Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Masina noua pana in 15.000 de euro

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postbusiness11, on 06 aprilie 2018 - 12:01, said:

Focusul are turbine si suspensii tari nu iti recomand.
Pentru ca este gandit sa fie mai sportiv si sa ruleze pe drumuri foarte bune unde suspensia tare este un atu si nu un dezavantaj ca pe multe din drumurile noastre.

#38
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
La reno ai fost ?
E putin mai ieftin (pe la 16-17 mii Kadjar zen 1.2 ) fata de ce ai vazut pana acum !
Acum depinde cat de flexibil e bugetul, personal as plati 2000 de euro peste daca as gasi ceva mult mai ok !
La 15 mii oricum nu gasesti nimic, poate un Duster mai chel asa !
Atentie si la clasa caci unele sunt pe platforma de clasa mica (duster,mokka,....) si e diferenta !

Edited by M0sGerila, 15 April 2018 - 13:28.


#39
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
la Renault era inchis, o sa merg zilele acestea..daca era dupa mine , si aveam 20.000 de euro si ceva maruntis, fix la Talisman ma opream, dpdv al designului nu are nici un contracandidat. SI interiorul in variantele mari de echipare mi s-a parut calitativ si hightech


Nissanul mi-a placut la interior, e incapator, cel putin la facelift masina inspira calitate (desi interiorul e un pic anost)..

Edited by vanitty, 15 April 2018 - 17:49.


#40
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Ca regula generala reducerea la reno este undeva la 3000 de euro (rabla included) fata de pretul de configurator, eu am mai ciupit un 2% si un pret f. bun la tichet. Sunt dotate foarte ok si mai ieftine in medie cu 2000 euro fata de concurenta, per total avand un pret rezonabil!
Nu sunt insa nemtesti.....

#41
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
nu am greturi cum ca nu exista in lume decat masini germane..

#42
cole10

cole10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.06.2007
renault Captur , rulaj 800 km, discount 3500 km , versiunea cea mai de varf ca si dotari , INTENSE . masina o vand pt ca a fost castigata la un concurs


Aici nu e rubrica de Mica Publicitate. Am sters linkul, cine e interesat te poate contacta pe privat

Edited by Karhu, 20 April 2018 - 10:04.


#43
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
bun. in zilele urmatoare se va face achizitia, maine vom da o rata la dealeri. S-au mai clarificat niste chestii:

- buget.. 83.000 lei maxim, cu tot cu cauciucuri de iarna bune si cu tot cu primul an de casco+rca
- musai suv
- musai masina fara turbo, fara filtru de particule, si daca se poate fara a fi necesar sa faci resoftare a nu stiu ce senzori cand schimbi cauciucurile de vara cu cele de iarna si viceversa
- daca se poate interior bicolor in banii astia (bejul e favorit) si mai bine
- daca se poate cu navigatie in banii astia - si mai bine

Pana acum favorit e Hyundai Tucson insa vom vedea luni in ce bani gasim ce dorim, plus ca mie personal tucsonul nou (din poze) mi se pare cam urat din spate si parca si din fata.. Am vazut si un Opel grandlandx cu interior bicolor si mi-a placut. vom vedea luni la ce bani vine

Idei de promotii, lichidari de stocuri, etc?

Edited by vanitty, 04 August 2018 - 18:17.


#44
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
https://www.opel.ro/...oc-dealeri.html
Baga un ochi acolo si selecteaza ce model /motorizare vrei , poate ai noroc de o afacere buna !

#45
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Kadjar Zen 1.2 Tce l-am scos in rabla pe la 79800 in rabla in martie....

Si mai dadeam jos vreo 500 de euro de la dealer dar m-am sucit pe sedan.

#46
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
si s-a ales masina. Hyundai Tucson 1.6 GDI 132 CP 2WD 6MT Style, culoare Champion Blue inclusa in pret 19.682 euro Tva inclus.

S-a ales tucsonul pentru ca

- asta i-a placut cel mai mult viitorului proprietar,
- are 5 ani garantie,
- e printre putinele motoare pe benzina fara filtru de particule si fara sa fie turbo...


Experienta cu dealerul e deocamdata de nota 5, termen de livrare - sfarsitul lui septembrie..

Ce pot sa observ e ca astia de la hyundai nu ar face nici o reducere , nici sa ii bati, am beneficiat de aproximativ 670 de euro reducere , doar din cauza ca dealerul a facut o greseala. La Kia mai erau dispusi unii dealeri la 3% discount sau 500-600 de euro, insa la hyundai...

Edited by vanitty, 09 August 2018 - 18:40.


#47
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
20 de bastoane pe o masina cu un motor slab, manuala si nici macar awd... Mai frumos e Kadjar, probabil si mai ieftin. Interiorul la Tucson mi se pare nasol, parca mai reusit e la Kia. Si parca aia e si mai ieftina.
Dar de ce nu motorul turbo, macar ala are performante decente pt 2018 pe o masina ca tucson, destul de grea.

Edited by cavaliere, 09 August 2018 - 23:18.


#48
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
daca ai stii cat de scumpe is suvurile astea. intr-adevar kadjarul iesea mai ieftin, mie personal mi-a placut mai mult interiorul de Kadjar, insa asta a fost vointa proprietarului. Iar faptul ca masina nu are turbo e un plus din punctul meu si al proprietarului. Sunt sanse mai mici sa se defecteze ceva la motor. plus garantia mare pe care masina a avut-o din start..

#49
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Sunt curios cum va fi cu inmatricularea....dupa 1 Septembrie ;)

#50
mihaibzgica

mihaibzgica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 23.06.2007

View Postvanitty, on 09 august 2018 - 18:37, said:

si s-a ales masina. Hyundai Tucson 1.6 GDI 132 CP 2WD 6MT Style

Nu i s-a parut cam mic cuplul? 161/4850 Nm/RPM

Edited by mihaibzgica, 10 August 2018 - 08:41.


#51
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

View Postmihaibzgica, on 10 august 2018 - 08:41, said:

Nu i s-a parut cam mic cuplul? 161/4850 Nm/RPM

Pai e cam mic pentru ditamai masina si trebuie solicitat serios motorul sa o misti decent, iar asta se va traduce in consumuri maricele.

View Postvanitty, on 10 august 2018 - 08:07, said:

daca ai stii cat de scumpe is suvurile astea. intr-adevar kadjarul iesea mai ieftin, mie personal mi-a placut mai mult interiorul de Kadjar, insa asta a fost vointa proprietarului. Iar faptul ca masina nu are turbo e un plus din punctul meu si al proprietarului. Sunt sanse mai mici sa se defecteze ceva la motor. plus garantia mare pe care masina a avut-o din start..

Pai si daca avea turbo? Dieselurile au turbo si merg sute de mii. Si la un turbo benzina ai aceeasi garantie de 5 ani sau cat or da coreenii. Din punctul meu de vedere sa iei aspirat in 2018 e o prostie, asta daca nu iei un v10 de 5 litri cilindree.
Nu stiu cat mai costa suvurile astea compacte insa 20 k pt unul chelios si aspirat si manual suna mult. Pana la urma lua Kia Sportage care e 99% aceeasi masina si e mai ieftina.

#52
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
sportage iese mai scump,acu dupa facelift. au scumpit-o. iar masina nu e chiar chelline , are destule dotari necesare

Edited by vanitty, 10 August 2018 - 09:51.


#53
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Sunt curios cat consuma...

#54
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
2 galeti in oras ca popa .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate