chestie foarte versatila ce ofera o infinitate de posibilitati. Posted Image

nu prea e adevarat ........ ca si exemplu avem Vaticanul cu tonele de dovezi ce le ascunde de cand lumea precum pisica ...... cand isi face nevoile

#####ro/papa-de-ine-dovada-ca-extraterestrii-exista_518575.html

daca vrei pe la arhive esti impuscat fara nici un fel de discutii ........ :))

alte exemple: Giordano Bruno si Galileo Galilei

lumea nu s-a schimbat prea mult de atunci ........ aceleasi forte continua sa manipuleze si sa foloseasca intreaga omenire

Edited by ionitam, 06 April 2018 - 20:34.


#53
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postdark, on 06 aprilie 2018 - 20:33, said:

Minți!
Ei ash....Pune mana pe istorie si studiaza.

Bine istoria romaneasca consemneaza  nu ca au mancat bataie ci ca s-au retras strategic.... La urma urmei si fuga e o forma de lupta. Una peste alta ambii au pierdut atunci tronul.
Cu alte cuvinte au invins la masa verde prin neprezentare...adica prin fuga.
Asta e istoria predata la scoala...numai minciuni si dezinformari.

Edited by Clovis, 06 April 2018 - 20:44.


#54
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postionitam, on 06 aprilie 2018 - 20:33, said:

nu prea e adevarat ......
cred ca nu m-ai inteles, chiar daca vaticanul nu face adevarul cunoscut, vezi ca deja o dau in chestii ca e posibil sa fie viata si pe alte planete, dar si ele sunt creatia lui dumnezeu......

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate